nemzetisport.hu 2017.06.19 14:03 Frissítve: 2017.08.17 23:34

EURÓPA-LIGA 2017–2018, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

 

EURÓPA-LIGA

PLAYOFFKÖR

1. MÉRKŐZÉSEK
(augusztus 17.)

Partizan Beograd (szerb)–Videoton FC (magyar) 0–0
Utrecht (holland)–Zenit (orosz) 1–0
Everton (angol)–Hajduk Split (horvát) 2–0
BATE Boriszov (fehérorosz)–FK Olekszandrija (ukrán) 1–1
Dinamo Zagreb (horvát)–Skënderbeu (albán) 1–1
FK Krasznodar (orosz)–Crvena zvezda (szerb) 3–2
Apollon Limassol (ciprusi)–FC Midtjylland (dán) 3–2
Hafnarfjördur (izlandi)–Sporting Braga (portugál) 1–2
PAOK (görög)–Östersund (svéd) 3–1
Vardar Szkopje (macedón)–Fenerbahce (török) 2–0
Viktoria Plzen (cseh)–AEK Larnaca (ciprusi) 3–1
Rheindorf Altach (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–1
Panathinaikosz (görög)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–3
Ludogorec (bolgár)–Suduva (litván) 2–0
Legia Warszawa (lengyel)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–1
NK Osijek (horvát)–Austria Wien (osztrák) 1–2
AC Milan (olasz)–Skendija (macedón) 6–0
Ajax (holland)–Rosenborg (norvég) 0–1
FC Bruges (belga)–AEK Athén (görög) 0–0
Viitorul (román)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–3
Domzale (szlovén)–Olympique Marseille (francia) 1–1
Marítimo (portugál)–Dinamo Kijev (ukrán) 0–0

PLAYOFFKÖR, VISSZAVÁGÓK
(augusztus 24.)

Videoton (magyar)–Partizan Beograd (szerb)
AC Milan (olasz)–Skendija (macedón)
Athletic Bilbao (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
FK Krasznodar (orosz)–Crvena zvezda (szerb)
Sporting Braga (portugál)–Hafnarfjördur (izlandi)
AEK Athén (görög)–FC Bruges (belga)
Hajduk Split (horvát)–Everton (angol)
Austria Wien (osztrák)–Osijek (horvát)
Midtjylland (dán)–Apollon Limassol (ciprusi)
Dinamo Kijev (ukrán)–Marítimo (portugál)
Red Bull Salzburg (osztrák)–Viitorul (román)
Fenerbahce (török)–Vardar Szkopje (macedón)
Marseille (francia)–Domzale (szlovén)
Rosenborg (norvég)–Ajax (holland)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Rheindorf Altach (osztrák)
Zenit (orosz)–Utrecht (holland)
Olekszandrija (ukrán)–BATE Boriszov (fehérorosz)
Seriff Tiraspol (moldovai)–Legia Warszawa (lengyel)
Skënderbeu (albán)–Dinamo Zagreb (horvát)
AEK Larnaca (ciprusi)–Viktoria Plzen (cseh)
Suduva (litván)–Ludogorec (bolgár)
Östersund (svéd)–PAOK (görög)


