Férfi vízi BL: az FTC az első negyedben döntött Grúziában

2019.11.09. 16:40
Sedlmayer Tamás két gólt lőtt Tbilisziben (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligájában címvédő Ferencváros hozta a kötelezőt Grúziában a Dinamo Tbiliszi ellen az idei évad 4. fordulójában.

A százszázalékos Ferencváros a három forduló után pont nélkül álló grúz csapat otthonában ugrott medencébe, s az első negyed után nyilvánvalóvá vált, hogy nem jelenthet gondot az újabb három pont megszerzése.

Varga Zsolt csapata az első nyolc perc után 5–0-ra vezetett, a második derekán 8–1 volt a javára úgy, hogy a nyolc gólt nyolc különböző játékos szerezte. Itt az FTC elkezdett tartalékolni, a Tbiliszi két gólt lőtt egymás után, s ezt követően stabilizálódott az ötgólos különbség.

A második negyed 5–5-re, a harmadik 3–3-ra végződött, az utolsó 2–2-re.

8–1-nél úgy tűnt, nagy kiütés lehet belőle, végül 15–10-re nyert a magyar csapat.

A B-csoportban szintén százszázalékos OSC este a Marseille-t fogadja, szintén a biztos három pont reményében.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ, B-CSOPORT

DINAMO TBILISZI (grúz)–FTC-TELEKOM 10–15 (0–5, 5–5, 3–3, 2–2)
Tbiliszi
TBILISZI:
Subladze – Imnaisvili, Jelaca 2, Jahaija, BITADZE 2, Vapenszki 1, Bagaturja. Csere: Razmadze (kapus), Magrakvelidze 1, Rurua 1, Dadvani, SUSIASVILI 3, Adeisvili. Edző: Revaz Csomahidze
FTC: Gárdonyi – FUNDULISZ 3, Jansik Sz. 1, Jaksics 2, CONSTANTIN-BICARI 1, Younger, Vámos 2. Csere: Német T., SEDLMAYER 2, ZALÁNKI 3, Kállay 1, Pohl. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 3/3
Kipontozódott: Dadvani (28. p.)
Revaz Csomahidze:
– Ugyan sok gólt kaptunk, de az olyan erős csapattól, mint a Ferencváros, a tizenöt találat elfogadható. Nem játszottunk rosszul, különösen a mérkőzés második felében, de kezdhettünk volna jobban is. Nem rossz eredmény öt góllal kikapni a világ általam legjobbnak tartott csapatától, elégedett lehetek a játékosaimmal, jó munkát végeztek.
Varga Zsolt: – Először is köszönet a szurkolásért, nagyszerű hangulatban játszottunk. Remekül indítottuk a meccset, aztán elkezdtünk új elemeket gyakorolni. Nem lehetek százszázalékosan elégedett, ám nagyon jó volt a Tbiliszi ellen játszani, hiszen a mérkőzés végéig harcolt, ami nagyon hasznos volt nekünk.