Serie A: Dzeko döntött a 95. percben, hátrányból nyert a Roma

2019.02.23. 22:33
Edin Dzeko az első góljánál nem ünnepelt annyira, mint a másodiknál (Fotó: Twitter)
Edin Dzeko 95. percben szerzett góljának köszönhetően az AS Roma hátrányból felállva 3–2-re legyőzte idegenben a kieső helyen álló Frosinonét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A fővárosi együttes legendás középpályása, Daniele De Rossi 2006. március 15-én viselte először a csapatkapitányi karszalagot a Romában. Szombat este Frosinonében pedig 200. alkalommal. A világbajnok olasz futballista nyilván győzelemre készült a kiesőzónában tartózkodó rivális otthonában, ehhez képest a hazaiak Camillo Ciano révén már az ötödik percben megszerezték a vezetést (1–0).

De aztán a „farkasok” az első félidő közepén 72 másodperc leforgása alatt fordítottak: előbb Edin Dzeko talált be, majd Lorenzo Pellegrini volt eredményes (1–2).

A Roma 2012 januárja óta először szerzett két gólt ilyen rövid időn belül bajnoki mérkőzésen, akkor egy bizonyos Francesco Totti és Fabio Borini talált be 50 másodperc különbséggel.

A vendégek az utolsó negyedórához érve bokasérülés miatt elveszítették Kosztasz Manolaszt, akit hordágyon vittek le a pályáról. Ez a hír semmilyen körülmények között sem lenne örömteli, de úgy pláne nem az, hogy a Roma jövő hétvégén a Lazióval vív városi derbit, majd néhány nappal később Portóba látogat a Bajnokok Ligájában.

Tetézte a fővárosiak gondjait, hogy a Frosinone a 80. percben a csereként beálló Andrea Pinamonti góljával egyenlített – miután Cianóval ketten kipasszolták az össze-vissza rohangáló római védelmet – (2–2), ám a slusszpoén még hátravolt! A 95. percben De Rossi szenzációs indítása után Stephan El Shaarawy beadását Dzeko a kapuba sodorta (2–3).

A Roma a legutóbbi négy idegenbeli bajnokijából hármat megnyert – előtte a kilencből csak kettőt –, míg a Frosinone hazai környezetben továbbra is nyeretlen. Így azért nehéz lesz bent maradnia…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ

Frosinone–Roma 2–3 (Ciano 5., Pinamonti 80., ill. Dzeko 30., 95. Lo. Pellegrini 31.)