3. SELEJTEZŐKÖR

1. MÉRKŐZÉS
Július 27. (csütörtök)
Girondins Bordeaux (francia)–Videoton FC 2–1 (Sankharé 18., 33., ill. Scsepovics 23.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK:
FK Mladá Boleslav (cseh)–Skënderbeu (albán) 2–1
Trakai (litván)–Skendija (macedón) 2–1
Olimpik Doneck (ukrán)–PAOK (görög) 1–1
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Panioniosz (görög) 1–0
Östersund (svéd)–Fola Esch (luxemburgi) 1–0
AEK Larnaca (ciprusi)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 2–0
PSV (holland)–NK Osijek (horvát) 0–1
Utrecht (holland)–Lech Poznan (lengyel) 0–0
FK Krasznodar (orosz)–Lyngby (dán) 2–1
AIK Solna (svéd)–Sporting Braga (portugál) 1–1
Sturm Graz (osztrák)–Fenerbahce (török) 1–2
Suduva (litván)–Sion (svájci) 3–0
Astra Giurgiu (román)–Olekszandrija (ukrán) 0–0
Botev Plovdiv (bolgár)–Marítimo (portugál) 0–0
Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)–Zenit (orosz) 0–2
Dinamo Bucuresti (román)–Athletic Bilbao (spanyol) 1–1
Arka Gdynia (lengyel)–Midtjylland (dán) 3–2
CS Universitatea Craiova (román)–AC Milan (olasz) 0–1
Bröndby (dán)–Hajduk Split (horvát) 0–0
Panathinaikosz (görög)–Gabala (azeri) 1–0
KAA Gent (belga)–Rheindorf Altach (osztrák) 1–1
Crvena zvezda (szerb)–Sparta Praha (cseh) 2–0
Olympique Marseille (francia)–KV Oostende (belga) 4–2
Dinamo Zagreb (horvát)–Odd (norvég) 2–1
Aberdeen (skót)–Apollon Limassol (ciprusi) 2–1
Austria Wien (osztrák)–AEL Limassol (ciprusi) 0–0
Everton (angol)–MFK Ruzomberok (szlovák) 1–0
Freiburg (német)–NK Domzale (szlovén) 1–0

3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
Augusztus 3. (csütörtök)
Videoton–Girondins Bordeaux (francia) 1–0
Továbbjutott a Videoton 2–2-vel, idegenben szerzett góllal.
A mérkőzésről ide kattintva olvashat részleteket!

Hajduk Split (horvát)–Bröndby (dán) 2–0
Továbbjutott a Hajduk 2–0-s összesítéssel.

Osijek (horvát)–PSV (holland) 1–0
Továbbjutott az Osijek 2–0-s összesítéssel.
A mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

Skendija (macedón)–Trakai (litván) 3–0
Továbbjutott a Skendija 4–2-es összesítéssel.
Dinamo Minszk (fehérorosz)–AEK Larnaca (ciprusi) 1–1
Továbbjutott az AEK Larnaca 3–1-es összesítéssel.
Odd (norvég)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–0
Továbbjutott a Dinamo 2–1-es összesítéssel.
Apollon Limassol (ciprusi)–Aberdeen (skót) 2–0

Továbbjutott az Apollon 3–2-vel.
Zenit (orosz)–Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli) 0–1

Továbbjutott a Zenit 2–1-es összesítéssel.
Gabala (azeri)–Panathinaikosz (görög) 1–2
Továbbjutott a Panathinaikosz 3–1-es összesítéssel.
Sparta Praha (cseh)–Crvena zvezda (szerb) 0–1

Továbbjutott a Crvena zvezda 3–0-s összesítéssel.
Olekszandrija (ukrán)–Astra Giurgiu (román) 1–0

Továbbjutott az Olekszandrija 1–0-s összesítéssel.
Fola Esch (luxemburgi)–Östersund (svéd) 1–2
Továbbjutott az Östersund 3–1-es összesítéssel.
Fenerbahce (török)–Sturm Graz (osztrák) 1–1

Továbbjutott a Fenerbahce 3–2-es összesítéssel.
Lyngby (dán)–FK Krasznodar (orosz) 1–3

Továbbjutott a Krasznodar 5–2-es összesítéssel.
Marítimo (portugál)–Botev Plovdiv (bolgár) 2–0

Továbbjutott a Marítimo 2–0-s összesítéssel.
Lech Poznan (lengyel)–Utrecht (holland) 2–2
Továbbjutott az Utrecht 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal.
Midtjylland (dán)–Arka Gdynia (lengyel) 2–1

Továbbjutott a Midtjylland 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Skënderbeu (albán)–Mladá Boleslav (cseh) 2–1
– 11-esekkel 4–2
Továbbjutott a Skëmderbeu 3–3-as összesítéssel, 11-esekkel.
Rheindorf Altach (osztrák)–Gent (belga) 3–1
Továbbjutott az Altach 4–2-es összesítéssel.
Ruzomberok (szlovák)–Everton (angol) 0–1

Továbbjutott az Everton 2–0-s összesítéssel.
Athletic Bilbao (spanyol)–Dinamo Bucuresti (román) 3–0

