Tokió 2020: győzött a címvédő dán férfi kézilabdacsapat

2021.07.26. 12:02
Egyiptomot is legyőzte Dánia (Fotó: AFP)
Dánia sima, 32–27-es győzelmet aratott Egyiptom ellen a tokiói olimpia férfi kézilabdatornájának 2. fordulójában, míg a spanyolok szoros mérkőzésen verték a norvégokat.

Az első félidőben még tartotta magát az egyiptomi válogatott, csupán 10–10-nél, és 11–11-nél tudott egyenlíteni Dánia, a szünetre pedig 15–14-re vezetett afrikai együttes. A fordulás után aztán beindult a dán henger, és 17–17 után egészen ötgólos különbséget alakított ki Dánia, amely 32–27-re győzött.

A spanyolok az első félidőben még 14–13-as vereségre álltak, de a szünet után fordítani tudtak, és győztek 28–27-re Norvégia ellen. Spanyolország győzelmében fontos szerepet játszott Adria Figueras, aki tíz gólt szerzett.

Egy, a végletekig kiélezett mérkőzésen győzött Portugália Bahrein ellen: az ázsiai ország válogatottja az első játékrészt követően 15–14-re vezetett, majd nagyon sokáig úgy tűnt, hogy meg is nyeri a mérkőzést. Az utolsó két percben aztán a portugálok összekapták magukat, fordítottak 26–25-re, azonban a győzelmükhöz az is kellett, hogy a bahreiniek kihagyjanak egy hetest 21 másodperccel a találkozó vége előtt. A svédek hasonlóan szoros összecsapást nyertek meg 28–26-ra a japánok ellen.

Korábban Franciaország 34–29-re verte Brazíliát, míg Németország 33–25-re győzött Argentína ellen.