Serie A: háromgólos hátrányból győzött a Hellas Verona

SZ. R.SZ. R.
2021.12.05. 17:20
Simeone volt a Hellas Verona nyerőembere (Fotó: Getty Images)
Az első félidőben az újonc Venezia 3–0-ra vezetett a Hellas Verona ellen, de a második játékrészben a veronaiak fordítani tudtak, és 4–3-re nyertek az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában.

A házigazda velenceiek az első fél órában három gólt is szereztek: a 12. percben Pietro Ceccaroni, hét perccel később Domen Crnigoj, majd Thomas Henry is eredményes volt. A fordulás után azonban teljesen megváltozott a meccs képe. A veronaiak az 52. percben a harmadik találatot jegyző Henry öngóljával szépítettek, a 11 perccel később Pietro Ceccaroni kiállításával emberelőnybe is kerültek, a büntetőt pedig Gianluca Caprari értékesíteni tudta, így 3–2-re módosult az állás.

A hátralévő időben a Verona mindent megtett az egyenlítés érdekében, és siker is koronázta erőfeszítéseit: Giovanni Simeone lőtt Sergio Romero kapujába. Az argentin támadó öt perccel a rendes játékidő vége előtt is betalált, ezzel pedig beállította a 4–3-as végeredményt a Hellas Verona javára.

Legutóbb olyan bravúrra, hogy 3–0-s hátrányból nyerni tudjon egy csapat az olasz élvonalban, a Milan volt képes 2011-ben, akkor a Lecce ellen nyertek a milánóiak hasonlóan őrült mérkőzésen.

A Spezia kétgólos előnyről bukott értékes pontokat a Sassuolo ellen. Viktor Kovalenko már a 16. percben előnyhöz juttatta a házigazdát, de les miatt a videobíró segítségével érvénytelenítették a gólt. Ennek ellenére még az első játékrészben megszületett az első találat Rey Manaj révén, így a hazaiak 1–0-s vezetésénél vonulhattak szünetre a felek. A fordulás után kevéssel Emmanuel Gyasi kettőre növelte a Spezia előnyét. A Sassuolo innen mentett pontot Giacomo Raspadori duplájával. 2–2

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Spezia–Sassuolo 2–2 (Manaj 35., Gyasi 48., ill. Raspadori 66., 79.)
Venezia–Hellas Verona 3–4
(Ceccaroni 12., Crnigoj 19., Henry 28., ill. Henry 52. – öngól, Caprari 65. – 11-esből, G. Simeone 67., 85.)
Sampdoria–Lazio 1–3 (Gabbiadini 89., ill. Milinkovics-Szavics 7., Immobile 17., 37.)
Juventus–Genoa 2–0
(Cuadrado 9., Dybala 82.)
KORÁBBAN

Bologna–Fiorentina 2–3 (Barrow 42., Hickey 83., ill. Maleh 33., Biraghi 52., Vlahovics 67. – 11-esből)