Továbbjutott a Bilbao 4–1-es összesítéssel.
Oostende (belga)–Olympique Marseille (francia) 0–0
Továbbjutott a Marseille 4–2-es összesítéssel.
Milan (olasz)–Universitatea Craiova (román) 2–0

Továbbjutott a Milan 3–0-s összesítéssel.
Panioniosz (görög)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–1

Továbbjutott a Maccabi 2–0-s összesítéssel.
Domzale (szlovén)–Freiburg (német) 2–0
Továbbjutott a Domzale 2–1-es összesítéssel.
Braga (portugál)–AIK Solna (svéd) 2–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott a Braga 3–2-es összesítéssel.

Augusztus 2. (szerda)
AEL Limassol (ciprusi)–Austria Wien (osztrák) 1–2

Továbbjutott az Austria Wien 2–1-es összesítéssel.
Sion (svájci)–Suduva (litván) 1–1

Továbbjutott a Suduva 4–1-es összesítéssel.

2. SELEJTEZŐKÖR

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Június 29.
(csütörtök)
Nomme Kalju (észt)–Videoton 0–3 (Pátkai 8., Scsepovics 47., 74. – mindkettőt 11-esből)
Ferencváros–Midtjylland (dán) 2–4 (Botka 22., Varga R. 42., ill. J. Poulsen 45+1. és 67. – mindkettő 11-esből, 61., Onuachu 90.)

Inter Baki (azeri)–Fola Esch (luxemburgi) 1–0
Astra Giurgiu (román)–Zira (azeri) 3–1
Valletta (máltai)–Utrecht (holland) 0–0
Niederkorn (luxemburgi)–AEL Limassol (ciprusi) 0–1
IFK Norrköping (svéd)–Trakai (litván) 2–1
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Botev Plovdiv (bolgár) 1–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Lyngby (dán) 0–1
Hajduk Split (horvát)–Levszki Szófia (bolgár) 1–0
Sturm Graz (osztrák)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) 0–1
Trencín (szlovák)–Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli) 1–1
Irtis Pavlodar (kazah)–Crvena zvezda (szerb) 1–1
Kajrat Almati (kazah)–Skënderbeu (albán) 1–1
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–KR Reykjavík (izlandi) 3–1
Rabotnicski (macedón)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 1–1
Ruzomberok (szlovák)–Brann Bergen (norvég) 0–1
Skendija (macedón)–HJK Helsinki (finn) 3–1
Bröndby (dán)–VPS Vaasa (finn) 2–0
Altach (osztrák)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 1–1
Liepaja (lett)–Suduva (litván) 0–2
Zeljeznicar (bosnyák)–AIK Solna (svéd) 0–0
Cork City (ír)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1
Aberdeen (skót)–Siroki Brijeg (bosnyák) 1–1
Osijek (horvát)–Luzern (svájci) 2–0
Shamrock Rovers (ír)–Mladá Boleslav (cseh) 2–3
Panioniosz (görög)–Gorica (szlovén) 2–0
Valur Reykjavík (izlandi)–Domzale (szlovén) 1–2
Östersunds FK (svéd)–Galatasaray (török) 2–0
Gabala (azeri)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 1–1
Vaduz (liechtensteini)–Odd (norvég) 0–1
Haugesund (norvég)–Lech Poznan (lengyel) 3–2
Apollon Limassol (ciprusi)–Zaria Balti (moldovai) 3–0   

2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
Július 20. (csütörtök)

A MAGYAR CSAPATOK MÉRKŐZÉSEI
FC Midtjylland (dán)–Ferencváros 3–1 (Wikheim 34., Nissen 71., Sörloth 81., ill. Rui Pedro 64.)
Továbbjutott a Midtjylland, kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel.
Videoton FC
–Nomme Kalju (észt) 1–1 (Lazovics 37., ill. A. Dmitrijev 50. – 11-esből)
Továbbjutott a Videoton 4–1-es összesítéssel.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Rabotnicski Szkopje (macedón) 3–0

Továbbjutott a Dinamo Minszk, 4–1-es összesítéssel
Lyngby BK (dán)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1

