Döntetlennel folytatta a szereplését az Eger az Euroligában

2007.10.12. 15:09
A csütörtöki könnyed győzelem után döntetlennel folytatta a szereplését Brendon-UPC-ZF-Eger férfi vízilabdacsapata az Euroliga, 2. selejtezőkörének, G csoportjában. Gerendás György együttese a záró negyed előtt még két góllal vezetett a Jadran Herceg Novi ellen, azonban mégis csak egy pontot szerzett.
Biros Péter a második negyedben nagyszerűen játszott

Kevés gól jellemezte a találkozót, hiszen az első nyolc perc elteltével a magyar csapat részéről csupán Binder volt eredményes, míg a montenegróiak közül Radovic lőtt a hálóba.

A második felvonásban aztán remekül védekezett mindkét gárda, de Biros Péter klasszisa az egriek oldalára fordította a mérleg nyelvét. A válogatott játékos ebben a negyedben két gólt szerzett, és mivel csak ő volt eredményes a „nagyszünetig”, így a magyar csapat 3-1-es előnnyel vonulhatott a hosszabb pihenőre.

A folytatásban jól tartotta előnyét Gerendás György csapata, és igaz Kis Gábor találata mellett a Jardan együtteséből Elez is betalált, de a magyar bronzérmes előnye nem csökkent az utolsó negyed előtt.

A hajrát aztán jobban bírta a montenegrói gárda, ugyanis ebben a nyolc percben Radovic, Elez és Premus találataira csupán Hegedűs tudott felelni, így a Jadran kiegyenlített, és 5-5 lett a végeredmény.

Gerendás György csapata ma este 19:15-kor a spanyol Sabadell ellen játszik.

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA, G CSOPORT, 2. FORDULÓ

Brendon-UPC-ZF-Eger - Jadran Herceg Novi 5-5 (1-1, 2-0, 1-1, 1-3)
Góllövők: Biros 2, Binder 1, Kis G. 1, Hegedűs 1 ill. Radovic 2, Elez 2, Premus 1