Erste Liga: tíz perc alatt döntöttek az Acélbikák

2019.09.15. 20:05
A jégkorong Erste Liga vasárnapi mérkőzésein a Dunaújvárosi Acélbikák 4–2-re legyőzték a Gyergyói HK-t úgy, hogy a 10. percben már negyedik góljukat szerezték.

Nem sokáig volt kérdés, hogy a Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK találkozót követően melyik csapat gyarapodik három bajnoki ponttal. A hazaiak ugyanis a 10. percben már negyedik góljukat szerezték, gyakorlatilag el is döntve a mérkőzés sorsát – a gyergyóiak az első harmadban szépítettek, az utolsóban pedig beállították a 4–2-es végeredményt.

A DAB ezzel második mérkőzését is biztosan nyerte meg, miután pénteken a Fehérvári Titánokat győzte le idegenben 7–1-re.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–GYERGYÓI HK (romániai) 4–2 (4–1, 0–0, 0–1)
Dunaújváros, 800
néző. V: Kormos, Kókai, Bencze, Muzsik
DUNAÚJVÁROS: HUGHSON – Kovács B. Z. (1), Vuorijärvi – Baker, Lendák– Dósa, Hruby – Raduly, Weninger; Azari (1), Dansereau, Mazurek 1 – Silló 1, SOMOGYI B. 1 (1), TURCOTTE (2) – Pinczés O. (1), Subotic 1, Tamás I. – Gebei G., Gulácsi, Somogyi N. Edző: Miroslav Ihnacak
GYERGYÓ: RUCZUJ – Góga, LESCOVS 1 (1) – Ferencz-Csibi, Raszulov – Kozma, Nagy Cs. – Cranga; Constantin, Tendler, Valdix (1) – Csergő 1, Pesztunov, Zagidulin (1) – Elekes, Darabont, Péter Zs., Vorobjev – Antal Zs., Buschbacher, Sára, Tódor. Edző: Leif Strömberg
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Kapura lövések: 42–35
Miroslav Ihnacak:
– Sikerült az elején meglepni a Gyergyót, s időnként jó játékkal tartottuk itthon a három pontot. Ez volt a legfontosabb.
Leif Strömberg: – Hiába játszottunk két harmadon keresztül remekül, sőt, az utolsót meg is nyertük, sajnos a mérkőzés már az első harmadban eldőlt.

DEAC–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 3–2 (1–0, 1–0, 1–2)
Debrecen, 500
néző. V: Varjú, Pálkövi, Kövesi, Herczeg
DEAC: Hetényi – Filbrandt 1, Ph. Kiss 1 – Léránt, Vokla – Mestyán, Sándor; IZACKY (2), Novotny, SÁGI M. (1) – Hári N., Daloga 1, Piaták (1) – Kozma, Berta, Kulesov – Mazzag, Molnár D., Salló B. Edző: David Musial
TITÁNOK: GYENES – Imre P., McCutcheon – Horváth M., Vas Márk – Erdély B., Kiss R.; Balogh B. 1, Péter A. (1), Dézsi – Almási, CAMPBELL 1 (1), Mihály Ákos (1) – Császár, Nagy Á., Madácsi – Buzás, Kovács Alex, Vincze G. Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 20, ill. 39 perc (Vas Márk végleges)
David Musial:
– Tudunk mi ennél jobban is játszani. Rengeteg fölösleges kiállítást szedtünk össze, ezek kivédekezése pedig nagyon sok energiánkat felemésztette. A második harmadtól kezdve szinte nem játszhattunk teljes sorokkal, ami teljesen felborította a hadrendet. A jövőben okosabban kell meccselnünk, nagyobb taktikai fegyelemmel és kevesebb emócióval.
Kiss Dávid: – Fiatal csapatomnak az a célja, hogy meccsről meccsre javuljon, és jó úton járunk, hiszen lényegesen jobban játszottunk, mint odahaza a Dunaújváros ellen. Az emberelőnyös helyzeteknél a rutintalanságunk ütközött ki, de a végén így is esélyünk volt a győzelemre, és ha most el is maradt, azt hiszem, nem lehetünk csalódottak.

CSÍKSZEREDA SC (romániai)–CORONA BRASOV (romániai) 4–3 (1–1, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Csíkszereda, 1950 néző. V: Gergely, Sikó, Péter (mindegyik romániai)
CSÍKSZEREDA: Szamankov – Bjelov 1, Gecse (1) – Láday (1), Kuljas – Farkas T., Flinta – Győrfy, Sándor; Becze (1), Shalla 1, Tarahutyin 1 – Brophey, McLean (1), Pelley 1 – Bíró T., Fodor, Rokaly Sz. (1) – Casaneanu, Horváth L., Rokaly N. Edző: Jason Morgan
BRASOV: Tőke – Armstrong 1, Harrison (1) – Boriszenko 1 (1), Stephenson – Bors, Mihály E. – Bíró O., Szabó D.; Fowlie, Gliga (1), Rabbit – Molnár Zs., Péter, Tranca – Bíró G. 1 (1), Molnár Z., Plante (1) – Bíró M., Gajdó, Zsók. Edző: Július Pénzes
Jason Morgan:
– Nagyon erős első harmadot tudtunk le, rengeteg gólszerzési lehetőséggel. Nagyrészt uraltuk a játékot, és ez folytatódott a második harmadban is. Kaptunk viszont egy előnyös gólt, majd egy rossz csere miatt még egyet. Két nagyon jó csapat küzdött, igazi rangadó volt.
Ondrej Rusnák (másodedző): – Annak ellenére, hogy a szezon második meccse volt, jó, lüktető játékot mutattak a csapatok. A Sportklub kezdett jobban, nekünk kellett tíz perc, hogy felvegyük a ritmust, és egyre jobbak lettünk. Nagyon sajnálom