– Vágjunk a közepébe: milyen tanulságokkal szolgált a Szingapúrban töltött két és fél hét?
– Mielőtt elkezdenénk tanulni belőle, a hálámról szeretnék beszélni, a játékosoknak és a stábomnak köszönhetően fantasztikusan alakult az elmúlt fél év – mondta Cseh Sándor, a világbajnoki ezüstérmes női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. – Mindig akadnak tanulságok, függetlenül attól, hogy megnyertük vagy elveszítettük az adott mérkőzést. Szingapúrban is igazolódott, hogy jól dolgoznak a lányok, az edzéseken elvégzett munka eredményeként nagyon erős csapatunk van, de még nem tartunk ott, hogy megnyerjük a világbajnokságot.
– Mi hiányzott ahhoz, hogy a csoportkör után a fináléban is megtréfálják a görög válogatottat?
– Ez komplett taktikai megbeszélést igényelne: nem kapásból kellett volna lőni, inkább rávinni a blokkra vagy kiadni a szélre a labdát, majd onnan megtörni az ellenfél védekezését. Sorolhatnám még, de egyáltalán nem hibáztatom a játékosaimat, mert mindenki százszázalékosan akart teljesíteni – és ez a legfontosabb. A görögök előrébb tartanak és összeszokottabbak. A döntőben stabilabbak voltak, jobban játszottak, rászolgáltak arra, hogy megnyerjék a világbajnokságot.
– Az egész tornán rendkívül hatékony volt a támadójátékuk, de a görögök speciális, beállós védekezésére nehezen találtak ellenszert.
– Ugyanezt játszották ellenünk a csoportkörben, ezt láttuk tőlük az egyenes kieséses szakaszban is, nem ért minket váratlanul. Nem emiatt maradtunk alul, csinálhattunk volna másképp ezt-azt támadásban, de ezúttal nem olyan megoldásokat választottunk, mint az előző két hétben, amikor hatékonyan működött a saját játékunk.
– Hogyan emlékszik vissza a döntőig vezető útra?
– Meg kellett vernünk a görögöket a csoportban, ami sikerült is, így kerültünk az olasz ágra. Nem mondom, hogy könnyű dolgunk volt a negyeddöntőben, mégiscsak ez a mérkőzés a nagy tornák vízválasztója: bejutottunk a négy közé, ami fontos célunk volt a világbajnokság előtt. Ahhoz, hogy döntőt játszhassunk, az olimpiai bajnok spanyolokon kellett túljutunk, szerencsére nem ijedtünk meg a feladattól.
– Olyannyira nem, hogy esélyt sem adtak a riválisnak, hat góllal nyertek. Számított ilyen különbségre?
– Képtelenség előre megmondani, mit hoz az élet, milyen játékkal nyerünk vagy veszítünk. Mondhatnánk, hogy túl jól játszottunk a spanyolok ellen, de azért nem forgatnám vissza az idő kerekét – semmit sem bánok, semmit sem csinálnék másképp. Az elődöntőben mutatott teljesítményünkkel megérdemelten jutottunk döntőbe.
– Mit jelent a játékosok fejlődése szempontjából, hogy a világkupa után a világbajnokságon is ezüstérmet szereztek?
– Nem szabad sokáig siratni a döntőt, nem egy góllal kaptunk ki. Egyénileg folyamatosan fejlődniük kell a játékosoknak, ahogy csapatként is szeretnénk tovább erősödni. Nekünk, edzőknek is le kell vonnunk a következtetéseket, de egyelőre örülünk annak, amit az elmúlt fél évben elértünk. Mindkét idei világversenyen a magyar és a görög válogatott játszotta a döntőt, ez azt mutatja, hogy a megfelelő úton járunk, letettük az alapokat.
Neszmély Boglárka: Büszke vagyok az ezüstéremre |
![]() A csapat egyik legjobbja a kimagasló, 56 százalékos hatékonysággal védő Neszmély Boglárka volt, aki saját bevallása szerint jobban magáénak érzi a szingapúri ezüstérmet, mint a dohait, tavaly ugyanis második számú kapusként utazott a világbajnokságra. |
Tövig nyomták a gázpedált |
![]() A magyar női vízilabda-válogatott öt győzelemmel és egy vereséggel zárta a szingapúri világbajnokságot. Cseh Sándor többnyire elégedetten értékelte a látottakat, ugyanakkor azt is gyakran hangsúlyozta, hogy a megfiatalított csapat az út elején jár, ezért sokat kell még tapasztalnia. Az alábbiakban egy csokorba gyűjtöttük a legfontosabb mondatokat, amelyeket a szövetségi kapitány a torna mérkőzései után nyilatkozott lapunknak. Magyarország–Görögország (10–9): „A jövőre nézve erőt adhat a játékosoknak, hogy megvertük a világkupagyőztes görög csapatot.” |