Tenisz: Paul és De Minaur a döntőben Acapulcóban

2023.03.04. 10:38
Taylor Fritz és Tommy Paul nagyot csatázott egymással (Fotó: Getty Images)
Az amerikai Tommy Paul és az ausztrál Alex de Minaur személyében a hetedik és a nyolcadik kiemelt jutott be a döntőbe az acapulcói kemény pályás férfi tenisztornán.

A januári Australian Openen elődöntős Paul honfitársát, Taylor Fritzet búcsúztatta maratoni csatában, a mexikói viadal történetének leghosszabb mérkőzésén. A két 25 éves játékos jól ismeri egymást, először akkor találkozott egymással a pályán, amikor Fritz 13, Paul 14 esztendős volt.

Ezúttal csaknem három és fél óráig tartott a küzdelmük, s Paul – aki csak két órával az első meccslabdája után örülhetett – a harmadik amerikai lett, aki döntőbe jutott az acapulcói versenyen. Előtte, 2020-ban Fritz játszhatott itt finálét, míg 2017-ben Sam Querrey meg is nyerte a tornát.

Paul pályafutása második trófeájáért lép pályára a dán Holger Runét búcsúztató Alex de Minaur ellen. Utóbbi hetedszer nyerhet ATP-tornát.