nemzetisport.hu 2019.06.19 13:45 Frissítve: 2019.06.20 23:26

A Debrecen számára a tét az albánok ellen: a Roma jöhet az El-selejtező 2. körében

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerdán elkészítette az Európa-liga-selejtező nem bajnoki ágának, azaz a fő ágnak a párosítását a 2. fordulóra: eszerint – ha továbbjut az első fordulóból – a Debreceni VSC az AS Romával játszik, a Fehérvár izlandi vagy liechtensteini, a Honvéd azeri vagy román ellenféllel találkozik. A DAC-ra a görög Atromitosz, az NK Osijekre bolgár vagy montenegrói klub vár. Az első mérkőzéseket július 25-én rendezik meg, az elsőként kihúzott csapat otthonában, a visszavágókat egy héttel később, augusztus 1-jén.

 

(Fotó: UEFA)

EURÓPA-LIGA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
NEM BAJNOKI ÁG

Mol Fehérvár (magyar)/FK Zeta (montenegrói)–Breidablik (izlandi)/FC Vaduz (liechtensteini)
AS Roma (olasz)–Debreceni VSC (magyar)/Kukësi (albán)
Budapest Honvéd (magyar)/Zalgiris Vilnius (litván)–Sabail FK (azeri)/Universitatea Craiova 1948 (román)
Atromitosz (görög)–FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)/KS Cracovia (lengyel)
CSZKA Szófia (bolgár)/OFK Titograd (montenegrói)–NK Osijek (Eszék, horvát)

AZ ELSŐ MÉRKŐZÉSEKET JÚLIUS 25-ÉN RENDEZIK MEG AZ ELŐRE ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL, A VISSZAVÁGÓKAT AUGUSZTUS 1-JÉN, A HÁTULRA ÍRT CSAPAT PÁLYAVÁLASZTÁSÁVAL

FÓKUSZBAN A HAGI–BÖLÖNI PÁRHARC
A sorsolás eredményének közlésén kívül egyelőre hidegen hagyja a román sajtót, hogy összejöhet egy magyar–román párharc az Európa-liga második selejtezőkörében. Bár az Universitatea Craiova sorsolását egyértelműen szerencsésnek tartják, hiszen az azeri Sabailt és a Honvéd–Zalgiris párharc győztesét sem tekintik legyőzhetetlen ellenfélnek, a román klubok párharcai közül egyértelműen a kupagyőztes Viitorul és a belga Antwerp összecsapását emelik ki a két romániai futball-legenda edző, Gheorghe Hagi és Bölöni László találkozása miatt.A sorsolást egyelőre a craiovai klub sem kommentálta, a csapat jelenleg elsősorban a tervezett erősítések kapcsán kerül a hírekbe. Miután az előző idényben eladta valamennyi gólerős támadóját, az Universitatea előbb egykori játékosát, a jelenleg az U21-es Európa-bajnokságon szereplő Andrei Ivant (Krasznodar, kölcsönben a Rapidnál), valamint a bajnok CFR-nél kevés lehetőséget kapott Alexandru Ionitát szeretné megszerezni – a Fanatik portál szerint utóbbival már közel a megyegyezés. 
Boros Miklós (Kolozsvár)

