Erste Liga: három mérkőzés, három vendégsiker

I. SZ.I. SZ.
2020.01.11. 20:17
A Csíkszereda, a Ferencváros és az Újpest is idegenben győzött a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

Az éllovas és már biztos alapszakaszgyőztes Csíkszereda az első harmad után még kétgólos hátrányban volt Székesfehérváron, mégis nyert négy góllal.

Érdekesség, hogy a Szereda októberben is 2–0-s fehérvári vezetést dolgozott le, s akkor is kétszer annyi gólt szerzett a végén, mint a Titánok (3–6).

JÉGKORONG ERSTE LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–FTC-TELEKOM 3–4 (1–1, 1–2, 1–1)
Brassó, 900 néző. V: Gergely, Crisan, Bandi (romániaiak)
BRASSÓ: Polc
Armstrong, Carlson – BORISZENKO 1 (1), Labrecque – Bíró O., Mihály E. – Haraga
FOWLIE 1, FRANKO 1 (1), Gliga (1) – Molnár Zsombor (1), Tranca (1), Zsók – Bíró G., Brown, Constantin – Bíró M., Gajdó B., Molnár Zoltán
Edző: Július Pénzes
FTC: Arany
Kärmeniemi (1), PULLI (1) – Jászai, Sarcia – Rantanen, Tóth Gergely – Boros
NAGY G. 1, Tóth A., Tóth Renátó (1) – Kulmala, PAVUK (2), SWITZER 1 – Hajós 1, Juusela, Tóth Richárd 1 – Farkas S., Roczanov, Tóth Gergő
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8 perc + végleges fegyelmi (Carlson, Armstrong), ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Kulmala) + végleges fegyelmi (Tóth Gergő, Juusela)
Kapura lövések: 42–38
Ondrej Rusnák másodedző:
– Kimondottan jó meccs volt, mindkét csapat keményen küzdött. Mindent megpróbáltunk, koncentráltak voltunk, de három védőnk is kiesett, az utolsó harmadban már a csatárainkat kellett a védelemben szerepeltetnünk – így is helytálltak. Nem volt szerencsénk, a záró húsz percben közel voltunk az egyenlítéshez, de ez nem volt elég a sikerhez.
Fodor Szabolcs: – Roppant intenzív mérkőzés volt, igazi hokicsemege, mindkét csapat a legjobbját nyújtotta, igazán szórakoztató lehetett a közönségnek is. Egy kicsit rövid volt a padunk, mert van néhány sérültünk, de így is keményen küzdöttünk, és sikerült behúznunk a győzelmet!

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–8 (3–1, 1–4, 0–3)
Székesfehérvár, 337
néző. V: Gangel, Babic, Bencze, Somos
FEHÉRVÁR:
GYENES
Horváth M., Vas Márk – Kiss R. (1), Kóger B. – Halasi, Schartz
Balogh B., Dézsi, Zion – C. CAMPBELL 2, Kovács Alex, Péter A. (1) – MADÁCSI 1 (1), Nagy Á., Rétfalvi – CSÁSZÁR (2), Vincze G. 1
Edző:
Kiss Dávid
CSÍKSZEREDA: Szamankov
Flinta, KULJAS 1 (2) – Pyett 1 (1), Salló A. – Gecse 1 (1), Láday – Györfy 1
BECZE T. 1 (3), SHALLA 1 (2), TARATUHIN (3) – Brophey, Fodor Cs., McLean (1) – Bíró T. 1, FARKAS T. 1 (1), Rokaly N. – Horváth L., Sándor Z.
Edző: Jason Morgan
Kiállítás: 8, ill. 10 perc
Kapura lövés: 25–45
Kiss Dávid:
– Bizonyos mértékig elégedettek lehetünk, ha azt nézzük, hogy korábban milyen meccseket játszottunk a Csíkszeredával. Az első harmadban energiadúsak voltunk, sokat korcsolyáztunk, fizikálisan felvettük a versenyt, és jól használtuk ki az előnyöket. A folytatásban keményebb oldalát mutatta ellenfelünk, ez megtörte a lendületünket. Ahogy telt az idő, a kétgólos hátrányra már nem volt kellő válaszunk. Még nem tudunk hatvan percet hokizni ilyen ellenféllel szemben.
Jason Morgan: – Nem dolgoztunk kellően az első harmadban, és ha nem dolgozol, akkor üldöznöd kell az ellenfelet és a játékot. Ez aztán kiállításokat is hozott magával. A második húsz perc elejétől már sok helyzetet dolgoztunk ki, és nagy forgalmat bonyolítottunk a kapu előtt, ezáltal gólokat szereztünk. A végére el is fáradt a Fehérvár, emberelőnyből is betaláltunk, és megérdemelten nyertünk.

GYERGYÓI HK (romániai)–ÚJPEST 2–3 (0–1, 0–1, 2–1)