Továbbjutott a Lyngby, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
HJK (finn)–FK Skendija (macedón) 1–1
Továbbjutott a Skendija, 4–2-es összesítéssel
VPS (finn)–Bröndby IF (dán) 2–1

Továbbjutott a Bröndby, 3–2-es összesítéssel
Suduva Marijampolé (litván)–Liepaja (lett) 0–1
Továbbjutott a Suduva, 2–1-es összesítéssel
FK Mladá Boleslav (cseh)–Shamrock Rovers (ír) 2–0
Továbbjutott a Mladá Boleslav, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Trakai (litván)–IFK Norrköping (svéd) 2–1 (11-esekkel: 5–3)
Továbbjutott a Trakai, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel.
Brann (norvég)–MFK Ruzomberok (szlovák) 0–2
Továbbjutott a Ruzomberok, 2–1-es összesítéssel.
Dinamo Breszt (fehérorosz)–SC Rheindorf Altach (osztrák) 0–3
Továbbjutott az Altech, 4–1-es összesítéssel.
Zaria Balti (moldovai)–Apollon Limassol (ciprusi) 1–2
Továbbjutott az Apollon Limassol, kettős győzelemmel 5–1-es összesítéssel.
Odd (norvég)–Vaduz (liechtensteini) 1–0

Továbbjutott az Odd 2–0-s, kettős győzelemmel, összesítéssel.
Zira (azeri)–Astra Giurgiu (román) 0–0
Továbbjutott az Astra Giurgiu, 3–1-es összesítéssel.
Levszki Szófia (bolgár)–Hajduk Split (horvát) 1–2

Továbbjutott a Hajduk Split, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel.
Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)–AS Trencín (szlovák) 2–0

Továbbjutott a Bnei Jehuda, 3–1-es összesítéssel.
AIK (svéd)–Zeljeznicar Sarajevo (bosnyák) 2–0

Továbbjutott az AIK 2–0-s összesítéssel.
AEK Larnaca (ciprusi)–Cork City (ír) 1–0

Továbbjutott az AEK, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel.
Galatasaray (török)–Östersunds FK (svéd) 1–1
Továbbjutott az Östersunds, 3–1-es összesítéssel.
Botev Plovdiv (bolgár)–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 4–0

Továbbjutott a Plovdiv 5–1-es összesítéssel.
FC Utrecht (holland)–Valletta FC (máltai) 3–1
Továbbjutott az Utrecht, 3–1-es összesítéssel.
Fola Esch (luxemburgi)–Inter Baki (azeri) 4–1

Továbbjutott a Fola Esch 4–2-es összesítéssel.
Luzern (svájci)–Osijek (horvát) 2–1
Továbbjutott az Osijek, 3–2-es összesítéssel.
Lech Poznan (lengyel)–Haugesund (norvég) 2–0
Továbbjutott a Lech Poznan, 4–3-as összesítéssel.
AEL (ciprusi)–Niederkorn (luxemburgi) 3–1
Továbbjutott az AEL,
kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Skënderbeu (albán)–Kajrat Almati (kazah) 2–0

Továbbjutott a Skënderbeu, 3–1-es összesítéssel.
Domzale (szlovén)–Valur Reykjavík (izlandi) 3–2

Továbbjutott a Domzale, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel.
Crvena zvezda (szerb)–Irtis Pavlodar (kazah) 2–0

Továbbjutott a Crvena zvezda, 3–1-es összesítéssel.
Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Gabala (azeri) 0–2

Továbbjutott a Gabala, 3–1-es összesítéssel.
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Sturm Graz (osztrák) 0–3

Továbbjutott a Sturm, 3–1-es összesítéssel.
Gorica (szlovén)–Panioniosz (görög) 2–3
Továbbjutott a Panioniosz, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.
Siroki Brijeg (bosnyák)–Aberdeen (skót) 0–2
Továbbjutott az Aberdeen, 3–1-es összesítéssel.
KR Reykjavík (izlandi)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–2

Továbbjutó a Maccabi Tel-Aviv, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.

