Erste Liga: ötöt vágott a Csíkszereda a Ferencvárosnak

I. SZ.I. SZ.
2019.10.11. 20:17
A Csíkszereda átrohant az FTC-n (Fotó: Balogh László, archív)
A Csíkszereda 5–2-re felülmúlta a Ferencvárost a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A Vasas győzött Erdélyben, Gyergyószentmiklósról csent pontokat.

Az előző kiírás döntőseinek mérkőzésén a Csíkszereda a 12. percben szerzett vezetést Becze Tihamér góljával, majd a második harmad elején Bíró Tamás találatával növelte előnyét. A legutóbbi három meccsét megnyerő FTC Tóth Adrián góljával szépített, de még a második húsz percben kapott újabb kettőt.

A záró harmad derekán szerzett egy gólt a bajnok Ferencváros, ám Salló Alpár találata pontot tett az összecsapás végére. A Csíkszereda a Brassó elleni hétfői idegenbeli 4–0 után ismét magabiztosan diadalmaskodott, és úgy vezet pontelőnnyel az FTC előtt, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Vasas az idénybeli második győzelmét aratta, pénteken 0–1-ről fordítva megverte idegenben a Gyergyói HK-t.

A DEAC a sereghajtó Hokiklub vendégeként nyert 6–3-ra, az Újpest pedig Székesfehérvárról hozta el a három pontot.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
SC CSÍKSZEREDA (romániai)– FTC-TELEKOM 5–2 (1–0, 3–1, 1–1)

Csíkszereda, 1950
néző. V: Gergely, Sikó (romániaiak), Crisan (román)
SPORTKLUB:
Szamankov
Salló A. 1, KULJAS 1 (1) – Papp Sz., Belov (1) – Láday (1), Gecse – Flinta B., Győrfy
Brophey (1), PELLEY 1 (1), Shalla – Rokaly Sz. (1), Taratuhin, Becze T. 1 – Rokaly N., BÍRÓ T. 1 (1), Fodor Cs. – Sándor Z., Horváth L., Casaneanu
Edző:
Jason Morgan
FTC:
Arany
Kärmeniemi (1), Rantanen 1 – Pulli, Tóth Gergely – Hegyi Á., Sarcia – Jászai
Kulmala, Nagy G., Pavuk – M. Fitzgerald, Switzer (1), TÓTH A. 1 – Tóth Richárd, Tóth Renátó, Hajós – Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő – Németh A.
Edző:
Fodor Szabolcs
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Kapura lövések:
37–33

GYERGYÓI HK (romániai)–SCHILLER-VASAS HC 2–4 (1–0, 0–2, 1–2)
Gyergyószentmiklós, 750
néző. V: Csomortáni, Csata, André, Péter V. (romániaiak)
GYERGYÓ:
Ruczuj
GÓGA (1), Raszulov – Bobcek, Lescovs – Ferencz-Csibi 1, Nagy Cs. – Kozma Zs.
Elekes, Pesztunov, Vorobjov – Antal Zs., Valdix, Zagidullin – Constantin (1), Csergő (1), SÁRA 1 – Barabás, Benedek, Péter Zs.
Edző:
Christopher Hamell
VASAS:
SÁGI MÁTÉ
Bukor (1), Gáspár – Surányi, Tornyai – Farkas B., Inglis Á. 1 – Hetényi P., Kováts M.
Bödök, Schmál, Szlama – RAFAJ 1 (1), Székely Mádai G., TURBUCZ 1 – Fliszár, Páterka, Szalma – Czakó, Csiki A. 1, Márton
Edző:
Ladányi Balázs
6, ill. 6 perc+10 perc fegyelmi (Kováts M.)
42–27

HOKIKLUB BUDAPEST–DEAC 3–6 (1–1, 1–2, 1–3)
Tüskecsarnok, 395
néző. V: Soós D., Varjú, Pálkövi, Sindel
HKB:
Kiss B.
Berry-LaMontagna, Reiter A. – Lakatos L., Lévai M. – Bán, Bugár
PIHLQVIST 1, SÁTEK (2), SZŰCS I. 1 – Németh Á., Petres, Szappanos – Albert T., Izsák R., LŐCZI 1 – Horváth B., Kedves (2), Pápa
Edző:
Gröschl Tamás
DEAC:
Hetényi Z.
Filbrandt, Ph. Kiss – Léránt, Vokla – Markov, Mestyán – Sándor F.
IZACKY 1 (4), NOVOTNY (1), SÁGI MARTIN 1 – HÁRI N. 1 (1), Kulesov (1), Rutherford 1 – Molnár D. (1), BERTA 2, Mazzag – Kozma F., Salló B.
Edző:
Dave Musial
10, ill. 10 perc
48–54

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ÚJPEST 2–4 (1–3, 1–0, 0–1)
Székesfehérvár, 350 néző. V: Babic, Gangel, Horváth B., Somos
FEHÉRVÁR: Gyenes
Horváth M. (1), Vas Márk – Imre P., Mangone – Kiss R., Szabó B. – Erdély B., McCutcheon
C. Campbell, Dézsi, Péter A. – Balogh B., MIHÁLY ÁKOS 2, ZION (2) – Almási, Madácsi, Nagy Á. – Császár, Kovács Alex, Vincze G.
Edző: Kiss Dávid
ÚJPEST: Duschek
Carlson, Varga A. – Kovács Attila, Nagy N. – Henderson, Kiss-Rusk – Pokorny (1)
BENK 1 (1), DiDiomete (1), SIKORCIN 1 (1) – BROWN 1 (1), Kovács S., E. PANCE (2) – Csamangó, Nemes, Odnoga M. 1 – Horváth Á.
Edző: Baróti Zsolt
Kiállítás: 8, ill. 10 perc
Kapura lövés: 44–34
Kiss Dávid:
– Ez teljesen más mérkőzés volt, mint a legutóbbi, Újpest elleni. Vezetést szereztünk, de aztán olyan hibákból engedtük gólt lőni ellenfelünket, melyekről korábban beszéltünk és kielemeztük. Nem minden sorunk azt csinálta, amit elvártunk volna. A második harmadban ugyan azt hittem, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, azonban az emberelőnyöket nem használtuk ki.
Baróti Zsolt: – Minden mérkőzésnek megvannak a pozitívumai, ennek az egység és az alázat volt. Azt még nem tudom, kijöttünk-e a gödörből, ám nap mint nap azon dolgozunk, hogy ez megtörténjen. Nehéz hetünk volt, a negyedik mérkőzést játszottuk, legalább a kondíciónk folyamatosan javul, ha már edzésre nem volt lehetőségünk.