nemzetisport.hu 2019.06.11 14:02 Frissítve: 2019.06.11 14:27

BL: megtartották az új idény első sorsolását, rajt 25-én!

A házigazda koszovói bajnokcsapat Gibraltár legjobbjával, az andorrai FC Santa Coloma a San Marinó-i aranyérmessel találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája előselejtezőjének elődöntőjében – derült ki a kedden Nyonban megtartott sorsoláson. A svájci városban elkészítették az Európa-liga előselejtezőjének párosítását is.

Michael Heselschwerdt, az Európai Labdarúgó-szövetség klubversenyekért felelős vezetője sorsol (Fotó: MTI)

 

A négyes tornát a koszovói fővárosban, Prishtinában rendezik meg. A mini viadal első helyezettje bejut a BL-selejtező első fordulójába – ahol a Ferencvároshoz hasonlóan nem lesz kiemelt –, míg a további három csapat az Európa-liga selejtezőjének második körébe kerül.

BAJNOKOK LIGÁJA 2019–2020
AZ ELŐSELEJTEZŐ PROGRAMJA
Elődöntő (június 25.)

Feronikeli (koszovói)–Lincoln Red Imps (gibraltári)
Tre Penne (San Marinó-i)–FC Santa Coloma (andorrai)
A két győztes június 28-án vívja a döntőt.

A BAJNOKOK LIGÁJA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 25. Június 28.
1. forduló Június 18. Július 9–10. Július 16–17.
2. forduló Június 18. Július 23–24. Július 30–31.
3. forduló Július 22. Augusztus 6–7. Augusztus 13.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 20–21. Augusztus 27–28.
A csoportkör sorolása augusztus 29-én, első fordulója szeptember 17-én és 18-án lesz.
A BAJNOKOK LIGÁJA ÚJ IDÉNYÉNEK ÖSSZES RÉSZTVEVŐJE ITT!

 

EURÓPA-LIGA 2019–2020
AZ ELŐSELEJTEZŐ PROGRAMJA

Progres (luxemburgi)–Cardiff MU (walesi)
La Fiorita (San Marinó-i)–Engordany (andorrai)
Sant Julia (andorrai)–Europa FC (gibraltári)
Ballymena (északír)–NSÍ (feröeri)
Prishtina (koszovói)–St Joseph's (gibraltári)
Tre Fiori (San Marinó-i)–KÍ (feröeri)
Barry Town (walesi)–Cliftonville (északír)
Az első mérkőzéseket június 27-én, a visszavágókat július 4-én rendezik meg, itt a továbbjutás a hagyományos kuparendszer szerint zajlik.

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 19. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 18.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.
 A SELEJTEZŐ ELSŐ FORDULÓJÁBAN BEKAPCSOLÓDÓ MAGYAR CSAPATOK ÉS LEHETSÉGES ELLENFELEIK ITT!

 

2019.06.18 21:52:04

Bajnokok Ligája DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Előbb vagy utóbb át kell tudni lépni a Ludogorec szintű csapatokon is.

2019.06.18 21:37:26

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

2019.06.18 16:05:27

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

A Vidi már bizonyította, a Ludogorec nem verhetetlen, de ettől függetlenül roppant erős, rutinos európai kupacsapat.

2019.06.18 12:40:57

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

A magyar bajnok otthon kezdi a bolgár csapat elleni párharcot.

2017.06.20 18:28:37

Bajnokok Ligája BORBÉLY LÁSZLÓ

BL- és UEFA-kupa/El-csoportkör a Fradinál és a DVSC-nél, utóbbinak még a kupatavasz is összejött.