1. SELEJTEZŐKÖR

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Június 29.
(csütörtök)
Ferencváros (magyar)–Jelgava (lett) 2–0 (Varga R. 10., 69.)
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Vasas (magyar) 4–3 (Georginho 18., Benajun 88., Vered 91., Sabo 92., ill. Pavlov 35., 43., Kulcsár T. 52.)
Videoton FC (magyar)–Balzan (máltai) 2–0 (Scsepovics 79., Lazovics 94.)
Sirak (örmény)–ND Gorica (szlovén) 0–2
Irtis Pavlodar (kazah)–FK Dunav Rusze (bolgár) 1–0
Kajrat Almati (kazah)–Atlantas Klaipeda (litván) 6–0
Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi) 0–0
Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár) 1–3
Pjunik (örmény)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–4
Trencín (szlovák)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 5–1
Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír) 0–2
Dinamo Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri)  2–1
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva (litván) 0–0
VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–0
Shkëndija (macedón)–Dacia Chisinau (moldovai) 3–0
Dinamo Batumi (grúz)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 0–1
Csihura Szacshere (grúz)–Altach (osztrák) 0–1
Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri) 2–1
Lyngby (dán)–Bangor City (walesi) 1–0
Odd (norvég)–Ballymena United (északír) 3–0
UE Santa Coloma (andorrai)–Osijek (horvát) 0–2
Zaria Balti (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák) 2–1
Zirä FK (azeri)–Differdange (luxemburgi) 2–0
Levszki Szófia (bolgár)–Szutjeszka (montenegrói) 3–1
AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln (gibraltári) 5–0
Haugesund (norvég)–Coleraine (északír) 7–0
Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldovai) 2–1
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Tirana (albán) 2–0
Bala Town (walesi)–Vaduz (liechtensteini) 1–2
Connah’s Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn) 1–0
Vojvodina (szerb)–Ruzomberok (szlovák) 2–1
Midtjylland (dán)–Derry City (ír) 6–1
Skënderbeu (albán)–Sant Julia (andorrai) 1–0
IFK Norrköping (svéd)–Pristina (koszovói) 5–0
KÍ Klaksvík (feröeri)–AIK (svéd) 0–0
Rangers (skót)–Niederkorn (luxemburgi) 1–0

VISSZAVÁGÓK
Július 4. (kedd)
Balzan (máltai)–Videoton FC 3–3 (Kaljevics 3., 86. – 11-esből, Effiong 56., ill. Géresi 15., Scsepovics 23., Juhász R. 80.)
Továbbjutott: a Videoton, 5–3-as összesítéssel

Niederkorn (luxemburgi)–Rangers (skót) 2–0
Továbbjutott:
a Niederkorn, 2–1-es összesítéssel

Július 6. (csütörtök)

Jelgava (lett)–Ferencváros 0–1
(Priskin 37.)

Továbbjutott:
a Ferencváros, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Vasas–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–3
(Ezra 10., 61., Varenne 91.)

Továbbjutott: a Beitar Jeruzsálem, kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel

