nemzetisport.hu 2017.09.28 21:06 Frissítve: 2017.09.29 01:44

El: óriási meglepetés, a Hertha és a Bilbao is kikapott

A Hertha meglepetésre 1–0-ra kikapott a svéd Östersundtól a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában. A négyes másik összecsapásán még meglepőbb eredmény született, az ukrán Zorja idegenben nyert az Athletic Bilbao ellen. Alulmaradt Korhut Mihály és Vécsei Bálint együttese is.

Dárdai Pál csapata meglepetésre kikapott az Östersundtól (Fotó: AFP)

G-CSOPORT
A Beer-Seva kezdőjében ott volt Korhut Mihály, ám a magyar válogatott légiós sem tudott segíteni a csapatán – a 29. percben Milan Petrzela révén megszerezte a vezetést a Viktoria Plzen. A cseh játékos hét méterről lőtt a kapu jobb sarkába (1–0).

A 69. percben Anthony Nwakaeme volt eredményes, amivel Korhuték egyenlítettek – a nigériai támadó fordulásból talált be 13 méterről. Nem sokáig örülhetett a vendég Hapoel, a 76. percben ugyanis Jan Kopic is ünnepelhetett, a 3–1-es végeredményt pedig Marek Bakos állította be.

Az FCSB-nek (a volt Steauának) hat jó perc kellett a Lugano ellen a második félidőben – a román együttes egygólos hátrányból fordított a Vécsei Bálintot végig a cserepadon tartó Lugano ellen.

I-CSOPORT
A Red Bull Salzburg–Marseille találkozón egyetlen gól esett, ez Moanesz Dabur nevéhez fűződik. Törökországban is hazai siker született, a Konyaspor a Vitória Guimaraest győzte le.

J-CSOPORT
A Hertha számára nem alakult jól az Östersund elleni mérkőzés első félideje. Annak ellenére, hogy Dárdai Pál együttese végig mezőnyfölényben játszott, ráadásul ellenfele kapujára is veszélyesebb volt, a 22. percben meglepetésre a svédek szereztek vezetést, miután egy kezezést követően tizenegyeshez jutottak – a labda mögé Brva Nuri állt oda, és nem is hibázott, magabiztosan az elvetődő kapus helyére belsőzött (1–0).

A második félidőben a hazaiaknak volt két óriási helyzetük, ám nem tudtak élni a lehetőségekkel, azaz Dárdaiék tulajdonképpen örülhettek, hogy megúszták egy kapott góllal. A Hertha váratlanul még csak pontot sem tudott szerezni Östersundban, elszalasztotta a lehetőséget, hogy kihasználja a Bilbao botlását.

Az ukrán Zorja ugyanis óriási meglepetésre idegenben győzte le a saját pályáján hét El-csoportmeccs óta veretlen Bilbaót! A 26. percben Igor Haratin fejesével a vendégek kerültek előnybe, és annak ellenére, hogy a jóval esélyesebbnek számító Athletic a folytatásban mindent bevetett, uralta a játékot, ez gólokban nem mutatkozott meg, vagyis a Zorja elhozta a három pontot a baszkoktól.

K-CSOPORT
A Nice találkozója ezúttal nem a fenegyerek Mario Balotelliről szólt, hanem többek között a francia Alassane Pléáról, aki a 16. percben egy szöglet után megszerezte a vezetést csapatának a Vitesse elleni meccsen.

Pléa már a harmadik találatát ünnepelhette az Európa-liga jelenlegi kiírásában, úgy tűnik tehát, hogy igazi El-specialistáról van szó a személyében (miközben a bajnokságban sem spórol a gólokkal)

De hogy biztosra menjen a nizzai együttes, a 45. percben Allan Saint-Maximin csodálatos szólógóljával kettőre növelte az előnyét – a 20 éves támadó mintegy 70 méteren át szlalomozott a labdával, mielőtt 15 méterről laposan a jobb alsóba lőtt (2–0).

Az 54. percben ideiglenesen győzött a sötétség, a mérkőzést áramszünet miatt félbe kellett szakítani. Rövid leállás után folytatódott a meccs, és Pléa megszerezte a második gólját is, 3–0-ra diadalmaskodott a Nice.

A Lazio–Zulte Waregem összecsapáson két római villanás döntött, ezek Felipe Caicedo és Ciro Immobile nevéhez fűződtek.

L-CSOPORT
A Zenitben Alekszandr Kokorin volt a hős a Real Sociedad ellen – az orosz duplázott, amivel a szentpéterváriak eddigi két El-csoportmeccsén összesen már négyszer volt eredményes, emellett egy gólpasszt is kiosztott.

A Rosenborg könnyedén megverte a Vardar Szkopjét. A találatok sorát Nicklas Bendtner nyitotta meg, a norvégok végül meg sem álltak háromig.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

G-CSOPORT
Lugano–FCSB 1–2 (Bottani 14., ill. Budescu 58., Maranhao 64.)
Viktoria Plzen–Hapoel Beer-Seva 2–1 (Petrzela 29., Kopic 76., Bakos 90., ill. Nwakaeme 69.)

BATE (fehérorosz)–Arsenal (angol) 2–4
(Ivanics 28., Gorgyejcsuk 67., ill. Walcott 9., 22., Holding 25., Giroud 49. – 11-esből)

I-CSOPORT
Konyaspor–Vitória Guimaraes 2–1 (Araz 24., Milosevic 48., ill. Hurtado 74.)
Red Bull Salzburg–Marseille 1–0 (Dabur 73.)

J-CSOPORT
Östersund–Hertha BSC 1–0 (Nuri 22. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Zorja Luhanszk 0–1 (Haratin 26.)

K-CSOPORT
Nice–Vitesse 3–0 (Pléa 16., 81., Saint-Maximin 45.)
Lazio–Zulte Waregem 2–0 (Caicedo 18., Immobile 90.)