Kosár: az U16-os fiúk szoros vereséggel kezdtek a Szent István-kupán

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2023.03.30. 16:43
A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott hét ponttal kapott ki az Európa legjobb utánpótlás-nevelő klubjai közé tartozó, olasz Stellazzurra Roma csapától a Székesfehérváron zajló Szent István-kupa első játéknapján.

A magyar válogatott kiválóan kezdte a meccset: az első negyed után 23–21-re vezetett az esélyesebb olaszokkal szemben. A második etapban viszont a Stellazzura Roma vette át az irányítást, 16 ponttal megnyerte ezt a tíz percet, így a nagyszünetben 53–39-re állt jobban. A fordulást követően ismét kiegyenlítetté vált a mérkőzés képe, a mieink nagy erőkkel igyekeztek lefaragni hátrányukat, és tíz pontra jöttek fel a záró felvonás kezdetére (62–72). A végjátékban bár sikerült tovább faragni a különbséget, de a fordításra már nem nyílt reális esély, 88–81-es vereség lett a vége.

Faragó Péter válogatottja összeségében jól helytállt az Európa legjobb csapatai között számontartott Stellazzurra ellen. A magyarok legjobbjaként Rosta Péter 20 pontot, 13 lepattanót, 5 gólpasszt és 2 blokkot jegyzett. Pénteken délelőtt a Cibona Zagreb ellen folytatják a fiúk.

MAGYAR U16-OS FIÚVÁLOGATOTT–STELLAZZURA ROMA 81–88 (23–21, 16–32, 23–19, 19–16)
A részletes statisztika ITT megtekinthető.