Olimpija Ljubljana (szlovén)–VPS Vaasa (finn) 0–1
Továbbjutott: a VPS Vaasa, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
ND Gorica (szlovén)–Sirak (örmény) 2–2
Továbbjutott: a Gorica, 4–2-es összesítéssel
Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Dinamo Batumi (grúz) 4–0
Továbbjutott: a Jagiellonia, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Altach (osztrák)–Csihura Szacshere (grúz) 1–1
Továbbjutott: az Altach, 2–1-es összesítéssel
Szutjeszka (montenegrói)–Levszki Szófia (bolgár) 0–0
Továbbjutott: a Levszki Szófia, 3–1-es összesítéssel
Sant Julia (andorrai)–Skënderbeu (albán) 0–5
Továbbjutott: a Skënderbeu, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Floriana (máltai)–Crvena zvezda (szerb) 3–3
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 6–3-as összesítéssel
Folgore (San Marinó-i)–Valletta (máltai) 0–1
Továbbjutott: a Valletta, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Zeta (montenegrói)–Zeljeznicar (bosnyák) 2–2
Továbbjutott: a Zeljeznicar, 3–2-es összesítéssel
Cork City (ír)–Levadia Tallinn (észt) 4–2
Továbbjutott: a Cork City, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel
Ballymena United (északír)–Odd (norvég) 0–2
Továbbjutott: az Odd, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Osijek (horvát)–UE Santa Coloma (andorrai) 4–0
Továbbjutott: az Osijek, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Coleraine (északír)–Haugesund (norvég) 0–0
Továbbjutott: a Haugesund, 7–0-s összesítéssel
Derry City (ír)–Midtjylland (dán) 1–4
Továbbjutott: a Midtjylland, kettős győzelemmel, 10–1-es összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–Stjarnan (izlandi) 1–0
Továbbjutott: a Shamrock Rovers, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Valur Reykjavík (izlandi)–Ventspils (lett) 1–0
Továbbjutott: a Valur, 1–0-s összesítéssel
Lincoln (gibraltári)–AEK Larnaca (ciprusi) 1–1
Továbbjutott: az AEK Larnaca, 6–1-es összesítéssel
NSÍ Runavík (feröeri)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 0–1
Továbbjutott: a Dinamo Minszk, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
Bangor City (walesi)–Lyngby (dán) 0–3
Továbbjutott: a Lyngby, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
B36 Tórshavn (feröeri)–Nomme Kalju (észt) 1–2
Továbbjutott: a Nomme Kalju, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
FK Sarajevo (bosnyák)–Zaria Balti (moldovai) 2–1 – tizenegyesekkel: 5–6
Továbbjutott: a Zaria Balti, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel
KF Prishtina (koszovói)–IFK Norrköping (svéd) 0–1
Továbbjutott: az IFK Norrköping, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Liepaja (lett)–Crusaders (északír) 2–0
Továbbjutott: a Liepaja, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal
Botev Plovdiv (bolgár)–Partizani Tirana (albán) 1–0
Továbbjutott: a Botev Plovdiv, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Slovan Bratislava (szlovák)–Pjunik (örmény) 5–0
Továbbjutott: a Slovan Bratislava, kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Trencín (szlovák) 0–3
Továbbjutott: a Trencín, kettős győzelemmel, 8–1-es összesítéssel
Dunav Rusze (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah) 0–2
Továbbjutott: az Irtis Pavlodar, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Differdange (luxemburgi)–Zira FK (azeri) 1–2
Továbbjutott: a Zira FK, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Vaduz (liechtensteini)–Bala Town (walesi) 3–0
Továbbjutott: a Vaduz, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel
Ruzomberok (szlovák)–Vojvodina (szerb) 2–0
Továbbjutott: a Ruzomberok, 3–2-es összesítéssel
AIK (svéd)–KÍ Klaksvík (feröeri) 5–0
Továbbjutott: az AIK, 5–0-s összesítéssel
Inter Baki (azeri)–Mladoszt Lucsani (szerb) 2–0
Továbbjutott: az Inter Baki, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Rabotnicski (macedón)–Tre Penne (San Marinó-i) 6–0
Továbbjutott: a Rabotnicski, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
Atlantas Klaipeda (litván)–Kajrat Almati (kazah) 1–2
Továbbjutott: a Kajrat Almati, kettős győzelemmel, 8–1-es összesítéssel
HJK Helsinki (finn)–Connah's Quay Nomads (walesi) 3–0
Továbbjutott: a HJK Helsinki, 3–1-es összesítéssel
Flora Tallinn (észt)–Domzale (szlovén) 2–3
Továbbjutott: a Domzale, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Gandzaszar Kapar (örmény)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) 0–3
Továbbjutott: a Mladoszt Podgorica, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
Trakai (litván)–St. Johnstone (skót) 1–0
Továbbjutott: a Trakai, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
SJK (finn)–KR Reykjavík (izlandi) 0–2
Továbbjutott: a KR Reykjavík, 2–0-s összesítéssel
Dacia Chisinau (moldovai)–Shkëndija (macedón) 0–4
Továbbjutott:
a Shkëndija, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
AEL Limassol (ciprusi)–St. Joseph's (gibraltári) 6–0
Továbbjutott:
az AEL Limassol, kettős győzelemmel, 10–0-s összesítéssel
Suduva (litván)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 2–1
Továbbjutott:
a Suduva, 2–1-es összesítéssel
Milsami Orhei (moldovai)–Fola Esch (luxemburgi) 1–1
Továbbjutott:
a Fola Esch, 3–2-es összesítéssel
KF Tirana (albán)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–3
Továbbjutott:
a Maccabi Tel-Aviv, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Ordabaszi (kazah)–Siroki Brijeg (bosnyák) 0–0
Továbbjutott:
a Siroki Brijeg, 2–0-s összesítéssel
Peliszter (macedón)–Lech Poznan (lengyel) 0–3
Továbbjutott:
a Lech Poznan, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel

