Juzsnijnál van, Nadalnál nincs bocsánat

SZURDI ISTVÁN jelenti a Roland GarrosrólSZURDI ISTVÁN jelenti a Roland Garrosról
2012.06.02. 20:25
Nadal az ötvenedik meccsére készül Párizsban (Fotó: Action Images)
A második kiemeltek, Rafael Nadal és Marija Sarapova, továbbjutottak, viszont a hölgyek közül újabb korábbi győztes búcsúzott Francesca Schiavone személyében a Roland Garroson. A franciák számára viszont még él a remény, több szálon is fut a történetük.

Ritkán szoktak úgy örülni 0:6, 0:2-es állásnál teniszben, mint ahogy szombat dél környékén Mihail Juzsnij tette. A 27. kiemelt orosz első megnyert gémjét köszöntötte, majd lábfejével gyorsan belevéste a salakba, hogy „Sorri", amivel egy pillanat alatt meghódította az addig rá üvöltözései és dühkitörései miatt pikkelő francia közönséget. Az más kérdés, hogy a háló másik oldalán a 6. kiemelt David Ferrer képtelen volt hibázni, így a hirtelen jött egymásratalálás sem hozott fordítást Juzsnijnak, akinek viszont olyan éljenzésben volt része a 6:0, 6:2, 6:2-re elveszített meccs végén, hogy talán elgondolkodik a francia állampolgárság felvételén.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a Roland Garros férfi egyesét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Közben a Philippe Chatrier stadionban (jelenlegi) honfitársa, Nyina Bratcsikova valamivel jobban állt, szettet is lopott a hölgyeknél negyedik kiemelt Petra Kvitovától , de győznie nem sikerült. Marija Sarapovának viszont igen. A 188 centis orosznak talán még jól is jött, hogy második fordulós meccse csütörtökről péntekre csúszott, hiszen így menetből találkozott szombaton a kínai Peng Su-ajjal. Nem is okozott neki nagy gondot az újabb győzelem (6:2, 6:1), és három meccsen öt játékot veszítve bejutott a legjobb 16 közé.

Közben a hölgyeknél hullanak a korábbi Garros-győztesek, ami nem csoda, hiszen volt belőlük néhány a mezőnyben. Ana Ivanovics (2008-as győztes) pénteki búcsúját követően másnap Francesca Schiavone (2010) volt kénytelen gratulálni a fehéroroszból amerikaivá átvedlő Varvara Lepchenko ellen. A 2002-ben győztes Serena Williams korábbi búcsújával együtt is versenyben maradt még Szvetlana Kuznyecova és a címvédő Li Na. Így van még esély arra, hogy öt év után először nem avatnak „újoncot" Párizsban.

Tommy Haast nem lehet újoncnak nevezni, hiszen már 11. alkalommal érkezett Párizsba, azonban az előző tízhez hasonlóan ezúttal is nagyobb eredmény nélkül távozik, ugyanis a franciák legnagyobb örömére Richard Gasquet kiejtette. Neki a nyolcaddöntőben azért valamivel nehezebb dolga lesz, hiszen Andy Murray-vel találkozik majd.

Rafael Nadalnak viszont szombaton mutatott játéka alapján mindegy, hogy kivel találkozik. A hatszoros Roland Garros-győztes ezúttal a selejtezőből jó messzire jutó Eduardo Schwank kedvét vette el egy időre a játéktól, bár az argentin a harmadik szettben (az első kettő 6:1, 6:3 lett Nadal javára) már jól fogta fel a helyzetet. Egyik csodálatos tenyerese után karlendítésekkel jelezte az egyébként sem passzív tízezres közönségnek, hogy itt az ideje kicsit őt is éljenezni.

A vége azért így is Nadal-győzelem lett. A spanyolnak vasárnap és hétfőn mozgalmasabb napjai lesznek, ugyanis előbb 26. születésnapját, majd 50. Roland Garros-meccsét ünnepelheti. Ötszettes csatába bonyolódó következő ellenfele, Juan Mónaco számára nem jelent túl sok jót, hogy eddig 49-ből 48-at megnyert...

A nap hőse mégis Paul-Henri Mathieu volt, pontosabban lehetett volna. Mathieu két és fél évnyi távollét után ezen a Roland Garroson tért vissza, és sehogy sem akar kiesni. Az első és a második fordulóban (emlékezetes John Isner elleni 5 óra 41 perces maratonija) is öt szettben nyert, és szombaton Marcel Granollers ellen sem adta fel az első két elveszített játszmát követően. Kiegyenlített, de többre már nem futotta, a döntő szettben nem tudott kellő ellenállást kifejteni.