Férfi vízi ob I: az OSC 25 gólig jutott a Szentes ellen

K. Zs.K. Zs.
2020.11.04. 20:48
Biros Barnabás öt gólt szerzett a miskolci csapatban (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
Az OSC hazai medencében 25–6-ra verte a Szentest, és a Miskolc is érvényesítette a papírformát nyeretlen vendégével, a KSI-vel szemben (15–10) a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
7. FORDULÓ

OSC ÚJBUDA–METALCOM-SZENTES 25–6 (6–0, 6–0, 8–1, 5–5)
Budapest,
Nyéki uszoda, 80 néző. Vezette: Kovács S., Kovács Cs. T.
OSC: LÉVAI – Bundschuh 1, Burián 2, Salamon F. 3, Csacsovszky 2, TÓTH M. 4, Manhercz K. 2. Csere: Dévai (kapus), Várnai 1, Sziládi 3, Dala D. 2, ERDÉLYI 4, Almási, Rácz 1. Edző: Varga Dániel
SZENTES: Meixner – Mátyók 1, Garancsy, Kürti-Szabó M., Vörös V., Fülöp B., Lajkó 1. Csere: Kovács K. (kapus), Félegyházi, Petróczi, Hegedűs B. 2, Kormányos, Somogyi B. 2, Varga M. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. –
Varga Dániel:
– A mutatott játékkal három negyedig elégedett voltam, a negyedik negyed pedig tanulságos volt, ugyanis ebben az erőltetett menetben ha kihagy a figyelem, azt az ellenfél megbosszulja. Más persze ezt mondani és más megtapasztalni.
Pellei Csaba: – Minket is elért a járvány, így ifistákkal megtűzdelve álltunk ki. Olyan felállásban játszottunk, amelyben eddig és reményeink szerint ezután sohasem fogunk. A negyedik negyedben voltak vízilabdára utaló jelek a játékunkban.

8. FORDULÓ
PANNERGY-MISKOLCI VLC–KSI SE 15–10 (5–2, 2–1, 3–3, 5–4)
Miskolc,
zárt kapuk mögött. Vezette: Füzesi Zs., Pintér J.
MISKOLC: Hoferica – Fried, Hornyák O. 1, MAGYAR M. 5, Vismeg B. 1, Vismeg Zs. 2, BIROS B. 5. Csere: Berki, Lukács D., Lukács Á. 1, Méhész, Sisán. Másodedző: Popovics Miklós
KSI: Szalai M. – SZALAI P. 3, Gábor L. 2, Pető A. 2, Lantos 1, Csapó Á. 1, Dubinák Sz. 1. Csere: Danka (kapus), Szépfalvi, Hajdu Attila, Némethy, Nagy Ákos, Országh, Bódi. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 12/6
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Fried (25. p.)
Popovics Miklós:
– Elégedetlen vagyok, ugyanis rengeteg elemi hibát követtünk el. Az egyik kezdő játékosunknak az első negyed után már két hibája volt… Sok ziccert hagytunk ki, de mivel veszítenivalónk csak nekünk volt, így kizárólag a három pont megszerzésének tudok maradéktalanul örülni.
Horváth János: – Megérdemelten nyertek a miskolciak, ugyanis ugyanazokat a hibákat követtük el, mint korábban. Mindenképpen szorosabb kezdésre számítottam, de hiába, mire felébredtünk, már jelentős hátrányba kerültünk. A folytatásban akadtak szép megmozdulásaink, de összességében a tudásunk alatt teljesítettünk.

1. Szolnoki Dózsa 10 10 148– 71 +77 30
2. FTC-Telekom 9 9 154– 68 +86 27
3. OSC Újbuda 9 7 1 1 139– 62 +77 22
4. A-Híd VasasPlaket 8 6 1 1 94– 57 +37 19
5. ZF-Eger 10 5 2 3 107– 90 +17 17
6. UVSE Hunguest Hotels 9 5 1 3 91– 88 +3 16
7. PVSK-Mecsek Füszért 9 4 2 3 95– 93 +2 14
8. BVSC Zugló 8 4 1 3 107– 85 +22 13