El: Vécsei gólja győzelmet ért; hatot vágott az Arsenal

2017.12.07. 23:10
Vécsei Bálint (balra) a fejét és a lábát is használta (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek hatodik, utolsó fordulójában a Hertha BSC a továbbjutás szempontjából tét nélküli mérkőzésen – ifjabb Dárdai Pállal a soraiban – 1–1-es döntetlent játszott az Östersunddal. A Lugano Vécsei Bálint góljának is köszönhetően 2–1-re nyert Bukarestben, míg az Arsenal hat gólt szerezve ünnepelte a csoportelsőségét.

G-CSOPORT

A lényeges kérdések már eldőltek, az azonban még kérdéses volt, hogy az FCSB, Viktoria Plzen kettősből melyik csapat végez az élen, és melyik együttes jut tovább másodikként. Az első helyet végül a Hapoel Beer-Sevát (Korhut Mihály végig a pályán volt) legyőző Plzen kaparintotta meg, az FCSB (a korábbi Steaua Bucuresti) ugyanis hazai pályán 2–1-re kikapott a Luganótól – a svájciak második gólját Vécsei Bálint szerezte, aki remek labdaátvétel után gyönyörűen lőtte ki a hosszú sarkot.

VÉCSEI BÁLINT GÓLJA

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ

G-CSOPORT
FCSB (román)–Lugano (svájci) 1–2
(Gnohere 60., ill. Daprela 3., Vécsei 32.)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Viktoria Plzen (cseh) 0–2 (Hejda 28., Horava 83.)

H-CSOPORT

Gálameccset rendezett a csoportelsőségét már korábban bebiztosító Arsenal, amely hatot vágott BATE Boriszovnak – Mathieu Debuchy három, Jack Wilshere két és fél év után talált be ismét az „ágyúsok” mezében.

Az angolok mögött az 1. FC Kölnt legyőző Crvena zvezda ment tovább, amely ki-ki csatában 1–0-ra verte meg német ellenfelét.

H-CSOPORT
Arsenal (angol)–BATE Boriszov (fehérorosz) 6–0
(Debuchy 11., Walcott 37., Wilshere 43., Poljakov 51. – öngól, Giroud 64. – 11-esből, el-Neni 74.)
Crvena zvezda (szerb)–1. FC Köln (német) 1–0 (Szrnics 22.)

I-CSOPORT

A biztos csoportelső Red Bull Salzburg gól nélküli döntetlent játszott a Marseille otthonában, a franciáknak azonban ez is elég volt a továbbjutáshoz – úgy meg pláne, hogy a Konyaspor nem bírt a Vitória Guimaraessel.

J-CSOPORT

A Zorja Luhanszk és az Athletic Bilbao egymás ellen döntött a folytatás lehetőségéről. Az ukrán csapat Baszkföldön nyerni tudott, most pedig hazai pályán is meg kellett volna vernie riválisát, ám ezúttal nem volt képes feltörni a Bilbao védelmét, a vendégek pedig a második félidőben Aritz Aduriz és Raúl García góljaival bebiztosították a továbbjutásukat.

Dárdai Pál a Hertha kezdőcsapatába jelölte saját fiát, ifjabb Dárdai Pált (akit a német média és a barátok Palkóként különböztetnek meg az édesapjától – a szerző), és Jürgen Klinsmann fiát is, az amerikai U20-as válogatott Jonathant, aki először védett a berliniek felnőttcsapatában. Sőt a 87. percben tizenegyest hárított, ezzel megmentett egy pontot a Herthának, míg ifjabb Dárdai 77 percnyi játéklehetőséget kapott tréner apjától.

JONATHAN KLINSMANN BRAVÚRJA

J-CSOPORT
Hertha BSC (német)–Östersund (svéd) 1–1 (Pekarík 61., ill. Papagiannopoulos 58.)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–2 (Aduriz 70., Raúl García 86.)

K-CSOPORT

A Lazio és a Nice is továbbjutóként várhatta a csoportkör utolsó fordulóját, ennek ismeretében nem meglepetés, hogy mindkettő kikapott.

K-CSOPORT
Vitesse (holland)–Nice (francia) 1–0 (Castaignos 85.)
Zulte Waregem­ (belga)–Lazio (olasz) 3–2 (De Pauw 6., Heylen 60., Leya Iseka 83., ill. Caicedo 67., Lucas Leiva 76.)

L-CSOPORT

A kvartett két mérkőzése közül csak a Real Sociedad és a Zenit találkozójának volt tétje, amely nem volt más, mint a csoportelsősség. A baszk együttesnek ehhez hazai pályán győznie kellett volna, a szentpéterváriak azonban határozott játékkal kétgólos sikert arattak. A másik meccsen a Vardar Szkopje korán vezetéshez jutott, ám Nicklas Bendtner tizenegyesből szerzett góljának köszönhetően egyenlített a Rosenborg az első félidő ráadásában. A fordulás után nem született újabb találat, így a macedónok öt vereség után pontszerzéssel zárták történetük első nemzetközi kupaszereplését.