Ennek mondjuk klubszinten tényleg csak a pénz szab gátat, de válogatott szinten sem utolsó az ötlet. Katar biztos vevő lenne rá, ha az ügyletnek nem volnának egyéb akadályai…
Az ázsiai ország 2022-ben vb-t rendez, ám egyelőre csak gazdaságilag számít nagyhatalomnak, a futballban kevésbé. A cél érdekében viszont alighanem nagy áldozatokat is vállalna. A jelenlegi szabályok a válogatott leigazolására nem adnak lehetőséget – ráadásul a dél-afrikai hősök közül alig találunk majd aktív játékost tizenegy év múlva –, de merne erre biztosan fogadni valaki nagy tételben ott, ahol minden szinten az üzlet és a pénz az úr? Aligha...
Iker Casillas: A Real Madrid és a spanyol válogatott egyesének kivásárlási ára 150 millió euró, de a transfermarkt.de pillanatnyilag 35 millióra taksálja. A spanyoloknál és a madridiaknál viszont szakmai kikezdhetetlenségén túl szimbólum, 60 millió alatt nem adják és kész!
Víctor Valdés: A BL-győztes és spanyol bajnoki címvédő Barcelona első számú kapusa Zamora-díjat érdemelt ki, jól sikerült szezon van mögötte. Bár a válogatottban csere, most felverte az árát, 40 milliót is el lehetne érte kérni. Nem mellékesen papíron az ő kivásárlási záradéka is 150 millió euró.
Pepe Reina: A Liverpool kapusa nincs hasonlóan túlértékelve, klubja mostani gyengélkedése nem növelte az ázsióját, de azért még így is posztja egyik legmegbízhatóbbja, 28 millió eurót biztosan megér.
Sergio Ramos: Egy újabb 150 milliós tétel. Mármint papíron. A valóságban viszont 40 milliót érhet, mégpedig azért, mert fiatal kora ellenére már mérhetetlen a rutinja. Megbízható és a támadásokat is segíti. Egy ilyen védő sok pénzt megér.
Carlos Marchena: A Villarreal tavaly akciós áron vette meg a belső védőt hárommillióért a Valenciától, pedig ennek több mint a dupláját is megkaphatná érte, mondjuk hétmilliót.
Gerard Piqué: Egy igazi ász a pakliban, a Barcelona sikereinek egyik letéteményese. Kőkemény sziklaszirt a védelemben, sallangmentes védőmunkája mellett a csapatmunkából is kiveszi az érdemi részét. Kivásárlási árként 200 millió euró szerepel a szerződésében, ám 50 millió alighanem közelebb áll a valósághoz.
Carles Puyol: A transfermarkt.de húszmillióra értékeli, a valóságban a felét (10 millió) érheti, a fél szezonban sérült volt, de azért még van benne pár év.
Álvaro Arbeloa: Nincs vita, 12 millió eurót ér.
Joan Capdevila: A titkosított záradék szerint 30 milliót érhet, a transfermarkt.de viszont hétmillió euróban szabja meg az árát. Ha hárommilliót kapunk, vihetik, vélekednek a balhátvédről a Villarrealnál.
Raúl Albiol: Esetében a záradék 80 millió, ami erősen túlértékelt összeg. A német honlap 15 millióra taksálja, ami lényegesen közelebb áll a valósághoz. A Real Madrid is ennyit áldozott rá, amikor elvitte Valenciából.
Xavi Hernández: A keret egyik nagyágyúja. A kivásárlási ára 80 millió euró, 50 millió alatti összeget ajánlani érte csak április elsején lehetne büntetlenül.
Xabi Alonso: A Real Madrid egyik fő mozgatórugóját 40 millió euró alatt aligha kapja meg bárki.
Sergio Busquets: A 150 millió euró nyilván esetében is túlzó kivásárlási ár, a transfermarkt.de 30 milliója jóval közelebb áll a valósághoz. A spanyolok viszont nem szégyenlősek, ők szemrebbenés nélkül elkérnék a 40 milliót.
Javi Martínez: Esetében 40 millió euró a záradék, a német honlapon ennek pont a felét éri. Mivel nem kell őt áruba bocsátania az Athleticnek, csak az előbbi összeg lehetne tárgyalási alap.
Cesc Fabregas: Az Arsenal kapitányának kivásárlási ára nem ismert, a transfermarkt.de 55 millió euróra kalibrálta be, de a spanyol verebek azt csiripelik, hogy a Barcelona 45 millióért már a közeli napokban szerződtetheti egykori „neveltjét”.
Andrés Iniesta: A keret pillanatnyilag legtöbbre taksált labdarúgója. 200 millió a szerződésben foglalt megvételi összeg, barátok között sem menne az alkudozás 70 millió alá.
Juan Mata: A valenciai kiválóság 30 millió alatt nem mozdítható.
Jesús Navas: A Sevilla villámgyors kulcsemberéért 35 millió eurót kellene áldoznia a vevőnek.
David Silva: A Manchester City 30 millióét vette meg, a középpályás remekül helytállt új csapatában a számára új közegben, értéke így csak nőtt: 35 milliót érhet.
Fernando Llorente: Javi Martínezhez hasonlóan alighanem őt is csak a szerződésben foglalt kivásárlási árért, 36 millióért lehetne kimozdítani Bilbaóból.
David Villa: A Barca 40 millióért vette meg egy éve a Valenciától, a transfermarkt.de szerint 50-et ér, a szerződésében 200 milliós a „cláusula". Legyen 45 millió, csak magának, csak most, mert szimpatikus, és nem ismerjük egymást.
Pedro Rodríguez: A kivásárlási árral (75 millió) felül, a német honlapon (25 millió) alul van értékelve, pedig a szélső egy merő gólveszély, ilyen portéka megér vagy 38 milliót.
Fernando Torres: A Chelsea 58 millió eurót fizetett érte a téli átigazolási szezonban, de az egész idényben saját nimbuszát és értékét rombolta módszeresen, azért 40 milliót még a hülyének is megér. Hátha elkapja a fonalat...