Serie A: nagy gólfesztivált rendezett az Inter, közel a rekord

R. P.R. P.
2021.09.18. 19:58
Edin Dzeko (jobbra) duplázott (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában az Internazionale 6–1-es győzelmet aratott a Bologna felett.

Lautaro Martínez korán, már a 6. percben betalált, és ez azt jelentette, hogy az Inter sorozatban a 23. bajnokiján is gólt ért el. Ennél hosszabb sorozatot csak egyszer, a 1950-ben produkáltak, akkor 24 meccsesre nőtt a széria. És Martíneznek is szépen nőtt a sorozata, az argentin a mostanit is beleszámítva a legutóbbi négy mérkőzésén szerzett gólt.

A 30. percben Milan Skriniar gyönyörű fejessel, a 34. percben Nicolo Barella egy súlyos védelmi hibát kihasználva szerzett gólt, így az Inter 3–0-s előnnyel vonult a szünetre.

A második félidőben még egyszer ennyit hozzátett Simone Inzaghi együttese. Különösen a még az első játékrészben becserél Edin Dzeko remekelt, aki két góllal vette ki a részét a további góltermésből. Különösen a második találata volt szép.

A Bologna nem maradt becsületgól nélkül, Arthur Theate a 86. percben szépített, a vége 6–1 lett.