IFK Norrköping (svéd)/Saint Patrick’s (ír)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)/Liepaja (lett)
Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)/Haugesund (norvég)–Sturm Graz (osztrák)
Lechia Gdansk (lengyel)–FC Inter Turku (finn)/Bröndby IF (dán)
NK Domzale (szlovén)/Balzan (máltai)–Malmö FF (svéd)/Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri)
KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Seva (izraeli)–NK Siroki Brijeg (bosnyák)/Kajrat Almati (kazah)
AEK Larnaca (ciprusi)/Petrocub Hincesti (moldovai)–Levszki Szófia (bolgár)/MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
Molde FK (norvég)/KR (izlandi)–Csukaricski (szerb)/Bananc (örmény)
Arszenal Tula (orosz)–Neftci PFK (azeri)/Speranta Nisporeni (moldovai)
UE Sant Julia (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)/Legia Warszawa (lengyel)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)/KuPS Kuopio (finn)
Gabala (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
Aberdeen (skót)/RoPS Rovaniemi (finn)–CS Fola Esch (luxemburgi)/Csihura Szacshere (grúz)
Luzern (svájci)–FK Riteriai (litván)/KÍ (feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)
Espanyol (spanyol)–Stjarnan (izlandi)/Levadia Tallinn (észt)
Utrecht (holland)–Akademija Pandev (északmacedón)/Zrinjski Mostar (bosnyák)
Malatyaspor (török)–Cork City (ír)/Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
Royal Antwerp (belga)–Viitorul (román)
FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)/Rangers FC (skót)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/RFS Riga (lett)
FK Jablonec (cseh)–Pjunik Jerevan (örmény)/Shkupi (északmacedón)
Eintracht Frankfurt (német)–Radnicski Nis (szerb)/FC Flora (észt)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/JK Narva Trans (észt)
Gzira United (máltai)/Hajduk Split (horvát)–FK Ventspils (lett)/KF Teuta (albán)
Strasbourg (francia)–Maccabi Haifa (izraeli)/NS Mura (Muraszombat, szlovén)
Wolverhampton Wanderers (angol)–Crusaders FC (északír)/B36 Tórshavn (feröeri)
FK Mladá Boleslav (cseh)–Ordabaszi (kazah)/Torpedo Kutaiszi (grúz)
Arisz (görög)–AEL Limassol (ciprusi)
Brann (norvég)/Shamrock Rovers (ír)–Zalgiris Kaunas (litván)/Apollon Limassol (ciprusi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)/Tobol Kosztanaj (kazah)–Vitória (portugál)
AZ Alkmaar (holland)–Häcken (svéd)
Alaskert (örmény)/FK Makedonija Szkopje (északmacedón)–FCSB (román)/Milsami Orhei (moldovai)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)/Hibernians (máltai)–Esbjerg (dán)
Lokomotiv Plovdid (bolgár)–Radnik Bijeljina (bosnyák)/Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Connah’s Quay Nomads (walesi)/Kilmarnock FC (skót)–Partizan (szerb)

BAJNOKI ÁG
Valur Reykjavík (izlandi)/Maribor (szlovén)–FERENCVÁROS (magyar)/Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)/FC Santa Coloma (andorrai)–Suduva Marijampole (litván)/Crvena zvezda (szerb)
BATE (fehérorosz)/Piast Gliwice (lengyel)–Dundalk (ír)/Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)/Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldovai)/Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
Ararat-Armenia (örmény)/AIK (svéd)–Feronikeli (koszovói)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)–The New Saints (walesi)/az előselejtező győztese
Az előselejtező döntőjének vesztese–Asztana FK (kazah)/CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)
HJK (finn)/HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)/Rosenborg (norvég)
Nomme Kalju (észt)/Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai)
A Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák) kiesője automatikusan a 3. selejtezőkörbe kerül


A SORSOLÁS


14.15: A 4-esek a 11-esekkel találkoznak, az 1-esek a 7-esekkel, a 12-esek a 3-asokkal, az 5-ösök – Bp. Honvéd – a 8-asokkal – Sabail FK (azeri)/Universitatea Craiova 1948 (román)–, a 9-esek a 2-esekkel, a 10-esek pedig a 6-osakkal.

14.14: Jön a 12-es csoportok sorsolása. A Honvéd az 5-ösben van.

14.12: Kizárásos alapon maradtak a 4-esek és a 10-esek (DAC), utóbbiak pályaválasztásával kezdenek a felek. A dunaszerdahelyiek a görög Atromitoszt próbálhatják meg kiejteni.

14.11: A 2-esek a 8-asokkal mérkőznek meg.

14.09: Az 5-ösök a 7-eseket kapták.

14.07: A hármasok (Fehérvár) a 9-esekkel (Debrecen) játszanak. A Loki a Romával kerülhet össze! A fehérváriak a Breidablik (izlandi)/FC Vaduz (liechtensteini) győztesével találkozhatnak.

14.05: Kezdünk. Elsőként a 6-ost húzták ki, ezek a csapatok az 1-esekkel (NK Osijek) játszanak.

14.00: Ahogy lentebb látható, a Fehérvár a 3-as számot kapta, a Debrecen a 9-est, a DAC a 10-est, a Honvéd – a 12-eseknél – az 5-öst. 

Azt már tudjuk, hogy a Ferencváros kiesése esetén a Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén) párharc vesztesével találkozik. 

Az első mérkőzéseket július 25-én rendezik majd meg, az elsőként kihúzott csapat otthonában, a visszavágókat egy héttel később, augusztus 1-jén. A pontos időpontokat az Európai Labdarúgó-szövetség, vagyis az UEFA később ismerteti a klubokkal.

