Erste Liga: az FTC hazai pályán ütötte ki az éllovast

D. Á.D. Á.
2019.12.06. 20:22
Az FTC nagy győzelmet ünnepelhetett a Csíkszereda ellen (Fotó: Facebook/FTC jégkorong)
A címvédő Ferencváros hazai pályán 4–1-es sikert ünnepelhetett az éllovas Csíkszereda ellen a magyar bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) pénteki játéknapján. A Brassó 2–0-ra legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a Gyergyói HK hosszabbítás után 3–2-re verte a HK Budapestet.

A Brassó a második harmad közepén szerezte meg a mérkőzés első gólját, majd a találkozó utolsó percében megduplázta előnyét, s 2–0-ra legyőzte a DAB-ot. A hazaiak továbbra is a 3. helyen állnak, a dunaújvárosiak maradtak a 4. pozícióban.

A gól nélküli első harmad után a második játékrészben kétgólos előnyre tett szert a Hokiklub Budapest a Gyergyói HK otthonában. A székely gárda nem adta fel a küzdelmet – az utolsó harmad elején gyors gólokat szerzett, majd a hosszabbításban a végső találatot is bevitte, így 3–2-re a Gyergyói HK nyert.

A Ferencváros az éllovas Csíkszeredával mérkőzött meg a pénteki játéknap utolsó mérkőzésén. A zöld-fehérek már az első harmadban két góllal elhúztak, majd ugyan szépített a vendégegyüttes, a harmadik és negyedik FTC-gólra már nem volt válasza a listavezetőnek. A vereség ellenére a Csíkszereda továbbra is első, miközben győzelmével a Fradi a második helyre ugrott fel.

ERSTE LIGA

FTC-TELEKOM–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Pesterzsébet, 452
néző. V: Juhász G., Nedeljkovics, Pozar (szerbek), Muzsik
FTC: ARANY
Rantanen, Tóth Gergely – Kärmeniemi (1), Pulli – Hegyi Á., Sarcia – Jászai, Pozsár
NAGY G. 1, Pavuk, Tóth A. – Kulmala, SWITZER 2, TÓTH RICHÁRD (2) – Farkas S. (1), Roczanov (1), Tóth Gergő 1 – Hajós, Németh A., Tóth Renátó
Edző: Fodor Szabolcs
CSÍKSZEREDA: Szamankov
Kuljas, Papp Sz. – Győrfy, Salló A. – Gecse, Láday – Farkas T.
Rokaly Sz., Shalla, Taratuhin – Bíró T., BROPHEY, McLean – Fodor Cs., PELLEY 1, Rokaly N. – Casaneanu, Sándor Z.
Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 16, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Bíró T., Shalla)
Kapura lövések: 35–33
Fodor Szabolcs:
– Jól beleálltunk a meccsbe, a speciális egységünk pedig eldöntötte az összecsapást. Kulcsfontosságú volt, hogy kettő egynél mi tudtunk újítani, és egyből visszaállítani a kétgólos különbséget. Nagyon örülünk a sikernek, hiszen a szezon során most először tudtuk legyőzni a szeredaiakat!
Jason Morgan: – Ezen a mérkőzésen a Ferencváros volt a jobb csapat. Főleg az elején lassúak és körülményesek voltunk, az ellenfél jobban járatta a korongot, folyamatos lerohanásokat vezetett ellenünk, és ami döntőnek bizonyult, a speciális egysége is sokkal jobban működött. Kettő egynél felcsillant a remény, de a Fradi hamar visszaállította a különbséget.

CORONA BRASOV (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)
Brassó, 850 néző. V: Ivanov (szerb), Paul (román), Bandi (romániai)
BRASSÓ:
TŐKE
ARMSTRONG 1 (1), Labrecque – Boriszenko, Mihály E. – Bíró O., Bors H. – Gajdó T., Haraga
FOWLIE (1), BROWN 1, Gliga – Péter B., Tranca, Zsók – Molnár Zsombor, Constantin, Bíró G. – Bíró M., Gajdó B., Vasile
Edző: Július Pénzes
DAB: HUGHSON
Kovács B. Z., Vuorijärvi – Lendák, Baker – Dósa K., Ambrus – Ráduly
Dansereau, Mazurek, Azari – TURCOTTE, SILLÓ A., Németh P. – Pinczés O., Szubotics, Tamás I. – Gebei G., Gulácsi
Edző: Miroslav Ihnacák
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Kapura lövések: 44–48
Ondrej Rusnák másodedző:
– Remekül játszottunk, a védekezést illetően ez volt az egyik legjobb meccsünk a szezonban. Az első két harmad szorosan alakult, és bár az utolsóban nagy nyomás alatt voltunk, a kapusunk nagyszerű formában védett. Ez az első shutoutunk az idényben, gratulálok Tőkének és a csapatnak!
Miroslav Ihnacák: – Kiváló meccs volt, mindkét csapat jól játszott. Kiegyenlített volt a játék, de mi nem tudtunk betalálni, így nem nyerhettünk.

GYERGYÓI HK (romániai)–HOKIKLUB BUDAPEST 3–2 (0–0, 0–2, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után