Erste Liga: 9 másodperc alatt két gól – Debrecenben nyert a Csíkszereda

2019.09.30. 20:10
A Csíkszereda idegenben 6–3-ra legyőzte a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga 7. fordulójában, ezzel – igaz, egy mérkőzéssel többet játszva – 18 pontos a ligában, akárcsak a listavezető Dunaújvárosi Acélbikák és a nyolc találkozón túl járó FTC.

A debreceni együttes sorsa a harmadik harmad elején pecsételődött meg, amikor pontosan 41 percnél, majd kilenc másodperccel később még egyszer betalált a Csíkszereda. A villámgyors góloknak köszönhetően a DEAC 5–3-as hátrányba került, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni. 3–63–6

A Csíkszereda, hasonlóan a DAB-hoz még veretlen a 2019–2020-as kiírásban, ám a dunaújvárosiaktól eltérően három mérkőzést is hosszabbítás után tudott megnyerni – „cserébe” egy meccsel többje van a háta mögött.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DEAC–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–6 (3–2, 0–1, 0–3)
Debrecen, 500
néző. V: Németh, Soós, Vincze, Szabó D.
DEAC: Hetényi Z.
Markov (1), Vokla – Filbrandt, Ph. Kiss – Mestyán, Sándor
Daloga, Kulesov, Léránt – IZACKY 1 (1), Novotny, SÁGI 1 (2) – Mazzag 1, Berta (1), Molnár D. – Filep, Kozma, Salló B.
Edző: David Musial
CSÍKSZEREDA: Szamankov
Bjelov, Papp Sz. – Láday (1), Salló A. (1) – Flinta, Győrfy
Becze T. (1), Taratuhin (1), ROKALY SZ. 1 (1) – BROPHEY 2 (2), McLean (1), SHALLA 3 (1) – Bíró T., Fodor C., Pelley – Casaneanu, Horváth L., Rokaly N.
Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Kapura lövések: 28–42
David Musial: – Jól kezdtünk, de az idő előrehaladtával kiütközött a második sor hiánya. Négy meghatározó ember, köztük Piaták és Hári Norbert nélkül Csíkszereda szintű csapat ellen nem sok esélyünk volt. Nem történt tragédia, hosszú még a bajnokság, rendeznünk kell a sorokat, és várjuk a Ferencvárost.
Jason Morgan: – A mérkőzés elején nehéz helyzetbe hoztuk saját magunkat, de szerencsére a második harmadtól a saját ritmusunkban tudtunk játszani. Megnyertük az egy egy elleni párharcok többségét, csapatmunkában is feljavultunk. Sok képzett játékos még nem jelent csapatot, idő kell az összecsiszolódáshoz, a bajnokságot mindenesetre sikerült megalapoznunk egy jó kezdéssel.

1. Dunaújvárosi Acélbikák 6 6 32–10 +22 18
2. FTC-Telekom 8 5 1 1 1 38–17 +21 18
3. Sport Club Csíkszereda 7 4 3 36–18 +18 18
4. Corona Brasov 7 4 1 2 29–22 +7 13
5. DEAC 6 3 3 21–21 0 9
6. Gyergyói Hoki Klub 7 2 1 4 19–24 –5 8
7. UTE 6 1 1 2 2 20–23 –3 7
8. Schiller-Vasas HC 7 1 1 5 19–37 –18 4