Matriék a 94. percben elrontották Buffon ünnepét

2014.10.29. 20:40
Nem jött össze a három pont Buffon 500. Juve-meccsén (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 9. fordulójában Gianluigi Buffon 500. tétmérkőzését vívta a Juventus színeiben, de csapata a 94. percben kapott góllal vereséget szenvedett a Genoa otthonában. Hazai pályán nyert a Roma és az Inter, idegenben ikszelt a Milan és a Napoli, a Parma sorozatban hatodik vereségét szenvedte el. A tabella élén ismét fej fej mellett áll a címvédő és a trónkövetelő „farkasfalka”.

GENOA–JUVENTUS

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bizony, nem tegnap volt, amikor feltűnt a magyar királyi televízióban egy koránál legalább tíz évvel idősebbnek kinéző, igéző tekintetű kapus, aki korosztályának egyik legnagyobb tehetségeként 17 évesen bekerült az akkoriban bombaerős Parmába. A legenda szerint serdülőként azt jósolták neki, hogy húszévesen már a Serie A-ban védhet, mire visszakérdezett: „És addig mit csináljak?"

Nos, az a Parma (Antonio Benarrivo, Fernando Couto, Roberto Sensini, Roberto Mussi, Fabio Cannavaro, Massimo Brambilla, Massimo Crippa, Dino Baggio, Gianfranco Zola, Hriszto Sztoicskov és Alessandro Melli voltak ama 1995-ös novemberi napon játszótársai) már történelem, ahogyan az a Milan-csatársor – George Weah, Marco Simone, Roberto Baggio – is históriává jegecesedett már, amellyel első bajnokiján farkasszemet nézett a kis Buffon. Mint ahogyan egy darabka futballtörténelemmé vált ő maga is, minden idők legdrágább kapusa, világbajnok és „százszoros" olasz bajnok és Év kapusa lett, négyszer a világ legjobb kapuvédőjének címét is neki ítélték – a Genoa ellen pedig 500. juventusos tétmérkőzését vívhatta.

Nos, az első félidőben nem sokszor kellett labdába érnie – maradt ideje elmerengeni az idő múlásán, hiszen már rutinos Serie A-s profinak számított, amikor az ellenfél középpályása, Rolando Mandragora 1997-ben napvilágot látott –, kapuja előtt pedig a kíméletlen belemenésekkel tarkított sárdagasztásból kiformálódott egy markáns Juve-fölény, csúcspontján egy Fernando Llorente-kapufával.

Az újrakezdés és húszpercnyi eseménytelen zakatolás után a torinóiak mestere, Massimiliano Allegri pályára küldte Álvaro Moratát, majd Roberto Pereyrát, és kezdett éledezni csapata, ám Angelo Ogbonna közeli lövése is a kapufán csattant. A hajrában Carlos Tévez megszerezhette volna a győztes gólt a Juve számára, de ötös előtti próbálkozását kivarázsolta a jobb felső elől Mattia Perin – aki a jelek szerint Buffon utódja lesz az igen közeli jövőben. Bár messze még a vége a veterán kapus pályafutásának, Walter Zenga szerint Buffon még 45 éves korában is vígan védeni fog majd – valahol az Egyesült Államokban...

Messze még a bajnokság vége is, de talán hiányozni fog a Juventusnak a Genovában hagyott három pont, hiszen a ráadás negyedik percében az egykori Juve-csatár, Alessandro Matri, a másik csereember, Luca Antonini, valamint a teljes zebravédelem összehozott egy gólt: 1–0, elszenvedte első vereségét az idényben a címvédő, és átadta az első helyet a Romának is.

Mert hiszen holtverseny van a két élgárdaközött!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Kevés gól esett a kilencedik forduló szerdán rendezett nyolc mérkőzésén, összesen tizenhárom, ebből hármat csak a Fiorentina szerzett, és hat gól a 80. és a 90. perc között született.

Mattia Destro korai és Daniele de Rossi kései találatával nyert hazai pályán a Roma a Cesena ellen, amivel befogta az idegenben sorozatban másodszor botló Juventust.

Az Inter a 90. percben, Mauro Icardi büntetőből szerzett találatával vette el a Sampdoria veretlenségét, míg a Milan a Cagliari otthonában ért el 1–1-es döntetlent, Giacomo Bonaventura hatalmas góllal egyenlített a vendégeknek még az első félidőben.

A Napoli nem tudott nyerni a bukdácsoló Atalanta otthonában, Gonzalo Higuaín a 86. percben mentett pontot a vendégeknek, akik a 92. percben tizenegyesből a győzelmet is megszerezhették volna, de az argentin csatár hibázott, így maradt az 1–1. A hazaiak gólját szerző Germán Denis a déliek elleni negyedik hazai bajnokiján a negyedik találatát szerezte az Atalanta mezében.

A Fiorentina sima 3–0-val mérte szezonbeli harmadik vereségét az Udinesére, Khouma Babacar kétszer, Borja Valero egyszer volt eredményes.

A Palermo a Chievo legyőzésével megszerezte második sikerét a bajnokságban, a Parma viszont hatodik vereségét szenvedte el sorozatban, a Torino otthonában kapott ki Roberto Donadoni együttese.