Női vízilabda: az ausztrálok legyőzésével vk-szuperdöntős a válogatott

L. G.L. G.
2023.04.12. 22:22
A magyar válogatott a második mérkőzését is megnyerte a Rotterdamban zajló női vízilabda világkupa-selejtezőben, ezzel már biztosan ott lesz a sorozat Long Beach-i szuperdöntőjében.
Szilágyi Dorottya négyet vállalt a 17-ből (Fotó: Nemzeti Sport)

Egyetlen nap alatt is sokat lehet javulni, ezt bizonyította a magyar női vízilabda-válogatott a rotterdami világkupa-selejtezőtornán. A mieink a görögök ellen kifejezetten álmosan kezdtek kedden, ehhez képest másnap az első negyedben átrohantak az ausztrálokon. Kiváló zónavédekezés, rengeteg blokk és jó kapusteljesítmény jellemezte Bíró Attila együttesét az első negyedben, elöl pedig gyakorlatilag tetszés szerint lőtték a gólokat a mieink. Az első nyolc perc után 6–2-re vezetett a magyar válogatott, az ausztrálok azonban még nem tekintették befejezettnek a találkozót, és nagy küzdelemben visszakapaszkodtak két gólra.

A térfélcsere után Szilágyi Dorottya lőtt egymás után két emberelőnyös gólt, ezzel vissza is állt a világ rendje. A védekezés ismét feszesebbé vált, emberhátrányban is jól álltak a lábukon a mieink, Keszthelyi Rita duplája és Vályi Vanda megúszása után aztán el is dőlt a mérkőzés – a záró negyed előtt 13–7-re vezetett a magyar csapat. A nagy előny birtokában az utolsó szakaszban nem szakadtak meg a mieink, a különbséget szépen őrizték, de a védekezésbe ekkor már becsúszott néhány hiba.

Bíró Attila csapata magabiztos és helyenként sziporkázó játékkal 17–11-re győzött, ezzel máris kvalifikálta magát a sorozat nyolcas döntőjébe, és csütörtökön 18.30-tól tét nélkül játszhat presztízsmeccset a házigazda hollandokkal. Nem mellesleg a jövő heti athéni selejtezőtornán már csak a minél jobb kiemelésért kell medencébe ugrania.

NŐI VÍZILABDA
VILÁGKUPA, SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRÁLIA 17–11
(6–2, 2–4, 5–1, 4–4)
Rotterdam, 300 néző. V: Ferrari (olasz), Segurana (spanyol).
MAGYARORSZÁG: Magyari A. – SZILÁGYI D. 4, GURISATTI 3, KESZTHELYI 2, PARKES 2, Vályi V. 1, Pőcze. Csere: Mahieu 1, Leimeter 1, Faragó K., HAJDÚ K. 3, Máté Zs. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
AUSZTRÁLIA: Palm – Ridge 1, A. ANDREWS 2, Pontre, McClean, ARANCINI 2, Ch. Andrews 1. Csere: Armit 2, Fasala, Casey 1, Hearn, Leeson-Smith 2. Szövetségi kapitány: Paul Oberman
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 12/5.
Gól – ötméteresből:
2/2, ill. –.
Kipontozódott:
Faragó K. (12. p.), Pontre (17. p.), Armit (26. p.)
Bíró Attila: – Az volt az elsődleges célunk, hogy kvalifikáljunk a nyolcas döntőre, ezt elértük. Sok fiatalt hoztam magammal, igyekszem nekik lehetőséget adni, ezúttal is bizonyították, hogy tehetségesek. Sokkal élesebben kezdtünk, mint az előző napon, az emberhátrányos védekezésünk fantasztikus volt, és a zónavédekezésünk is jól működött.
Paul Oberman: – Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, amelyeket aztán ki is hagytunk, ez össze is foglalja az egész mérkőzésünket. A támadójátékunkban a látottak alapján megvan a potenciál, a védekezésünkön azonban még sokat kell dolgoznunk.

VILÁGKUPA, NŐK, 1. SELEJTEZŐTORNA (ROTTERDAM)
2. forduló. További eredmények. A-csoport:
Hollandia–Görögország 14–10. Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont (31–23), 2. Hollandia 6 (25–17), 3. Görögország 0 (22–28), 4. Ausztrália 0 (18–28). B-csoport: Olaszország–Spanyolország 13–9, Egyesült Államok–Kína 12–5. Az állás: 1. Spanyolország 5, 2. Egyesült Államok 4, 3. Olaszország 3, 4. Kína 0