Az Európa-liga döntőjében nem tud hibázni az Atlético Madrid

2018.05.16. 20:35
Az Atlético Madrid labdarúgócsapata 3–0-ra nyert az Olympique Marseille ellen az Európa-liga lyoni döntőjében, ezzel harmadszor is elhódította a trófeát.
Antoine Griezmann második gólja – A galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: AFP)

EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ, LYON
OLYMPIQUE MARSEILLE (francia)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 0–3 (0–1)
Lyon,
Groupama Stadion, 55 768 néző. V: Kuipers (holland)
MARSEILLE: Mandanda – Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi – Sanson, Anguissa – Thauvin, Payet (M. Lopez, 32.), Ocampos (N’Jie, 55.) – Germain (Mitroglu, 74.). Vezetőedző: Rudi Garcia
ATLÉTICO: Oblak – Vrsaljko (Juanfran, a szünetben), J. Giménez, Godín, L. Hernández – Á. Correa (Partey, 88.), Saúl, Gabi, Koke – Griezmann (F. Torres, 90.), Diego Costa. Vezetőedző: Diego Simeone
G: Griezmann (21., 49.), Gabi (89.)

Az Atlético Madrid megnyerte (2010, 2012), az Olympique Marseille elveszítette (1999, 2004) a korábbi két Európa-liga-, illetve UEFA-kupa-döntőjét. Ha nem is ezért, de a mostani finálénak az Atlético Madrid volt az esélyese, és bár az OM bátran kezdett, a 21. percben megszerezte a vezetést a spanyol csapat: André-Frank Anguissa nem tudta lekezelni a kapusától kapott labdát, amely rögtön Antoine Griezmannhoz került, ő pedig nem kegyelmezett honfitársainak, ziccerben elrúgta Steve Mandanda mellett a labdát. 0–1

Persze lehet, hogy az egész Dimitri Payet hibája, ugyanis a Marseille egyik legjobbja a mérkőzés előtt – nem törődve a babonával – megérintette a trófeát (a 2005-ös BL-döntő előtt a milanos Gennaro Gattuso követte el ezt a végzetes hibát…). Az átok személyesen is utolérte Payetet, hiszen sérülés miatt az első félóra után le kellett cserélni.

Ez nem növelte a Marseille esélyeit, az meg pláne nem, hogy Griezmann a második félidő elején is betalált: a 49. percben Koke remek kiugratása után finom bokamozdulattal emelte át az ismét kiszolgáltatott Mandandát. 0–2

Ezzel ő lett az első francia futballista, aki európai kupa döntőjében duplázott.

A Marseille ezután akár több kockázatot felvállalva nagy rohamokba is kezdhetett volna, erről azonban szó sem volt. Rudi Garcia hiába próbálta cserékkel felrázni a csapatát, továbbra is a Madrid játszott mezőnyfölényben.

Az eltiltása miatt a meccset a lelátóról figyelő Diego Simeone elégedetten nyugtázhatta, hogy együttese magabiztosan őrzi kétgólos előnyét.

A MARSEILLE EL-DÖNTŐJE 6 MÁSODPERCBEN

Az utolsó tíz percbe lépve, amikor már tényleg muszáj volt rizikóznia, felpörgött kicsit az OM, sőt Kosztasz Mitroglu fejesével szépíthetett is volna, de a kapufa megmentette a spanyol gárdát.

Kitámadó ellenfele koporsójába a 89. percben verte bele az utolsó szöget az Atlético, konkrétan Gabi, aki Koke passza után lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0–3

Az Atlético ezzel csatlakozott a Juventus, Inter, Liverpool hármashoz, amely szintén háromszor nyerte meg az El-t/UEFA-kupát (nem beszélve az ötszörös győztesként éllovas Sevilláról).