Roland Garros: Udvardy Pannáék mérkőzéslabdáról estek ki párosban

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.06.02. 17:11
Udvardyék három szettben búcsúztak (Fotó: Getty Images, archív)
Udvardy Panna és Ysaline Bonaventure duója kikapott a női párosok 2. fordulójában a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

A magyar-belga kettős pénteken a 11. helyen kiemelt kínai Hszü Ji-fannal és Jang Csao-hszüannal szállt szembe, és a második szettben 5:4-nél mérkőzéslabdát szalasztott el. Az ázsiaiak rövidítésben hozták a játszmát, majd az utolsó felvonásban 3:0-ra elhúztak, ám Udvardy Pannáék ismét erőre kaptak, két brékkel meg sem álltak 5:3-ig. Újabb fordulat következett, a kínaiak 6:5-re átvették a vezetést, az egyenlítést követően pedig jöhetett az újabb rövidítés, amelyben hiába vezettek Udvardyék 6–3-ra, majd 9–8-ra is, a végén az ázsiai duó örülhetett, amely 11–9-re hozta a tie-breaket és így a mérkőzést is, amely három óra 12 percig tartott.

Udvardy egyesben már az 1. fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (salak)
NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Hszü Ji-fan, Jang Csao-hszüan (kínai, 11.)–Udvardy Panna, Ysaline Bonaventure (magyar, belga) 4:6, 7:6 (7–3), 7:6 (11–9)

Korábban
Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani (kanadai, brazil, 8.)–Gálfi Dalma, Katarzyna Piter (magyar, lengyel) 4:6, 6:2, 7:5