Erste Liga: a Hokiklub és az Újváros is ötöt kapott Erdélyben

B. L.B. L.
2019.12.07. 20:25
A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a Corona Brasov ráadásban legyőzte a Hokiklub Budapestet, a Gyergyói HK pedig simán nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen.

A Gyergyó az első harmad hajrájában szerzett vezetést a Dunaújváros ellen Andreas Valdix góljával, majd Pavel Vorobjov rögvest a második felvonás elején növelte a fórt. A záró húsz perc elején Pinczés Olivér még szépített, de a hajrában erre hárommal felelt a házigazda, így az utolsó másodpercekben szerzett Hugo Turcotte-gól már csak kozmetikázásra volt elég (5–2).

A Hokiklub a 6. percben Michal Sátek találatával került előnybe Brassóban, majd Szűcs István Gábor is eredményes volt (0–2). A házigazda a második harmad közepén érte utol ellenfelét, ám Szűcs újabb gólja révén, majd Joona Manninen találatával ismét kettő volt a felek között. Az utolsó percekben ugyanakkor a brassói gárda ráadásra mentette a meccset, aztán szétlövésben meg is nyerte – Roberto Gligáé volt a győztes lövés (5–4).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Corona Brasov (romániai)–Hokiklub Budapest 5–4 (1–2, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Gyergyói HK (romániai)–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1–0, 1–0, 3–1)Gyergyó az első harmad hajrájában szerzett vezetést a Dunaújváros ellen Andreas Valdix góljával, majd Pavel Vorobjov rögvest a második felvonás elején növelte a fórt. A záró húsz perc elején Pinczés Olivér még szépített, de a hajrában erre hárommal felelt a házigazda, így az utolsó másodpercekben szerzett Hugo Turcotte-gól már csak kozmetikázásra volt elég (5–2).