H. K. 2019.07.24 19:55 Frissítve: 2019.07.24 20:24

El: Holmanék „megtizedelt” csapattal is előnyben

A Slovan Bratislava 2–1-re legyőzte a koszovói Feronikelit a labdarúgó Európa-liga 2. selejtezőkörében a párharc első mérkőzésén.

Holman Dávidék 2–1-re győztek (Fotó: skslovan.com)

A Slovan több játékosa sem hajlandó pályára lépni a Feronikeli ellen

A párharccal kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a Slovan Bratislava egy nappal a mérkőzés előtt hivatalos közleményben tudatta, hogy két játékosa és egy edzője nem vesz részt ebben a selejtezőkörben, Alekszandar Cavrics, Dejan Drazsics és a megbízott edző Vladimir Radjenkovics ugyanis szerb, s egyaránt tiszteletben tartják a szerb kormányt, illetve annak nézőpontját a koszovói Feronikelivel kapcsolatban.

A történtek ellenére a Slovan – amelyet így ifj. Ján Kozák irányít a két El-meccsen – Nono révén már a kilencedik percben megszerezte a vezetést, a spanyol szabadrúgása megpattant, a labda pedig így a megzavarodott kapus mellett a hálóba csapódott (1–0).

A 61. percben büntetőhöz jutott a Slovan, és nem is hibázott, így kétgólos előnybe került (2–0), néhány perccel később azonban szépíteni tudott a koszovói együttes. A Slovan 2–1-re nyert a Feronikeli ellen az odavágón.

A szlovák csapatban kezdő volt Holman Dávid, aki az első játékrész hosszabbításában kapott egy sárga lapot, majd a 67. percben lecserélték. Guzmics Richárd nem volt ott a hazaiak keretében.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Feronikeli (koszovói) 2–1

2020.08.06 20:52:25

Európa-liga K. T. I.

A görög csapat az első 20 percet átaludta, utána viszont már hiába rohamozott a Molineux-ban, kiesett.

2020.08.06 18:38:16

Európa-liga BACSKAI JÁNOS, BORBÉLY LÁSZLÓ

Nem volt veszélyes az ellenfél kapujára a Roma, a Leverkusen odahaza is megverte skót ellenfelét.

2020.08.05 19:44:27

Európa-liga M. G.

A milánóiakat kicsit meglepő és nagyot küzdő Getafe a hajrában büntetőt hibázott, alulmaradt.

2020.08.05 14:54:11

Európa-liga T. D.

Az 5–0-s első meccs után nagyon visszafogottan futballoztak a „vörös ördögök”, de ennyi is elég volt.

2020.05.11 21:36:11

Európa-liga SOMOGYI ZSOLT

Hat Gera-gól az El-idényben – azóta nem lépett pályára magyar futballista európai kupadöntőben.