A fő ág sorsolásának menete
Az 1. selejtezőkörből 47 továbbjutót és a 27 itt becsatlakozó csapatot hét csoportra osztották: ötbe 10-10, kettőbe 12-12 csapat került. 37-et kiemelnek közülük (5-öt a tízcsapatos, 6-ot a 12 csapatos csoportokban), ők a nem kiemeltek közül kapnak ellenfelet.

A rendszer a szokásos lesz: a csapatokat minden csoportban megszámozzák (1-től 10-ig, illetve két csoportban 12-ig), a két tálból egy kiemeltet és egy nem kiemeltet raknak középre, megkeverik őket, és az elsőként kihúzott számú játssza otthon a párharc első mérkőzését (előfordulhat később csere a pályaválasztóknál, de erről majd később).
10 csapatos sorsolási csoportok (5 darab): kiemeltek: 1–5. sorszám: nem kiemeltek; 6–10. sorszám. Mind az öt csoportban a kihúzott kombinációt alkalmazzák, vagyis ha pl. a kiemeltek közül az 1-est, a nem kiemeltek közül a 10-est húzzák ki, akkor az mind az öt sorsolási csoportra érvényes lesz.
• 12 csapatos sorsolási csoportok (2 darab): kiemeltek: 1–6. sorszám: nem kiemeltek; 7–12. sorszám. Mind a két csoportban a kihúzott kombinációt alkalmazzák, vagyis ha pl. a kiemeltek közül az 1-est, a nem kiemeltek közül a 12-est húzzák ki, akkor az mind a két sorsolási csoportra érvényes lesz.

Egy ország két csapata nem kerülhet szembe egymással.

Az El bajnoki ágának sorsolása korábban megtörtént, itt tekinthetik meg!

 A BEOSZTÁS
1 Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)/Liepaja (lett) 6 IFK Norrköping (svéd)/Saint Patrick’s (ír)
2 Espanyol (spanyol) 7 Neftci PFK (azeri)/Speranta Nisporeni (moldovai)
3 KF Laci (albán)/Hapoel Beer-Seva (izraeli) 8 Stjarnan (izlandi)/Levadia Tallinn (észt)
4 Atromitosz (görög) 9 NK Siroki Brijeg (bosnyák)/Kajrat Almati (kazah)
5 Arszenal Tula (orosz) 10 FC DAC1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)/KS Cracovia (lengyel)
       
1 Sturm Graz (osztrák) 6 Barry Town United (walesi) vagy Cliftonville (északír)/Haugesund (norvég)
2 Utrecht (holland) 7 FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz)/KuPS Kuopio (finn)
3 AEK Larnaca (ciprusi)/Petrocub Hincesti (moldovai) 8 Akademija Pandev (északmacedón)/Zrinjski Mostar (bosnyák)
4 FK Jablonec (cseh) 9 Levszki Szófia (bolgár)/MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)
5 UE Sant Julia (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)/Legia Warszawa (lengyel) 10 Pjunik Jerevan (örmény)/Shkupi (északmacedón)
       
1 FC Inter Turku (finn)/Bröndby IF (dán) 6 Lechia Gdansk (lengyel)
2 Malatyaspor (török) 7 Dinamo Tbiliszi (grúz)/La Fiorita (San Marinó-i) vagy UE Engordany (andorrai)
3 Mol Fehérvár (magyar)/FK Zeta (montenegrói) 8 Olimpija Ljubljana (szlovén)/RFS Riga (lett)
4 Eintracht Frankfurt (német) 9 Breidablik (izlandi)/FC Vaduz (liechtensteini)
5 Gabala (azeri) 10 Radnicski Nis (szerb)/FC Flora (észt)
       
1 Malmö FF (svéd)/Ballymena United (északír) vagy NSÍ (feröeri) 6 NK Domzale (szlovén)/Balzan (máltai)
2 Royal Antwerp (belga) 7 CS Fola Esch (luxemburgi)/Csihura Szacshere (grúz)
3 Molde FK (norvég)/KR (izlandi) 8 Viitorul (román)
4 Zorja Luhanszk (ukrán) 9 Csukaricski (szerb)/Bananc (örmény)
5 Aberdeen (skót)/RoPS Rovaniemi (finn) 10 Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/JK Narva Trans (észt)
       
