Tenisz: Bondár és Fucsovics is nyert a római nyitányon

2023.05.10. 14:32
Bondár másodszor nyert meccset ezres versenyen (Fotó: Getty Images)
A Rómában zajló 1000-es tenisztorna női egyesének 1. fordulójában a világranglistán 93. helyet elfoglaló Bondár Anna két játszmában legyőzte a rangsorban kereken 30 hellyel előtte álló német Tatjana Mariát, s ezzel bejutott a második körbe, ahol a 13. kiemelt cseh Karolína Plísková lesz az ellenfele. Ugyanitt a férfiak versenyében a világranglistán 92. helyen álló Fucsovics Márton is diadalmaskodott, mégpedig a 74. helyen rangsorolt szerb, Filip Krajinovics ellen.

Eső miatt némi késéssel kezdődött a szerdai program Rómában, ezért Bondár Anna meccse is később indult, ám a csúszás nem zavarta meg a magyar lányt. Stabilan adogatott, s rendre hozta a saját játékait, majd 4:4 után első bréklabdáját kihasználva előnybe került, a 10. játékban pedig két bréklabdát hárítva az első játszmalabdát értékesítve nyerte meg a szettet.

A németnek ezen a napon nagyjából eddig tartott a mérkőzése, mert a második játszmában már egyetlen adogatójátékát sem tudta megnyerni – az eredményjelzőre csak azért került fel, mert egyszer ő is brékelni tudta Bondárt, aki nagyon magabiztos játékkal 35 perc alatt 6:1-re hozta a játszmát és ezzel a mérkőzést is.

A 25 éves szeghalmi teniszező ezzel pályafutása során másodszor nyert ezres torna főtábláján mérkőzést – legutóbb tavaly a madridi viadalon került a második fordulóba.

A férfiaknál szintén könnyű magyar siker született, hiszen Fucsovics Márton is két játszmában múlt felül Filip Krajinovicsot: az első játszmát gyors brékváltással kezdték a felek, majd 2:2 után Fucsovics ismét elvette a szerb rivális adogatását, s ezt az előnyt már nem engedte ki a kezéből, s 48 perc alatt 6:4-re nyerte a játszmát. A második szettben aztán már nem sok sót evett meg a szerb, hiszen kétszer is elvesztette az adogatójátékát, s esélye sem volt szépíteni, miután fogadóként csupán négy pontot nyert Fucsovics ellen a második játszmában, amit a magyar fiú 6:2-re nyert meg 38 perc alatt.

WTA 1000-ES TORNA, RÓMA (salakpálya, 2527250 euró)