Rétestészta – Patai Gergely jegyzete

PATAI GERGELYPATAI GERGELY
2025.08.04. 00:05

Egy hónapja ilyenkor már lelkesen csomagoltak vízilabdázóink, aztán irány a reptér, irány Szingapúr. Az első napok az akklimatizációval teltek, majd annak rendje és módja szerint berúgták az ajtót: a férfiak kiütötték az ausztrálokat, a nők rangadót nyertek a görögök ellen. Egymást érték a meccsek, gyorsan eltelt a pólótorna első hete – szépen lassan a helyiek is ráébredtek, hogy vizes világbajnokság zajlik a városállamban…

Időközben elkezdték a nyílt vízi úszók is. Sentosa szigetén, első ránézésre idilli környezetben. Üdülőövezet, homokos part, pálmafák, miegymás. Csakhogy a körülmények finoman szólva sem voltak ideálisak, a vízminőség miatt halasztani kellett, kétóránként kaptuk a hírt különböző forgatókönyvekről. A bizonytalanság mellett az időjárás is megviselte az indulókat: az olimpiai számot végül a legnagyobb kánikulában rendezték meg, de a víz a reggeli órákban sem volt hűvösebb, és akkor még nem szóltunk a forgalmas kikötőben közlekedő tengerjárókról. Ez volt, ezt kellett szeretni, ehhez kellett hozzászokni. Idővel sikerült is, a sprintversenyben előbb Fábián Bettina bravúrbronzának, majd Betlehem Dávid ezüstjének örülhettünk, végszóra a vegyes váltónk ért be a harmadik helyen.

Na, de vissza a központi helyszínre! A Nemzeti Stadionban az Arsenal játszott, de „mellesleg” a szomszédos létesítményben műúszóink mutatták meg magukat a világnak, a másik uszodában vízilabdázóink adtak ízelítőt a szingapúriaknak a magyar virtusból. No meg az olimpiai bajnokoknak, a férfiak ugyanis a szerbeket, a nők a spanyolokat kiejtve jutottak döntőbe, hogy aztán kétszer tizenöt ezüstérmet pakoljanak fel a hazafelé tartó járatra. Az úszóink ekkortájt érkeztek meg a Fülöp-szigetekről, rögtön az a kép fogadta őket, hogy több százan edzenek ugyanabban a medencében…

A nyílt vízen is versenyző klasszisainknak két hétig kellett csúcsformában maradniuk, a szingapúri világbajnokságot ugyanis úgy nyújtották, mint a rétestésztát, csaknem egy hónapon át tartott. Az utolsó napokat Kós Hubert aranyozta be, ráadásként egy bronzot is begyűjtött, így minden sportágat figyelembe véve hét éremmel zártunk, ami a 2017-es budapesti világbajnokság óta a legjobb termésünk. Apropó, Budapest: két év múlva ismét vendégül látjuk a vizes sportok képviselőit, akik aligha csak udvariasságból mondogatják gyakran, hogy mennyire szeretnek hozzánk járni.

Nem mondom, hogy Szingapúrban rossz dolgom volt, de tény, a hazai világversenyekhez semmi sem fogható. Más lesz a hangulat és az érdeklődés, értő közönség előtt bizonyíthatnak a mieink. A szingapúri szintfelmérő megmutatta, hogy még kell tanulniuk, fejlődniük (mindig lehet, ugyebár), de a látottakból kiindulva stabil alapokra építkezhetnek.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Vizes vb 2025
2025.08.03. 16:26

A magyar medencés úszóválogatott a 14. helyen zárt a vizes vb éremtáblázatán

A ranglista élén az amerikaiak, az ausztrálok és a franciák végeztek.

 

 

Legfrissebb hírek

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
20 órája

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
20 órája

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

NS-foci: ötödik hely a Grosics-kupán

Minden más foci
2026.06.23. 14:34

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:27

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:26

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51

A sárga mezek varázsa: Kolumbia elhozta az igazi hangulatot a vb-re; Szókimondó, új hullámos, védekező stílusú – mexikói vélemények Efraín Juárezről

E-újság
2026.06.18. 23:40
Ezek is érdekelhetik