LEBONYOLÍTÁS

Az 1. selejtezőkör 50 párharcának továbbjutójához csatlakozik 16 csapat – Galatasaray (török), Astra Giurgiu (román), Hajduk Split (horvát), Apollon Limassol (ciprusi), Mladá Boleslav (cseh), Luzern (svájci), Bröndby (dán), Gabala (azeri), Aberdeen (skót), Utrecht (holland), Sturm Graz (osztrák), Panioniosz (görög), Bnei Yehuda Tel-Aviv (izraeli), Dinamo Breszt (fehérorosz), Östersunds FK (svéd), Brann (norvég). 

Az így kialakuló 66 csapatos mezőny 33 továbbjutója 25 gárdához csatlakozik a harmadik selejtezőkörben. Innen a 29 párharc nyertese mellé jön a BL-selejtező 3. körének 15 kiesője.

A playoffkör 44 csapatából 22 jut be a csoportkörbe, ahová 16 csapat már kiharcolta részvételét, hozzájuk pedig a BL-playoffkör 10 vesztese érkezik még, kialakítva a 48-as táblát.

A 12 csoportgyőztes és 12 csoportmásodik mellé a BL-csoportkör nyolc harmadik helyezettje csatlakozik, a 32 együttes pedig egyenes kieséses rendszerben folytatja a lyoni döntőig.

KULCSDÁTUMOK

Június 19:
a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása

Június 29.:
selejtező, 1. forduló, odavágók
Július 6.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 13.: selejtező, 2. forduló, odavágók
Július 14.: a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 20.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Július 27.: selejtező, 3. forduló, odavágók
Augusztus 3.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 4.: a playoffkör sorsolása
Augusztus 17.: playoffkör, odavágók
Augusztus 24.: playoffkör, visszavágók
Augusztus 25.: a csoportkör sorsolása
Szeptember 14–december 7.: a csoportkör meccsei
December 11.: a 16 közé jutásért rendezett párharcok sorsolása
Február 15.: a 16 közé jutásért, odavágók
Február 22.: a 16 közé jutásért, visszavágók
Február 23.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 8.: nyolcaddöntő, odavágók
Március 15.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 16.: a negyeddöntő sorsolása
Április 5.: negyeddöntő, odavágók
Április 12.: negyeddöntő, visszavágók
Április 13.: az elődöntő és a döntő házigazdájának sorsolása
Április 26.: elődöntő, odavágók
Május 3.: elődöntők, visszavágók
Május 16.: döntő Lyon (Décines-Charpieu, Parc Olympique Lyonnais)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.08.21 09:20:12

Európa-liga BODNÁR ZALÁN

Kovácsik Ádám az Európa-ligáról: Sokunknak ez élete nagy lehetősége.

2017.08.18 10:01:47

Európa-liga nemzetisport.hu

Szorult helyzetben volt, még időben érkezett a segítség az Everton-meccsen.

2017.08.17 20:46:06

Európa-liga BABJÁK BENCE/PIETSCH TIBOR

Nem született gól Belgrádban a zárt kapuk mögötti mérkőzésen, a felcsúti csata dönt a továbbjutásról.

2017.08.04 08:05:07

Európa-liga nemzetisport.hu

Magyar kupacsapat játékosát az elmúlt hat szezonban 18 (!) alkalommal állították ki.

2017.08.17 00:03:07

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A Partizan értéke 18.95 millió euró, a mieinké 12.65 millió.