Serie A: sima volt a rangadó, a második helyre ugrott az Inter

B. L.B. L.
2020.11.28. 16:55
Lautaro Martínez és Alexis Sánchez már a 4. percben összehozta a vezetést (Fotó: AFP, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában az Inter idegenben 3–0-ra legyőzte a Sassuolót, így megelőzte riválisát a 2. helyért.

A fordulót másodikként kezdő hazaiak az előző két bajnokin egyaránt háromszor vették be a milánóiak kapuját – más kérdés, hogy ezzel együtt is csak egy pontot szereztek (3–4, 3–3).

Most sem indult fényesen az összecsapás a Sassuolo számára, a 4. percben Lautaro Martínez egyéni akciója után Alexis Sánchez passzolt ziccerben a kapuba, és még mindig csak az első negyedóra végéhez közeledtünk, amikor egy szöglet után Arturo Vidal visszalőtt labdája Vlad Chirichesről a saját kapujába pattant (0–2).

Egyórányi játékot követően végleg eldőlt a három pont kérdéses, Matteo Darmian játszott a középen érkező Roberto Gagliardinihez, aki előbb átvette a labdát, majd a jobb alsóba lőtt (0–3).

Sikerével az Inter megelőzte riválisát és feljött a 2. helyre – igaz, a Roma és a Juventus még nem játszotta le e heti meccsét.