1 NK Osijek (Eszék, horvát) 6 CSZKA Szófia (bolgár)/OFK Titograd (montenegrói)
2 FC Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph’s (gibraltári)/Rangers FC (skót) 7 FK Riteriai (litván)/KÍ (feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)
3 Roma (olasz) 8 Cork City (ír)/Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
4 Gzira United (máltai)/Hajduk Split (horvát) 9 Debreceni VSC (magyar)/Kukësi (albán)
5 Luzern (svájci) 10 FK Ventspils (lett)/KF Teuta (albán)
       
1 Mladá Boleslav (cseh) 7 Ordabaszi (kazah)/Torpedo Kutaiszi (grúz)
2 FCSB (román)/Milsami Orhei (moldovai) 8 Häcken (svéd)
3 Zalgiris Kaunas (litván)/Apollon Limassol (ciprusi) 9 Alaskert (örmény)/FK Makedonija Szkopje (északmacedón)
4 Strasbourg (francia) 10 Lokomotiv Plovdid (bolgár)
5 AZ Alkmaar (holland) 11 Maccabi Haifa (izraeli)/NS Mura (Muraszombat, szlovén)
6 Radnik Bijeljina (bosnyák)/Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák) 12 Brann (norvég)/Shamrock Rovers (ír)
       
1 Arisz (görög) 7 AEL Limassol (ciprusi)
2 Esbjerg (dán) 8 Sabail FK (azeri)/Universitatea Craiova 1948 (román)
3 Vitória (portugál) 9 Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)/Hibernians (máltai)
4 Wolverhampton (angol) 10 Connah’s Quay Nomads (walesi)/Kilmarnock FC (skót)
5 Budapest Honvéd (magyar)/Zalgiris Vilnius (litván) 11 Crusaders FC (északír)/B36 Tórshavn (feröeri)
6 Partizan (szerb) 12 Jeunesse Esch (luxemburgi)/Tobol Kosztanaj (kazah)

 

ELŐZMÉNYEK

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
A MAGYAR CSAPATOK LEHETSÉGES ELLENFELEI

MOL FEHÉRVÁR – KIEMELT LESZ
KS Lechia Gdansk (lengyel)
Valamint a következő párharcok győztese
Dinamo Tbiliszi (grúz)–La Fiorita (San Marinó-i)/UE Engordany (andorrai)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett)
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini)
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt)

DVSC – NEM LESZ KIEMELT
NK Osijek (horvát)
AS Roma (olasz)
FC Luzern (svájci)
Valamint a következő párharcok győztese
FC Prishtina (koszovói)/St. Joseph's (gibraltári)–Rangers FC (skót)
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát)

HONVÉD – KIEMELT LESZ
AEL Limassol (ciprusi)
Valamint a következő párharcok győztese
Sabail FK (azeri)–Universitatea Craiova 1948 (román)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai)
Connah's Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót)
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol Kosztanaj (kazah)

EMLÉKEZTETŐÜL A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSA
Budapest Honvéd (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Debreceni VSC (magyar)–Kukësi (albán)
Mol Fehérvár (magyar)–FK Zeta (montenegrói)

A szlovák bajnokságban ezüstérmet szerző dunaszerdahelyi DAC a lengyel Cracoviával találkozik az első fordulóban, és ha továbbjut, a következő körben az Espanyol is lehet az ellenfele.

DAC – NEM LESZ KIEMELT
Espanyol (spanyol)
Atromitosz (görög)
Arszenal Tula (orosz)
Valamint a következő párharcok győztese
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)–FK Liepaja (lett)

A Ferencváros lehetséges ellenfeleiről ide kattintva olvashat!

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.

 

2019.07.20 13:43:03

Európa-liga BERECZKI ATTILA, BORBOLA BENCE, BOROS MIKLÓS, SOMOGYI ZSOLT

A Fehérvárra váró Vaduz a svájci második osztályban szerepel. „Farkasok” helyett „bikák” jönnek Debrecenbe.

2019.07.18 23:30:41

Európa-liga MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Maradt az egy héttel ezelőtti pazar mérleg!

2019.07.18 11:05:19

Európa-liga BERECZKY ATTILA (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Herczeg András csapata korán hátrányba került, végül azonban megőrizte háromgólos előnyét.

2019.07.18 17:51:47

Európa-liga Somogyi Zsolt (összefoglaló), Bacskai János (percről percre)

Nem rúgott gólt a visszavágón a Zetának a fehérvári csapat, következik a liechtensteini Vaduz.