Serie A: Rebic duplázott, a 93. percben nyert a Milan

CS. M.CS. M.
2020.01.19. 14:41
Ibrahimovic eddig kétszer volt kezdő, mindkétszer nyert a Milan (Fotó: AFP)
Az olasz élvonal 20. fordulójának vasárnapi nyitó meccsén az AC Milan az Udinesét fogadta. A vendégek hamar előnybe kerültek, amire a milánóiak két góllal válaszoltak, majd a hajrában egyenlített az Udinese. Mégis pont nélkül maradtak azonban a vendégek, Ante Rebic ugyanis a 93. percben eldöntötte a meccset.

A meccs gyors góllal kezdődött, Gianluigi Donnarumma egy előreívelés miatt kijött a kapujából és elsodorta a labdát, az azonban Jens Larsen elé került, ő pedig a kapuba lőtt (0–1). A folytatásban nyomást gyakorolt ellenfelére a hazai csapat, aminek szinte azonnal a szünet után, a 48. percben lett eredménye, ekkor egy beadás után Ante Rebic érkezett középen, és egyenlített (1–1).

Ezt követően a 72. percben egy szöglet után Theo Hernández elé pattant ki a labda, s a francia kapásból óriási gólt ragasztott az Udinese kapujába (2–1). A vendégek nem adták föl, sőt úgy tűnt, Kevin Lasagna 85. percbeli egyenlítő góljával (2–2) egy pontot elvisznek.

A hosszabbításban azonban ismét megvillantRebic, és az utolsó pillanatokban megnyerte a meccset csapatának (3–2), amely győzelmével a 8. helyre jött fel.