Erste Liga: a DEAC meglepte a címvédőt, a Vasas nyerte a sereghajtók csatáját

2019.12.22. 20:18
Az FTC hazai pályán kapott ki (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/fradihoki/photos/a.705228159563613/2733778096708599/?type=3&amp;theater" target="_blank">FTC Jégkorong</a>)
Az FTC nagyot hajrázott, de egyenlíteni nem tudott a DEAC ellen a hazai jégkorongbajnokság (Erste Liga) vasárnap esti mérkőzésén (3–5). A Vasas a HK Budapestet, a Dunaújvárosi Acélbikák a Fehérvári Titánok ellen nyert – a DAB ráadásul idegenben.

Tényleg nem stimmel valami az Erste Liga-címvédő Ferencvárosnál, hiszen eheti harmadik bajnokiján sem tudott a rendes játékidőben nyerni, sőt, most egyenesen kikapott a hatvan perc alatt. Persze ennek a fő oka a DEAC kapusa, Hetényi Zoltán, aki 47/50-es mérleggel zárta a meccset, aminek viszont így is izgalmas lett a vége, hiszen Fodor Szabolcs 1–4-es állásnál, 56:56-nál levitte a saját kapusát, és a csapata a relatív létszámfölényben 3–4-ig felzárkózott – csak aztán egy időkérés után a vendégek is betaláltak, 3–5-ben állapítva meg a végeredményt.

A Dunaújváros a Fejér megyei rivális Titánok legyőzésével fellépett a dobogóra.

Idénybeli harmadik győzelmét aratta a ligában a Vasas: a sereghajtó szétlövéssel kerekedett a városi rivális Hokiklub Budapest fölé, így sorozatban elvesztett 18 tétmérkőzés után diadalmaskodott újra.

KARMENIEMI 1, Pulli (1) – Sarcia (1), Tóth Gergely – Boros, Jászai
Hajós, Nagy G., Tóth A. (1) – Kulmala 1, Németh A., SWITZER 1 – PAVUK (2), Roczanov (1), Tóth Gergő – Pozsár, Tóth Renátó
Edző:
Fodor Szabolcs
DEAC:
HETÉNYI Z.
Filbrandt (1), P. J. Kiss – Léránt (1), VOKLA 1 (1) – Mestyán, Sándor F.
ESSERY 2, HÁRI N. (2), Sági M. – Izacky (1), MAZZAG 1 (1), Novotny – Berta (1), Kulesov 1, Molnár D. (1) – Kozma, Markov, Salló B.

Usnik
Kiss R. Mangone – Imre P., Szabó B. – Schartz (1), Vas Márk – Erdély B., Horváth M.
Madácsi 1, Mihály Ákos, ZION – C. Campbell (1), DÉZSI 1, Péter A. – Buzás, Császár, Nagy Á. – Almási, Kovács Alex, Vincze G.
Edző:
Kiss Dávid
DAB:
HUGHSON
Kovács B. Z., Vuorijärvi (2) – Baker, Lendák (1) – Dósa, Hüffner – Ambrus, Ráduly
AZARI 2 (1), DANSEREAU 2 (1), MAZUREK (2) – Németh P., SILLÓ A. 1, Turcotte (1) – Kovács E., Pinczés, Szubotics – Gebei G., Tamás
Edző:
Miroslav Ihnacák
Kiállítás: 10, ill. 16 perc
Kapura lövés: 46-34
Kiss Dávid:
Az eredmény ugyan azt mutatja, hogy nem a legjobban kezdtünk, de most játszottunk a DAB ellen a legösszeszedettebben. Nagyon akartunk, ám lekontrázott bennünket ellenfelünk, ez pedig megfogta a csapatot. A DAB tudott élni azokkal a lehetőségekkel, amelyeket mi kínáltunk, nekünk pedig vért kellett izzadnunk ahhoz, hogy egy-egy gólt is begyötörjünk.
Miroslav Ihnacák: – A győzelmünk kulcsa az első harmadban szerzett három találat. De kemény összecsapás volt, a Fehérvár nem adta fe, ettől függetlenül végig a kezünkben volt a meccs. Külön örülök annak, hogy a kapusunk jól teljesített.

Schiller-Vasas–Hokiklub Budapest 3–2 (0–0, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0) – sz.