„A világ egyik legnézettebb, legnépszerűbb sportágáról van szó, amelyben az újkori gladiátorok vívják hallatlanul érdekes és izgalmas csatáikat. Nálunk azonban valami nagyon nincs rendben a teniszéletben, ezért gondoltam, s barátaim is kapacitáltak rá, hogy megméretem magam és indulok az elnökválasztáson – mondta a távirati irodának kedden Szűcs Lajos, a Fidesz országgyűlési képviselője. – Úgy vélem, rendet kell teremteni a szövetségben. Nagyon sok a tennivaló, foglalkozni kell az utánpótlás-neveléssel és támogatni a tehetséges és feltörekvő fiatalokat, hiszen megengedhetetlen, hogy kizárólag szülői támogatással léphessenek előre."Szűcs Lajos, a Fidesz országgyűlési képviselője. – Úgy vélem, rendet kell teremteni a szövetségben. Nagyon sok a tennivaló, foglalkozni kell az utánpótlás-neveléssel és támogatni a tehetséges és feltörekvő fiatalokat, hiszen megengedhetetlen, hogy kizárólag szülői támogatással léphessenek előre."
A Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke, aki évtizedek óta amatőr teniszező, elmondta, véleménye szerint jelenleg széthúzás jellemzi nálunk a sportág életét.
„Klikkek, szekértáborok alakultak ki, a széthúzás a jellemző, és ezen sürgősen változtatni kell – fogalmazott az elnökjelölt. – Nagyon furcsának tartom többek között, hogy nem kezelik kellő rangon a Budapest Grand Prix-t, amelyet évről évre a Római Teniszakadémián rendeznek. Más országok nagyon boldogok lennének, ha egy ilyen rangos versenynek adhatnának otthont. Egy-egy hazai országos bajnokságnak alig van visszhangja, és még sokáig sorolhatnám a gondokat, bajokat. Egyszóval sürget az idő."
A szövetség jelenlegi elnöksége 2010. december 31-ével mondott le. Nagy Tünde, az MTSZ elnöke november elején kezdeményezte a tisztújítást azzal az indokkal, hogy az elnökség az elmúlt hat hónapban érdemi munkát nem végzett, ellenben sok időt pazarolt parttalan viták lefolytatására.
Az ügy előzménye, hogy a Hatvani Tenisz Club pert indított a szövetség ellen, mivel az egyesület szerint szabálytalan volt a március 21-i elnökválasztás. Nagy Tünde 78–64-re nyerte meg az akkori szavazást a posztot korábban 11 évig (1996 és 2007 között) betöltő Berényi Jánossal szemben.
Szűcs Lajos mellett Nagy Tünde jelezte, hogy indul az elnöki posztért, míg a távirati iroda értesülése szerint Berényi János ezt nem tervezi.