Klopp elbukta utolsó városi derbijét, távolabb került a bajnoki címtől a Liverpool

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.24. 23:00
Branthwaite (32) góljával szerezték meg a vezetést a hazaiak (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Liverpool az Everton otthonában lépett pályára. A hazaiak az első félidőben megérdemelten szereztek vezetést Branthwaite góljával, előnyüket pedig a második félidő elején megduplázták – a Liverpool ezúttal csak kapufáig jutott a 2–0-s hazai győzelemmel záruló találkozón. Szoboszlai Dominik 63 percet töltött a pályán, lecserélésekor a lábát fájlalta.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
EVERTON–LIVERPOOL 2–0 (1–0)
Liverpool, Goodison Park. Vezette: Madley
EVERTON: Pickford – Godfrey, Tarkowski, Branthwaite, Mikolenko (A. Young, a szünetben) – J. Harrison, I. Gueye (Am. Onana, 75.), J. Garner, McNeil – A. Doucouré – Calvert-Lewin (Chermiti, 90+4.). Vezetőedző: Sean Dyche
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold (J. Gomez, 84.), Konaté (Quansah, 63.), Van Dijk, A. Robertson (Cimikasz, 84.) – C. Jones (Elliott, 63.), Szoboszlai (Endo, 63.), A. Mac Allister – Szalah, D. Núnez, Luis Díaz. Vezetőedző: Jürgen Klopp
Gólszerző: Branthwaite (27.), Calvert-Lewin (58.)

Szerdán 244. alkalommal találkozott egymással a két liverpooli Premier League-csapat, az Everton és a Liverpool. A találkozót az Everton otthonában, a Goodison Parkban rendezték. A két csapat itt lejátszott legutóbbi 11 mérkőzéséből 9 zárult döntetlen eredménnyel, ötször pedig gól sem esett.

A Liverpool kezdőcsapatába visszakerült Szoboszlai Dominik, aki ezúttal a középpálya közepén kapott helyet. Némileg meglepő módon az Everton kezdte aktívabban a mérkőzést. A 6. percben már büntetőrúgáshoz készülődtek a kék-fehérek, miután Alisson elütötte Calvert-Lewint a 16-oson belül, de a játékvezető a VAR segítségével megváltoztatta az ítéletet, mert Calvert-Lewin lesről lépett ki a szabálytalanságot megelőzően. A hazaiak lendülete azonban nem tört meg, a 17. percben Calvert-Lewin ötméteres fejesét védte nagy bravúrral Alisson. A 27. percben a sokadik hazai lehetőségnél már Alisson is tehetetlen volt. Igaz, a labda csak óriási szerencsével került Jarrad Branthwaite elé, a középhátvéd 7 méterről, ballal a jobb alsó sarokba lőtt. A hajrára feltámadtak a vendégek, de hiába törte a hazaiak hátát a háló, Pickford jól állta útját a liverpooli lövéseknek.

Szoboszlai Dominik (labdával) 63 percet töltött a pályán (Fotó: Getty Images)

A második félidő elején elmaradtak a várt Liverpool-rohamok. Bár próbáltak támadni Szoboszlaiék, a hazai kontrák nagyobb veszélyt jelentettek a kapura. Az 58. percben Alisson nagy védése után végezhettek el szögletet a hazaiak, McNeil jobbról ívelt a labdát a hosszú sarok irányába, ahol Dominic Calvert-Lewin emelkedett a legmagasabbra, és négy méterről a jobb alsó sarokba fejelt. Szoboszlai Dominik a 63. percig volt a pályán, a lecserélése után a lábát fájlalta. Szoboszlai mellett még két poszton változtatott Klopp, de a cserék sem hozták meg az áttörést.

A gólszerzéshez a 69. percben jártak a legközelebb a vendégek, Díaz 13 méteres lövése után azonban a bal kapufán csattant a labda. A hajrában még akadtak lehetőségek a vendégek előtt, de Pickford kapuja bevehetetlennek bizonyult. A Liverpool hosszú idő után most először nem talált be idegenbeli mérkőzésen, és veresége miatt lépéshátrányba került a bajnoki címért folyó versenyben. Ellenben az Everton fellélegezhet, hiszen nyolc pontra növelte előnyét a még kieső helyen álló Lutonnal szemben. 2–0