Serie A: a Juventus csak ikszelt idegenben, az Atalanta otthon kapott ki

B. L., CS. M.B. L., CS. M.
2020.11.28. 22:40
A Juventus ötödször ikszelt kilenc forduló alatt (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában a Juventus meglepetésre 1–1-es döntetlenre volt képes a Benevento otthonában, míg az Atalanta 2–0-ra kikapott hazai pályán a Hellas Verona ellen.

Benevento–Juventus 1–1

A Juventusnál ezúttal Cristiano Ronaldo távollétében Dybala és Álvaro Morata kezdett, utóbbi a 21. percben megszerezte a vezetést: Chiesa tért ölelő indítása után lőtte ki a hosszú alsót (0–1).

A többet (7–5) és hatékonyabban (5–3) kapura lövő házigazda az első félidő ráadásában törte meg a jeget, Gaetano Letizia pattogós lökete a kapufáról ment be (1–1).

A fordulást követően hiába kapcsolt magasabb sebességi fokozatra a Juventus, hiába érkezett bő egyórányi játék után Bentancur, Kulusevski és Bernardeschi is a pályára, a Ferencváros elleni mérkőzéssel ellentétben a ráadásban sem jött össze a győztes gól, így ezúttal már megbotlott a Juventus.

Atalanta–Hellas Verona 0–0

A hét közben a Bajnokok Ligája csoportkörében a Premier League-címvédő Liverpoolt legyőző Atalanta a Verona ellen is a legerősebb összeállításában lépett pályára – leszámítva a sérült Robin Gosenst.

A bergamóiak mezőnyfölényben játszottak a teljes első félidőben, de csupán egyszer találták el a kaput, s abból nem sikerült gólt szerezniük. A második játékrészben továbbra is az Atalanta akarata érvényesült egy darabig, de a 62. percben büntetőhöz jutott a Verona, sMiguel Velosoértékesítette azt (0–1).

A portugál középpályás a hajrában is főszerepet játszott: a 83. percben Mattia Zaccagninak osztott ki egy gólpasszt, s ez eldöntötte a mérkőzést a Verona javára (0–2).