Davis-kupa: a döntő szettben, 5:4-nél adta fel Kohlschreiber

2013.02.01. 21:40
Philipp Kohlschreiber (balra) nyerő állásnál, 4 óra 6 percnyi játék után adta fel a meccsét (Fotó: Reuters)
Óriási balszerencsével került hátrányba Argentínában a német Davis-kupa-válogatott a világcsoport nyolcaddöntőjében. Philipp Kohlschreiber a döntő szettben combsérülést szenvedett, és hiába vezetett 5:4-re a mindent eldöntő játszmában Carlos Berlocq ellen, kénytelen volt feladni a küzdelmet.

A németek aztán még nagyobb bajba kerültek, mivel Juan Mónaco az első szett elvesztése után legyőzte Florian Mayert, így Argentína szombaton el is döntheti a párharcot.

Bár a szerbek nagyon panaszkodtak a charleroi-i pálya talajára, az első nap után 2–0-ra vezetnek idegenben Belgium ellen, bár Viktor Troickinek kétszettes hátrányból kellett fordítania. Novak Djokovics hét játékot engedélyezett Olivier Rochusnek.

Novak Djokovics simán nyert az agyonkritizált pályán

Stanislas Wawrinkának köszönhetően a Roger Federert nélkülöző svájciak előnybe kerültek a csehekkel szemben, ám Tomás Berdych hozta a meccsét a 20 éves, a világranglista 289. helyén álló Henri Laaksonen ellen, ezzel a címvédő egyenlített.

Rouenben egyik pénteki mérkőzésen sem borult a papírforma, az Izrael ellen 2–0-ra vezető franciák fél lábbal már a negyeddöntőben érezhetik magukat.

Marin Cilic ötszettes csatában szerzett vezetést a horvátoknak Torinóban, ám az olaszok Andreas Seppi győzelmével egalizáltak.

Az amerikaiak két jól szerváló játékosa, Sam Querrey és John Isner kemény pályán szettet sem veszített brazil ellenfeleikkel szemben. Ugyanezt elmondhatja a másik észak-amerikai válogatott, Kanada is, amely szintén hazai pályán, kemény borításon 2–0-ra vezet Spanyolország ellen.

ARGENTÍNA–NÉMETORSZÁG (Buenos Aires, salak) 2–0
Carlos Berlocq–Philipp Kohlschreiber 3:6, 7:5, 2:6, 6:4, 4:5-nél Kohlschreiber feladta
Juan Mónaco–Florian Mayer 6:7, 6:3, 6:3, 6:4
KANADA–SPANYOLORSZÁG (Vancouver, kemény pálya) 2–0
Milos Raonic–Albert Ramos 6:7, 6:4, 6:4, 6:4
Frank Dancevic–Marcel Granollers 6:1, 6:2, 6:2
EGYESÜLT ÁLLAMOK–BRAZÍLIA (Jackosville, kemény pálya) 2–0
Sam Querrey–Thomaz Bellucci 6:3, 6:4, 6:4
John Isner–Thiago Alves 6:3, 7:6, 6:3