Serie A: a Laziónak nem sikerült előrelépnie a második helyre

2023.01.29. 19:55
Nicolo Casale már a 8. percben megszerezte a vezetést, de a győzelem nem jött össze a Laziónak (Fotó: Getty Images)
A Lazio hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Fiorentinával vasárnap, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

Az AC Milan Sassuolóval szemben elszenvedett 5–2-es vereségével biztossá vált, hogy győzelem esetén a tabella második helyére lép elő a Lazio. Ennek szellemében lépett pályára a Fiorentina ellen, s Nicolo Casale már a 8. percben megszerezte a vezetést, egyben karrierje első gólját a Lazio színeiben – szöglet után hozzá pattant a labda, fejjel lekezelte, s lábfejjel a kapuba „varázsolta” (1–0).

A Fiorentina tartotta a lépést, támadó szellemben futballozott, és ennek a második félidőben, a 49. percben meglett az eredménye, Nicolás González lőtt gyönyörű gólt nagyjából 17 méterről. A folytatásban inkább a vendégek domináltak, de nem tudtak újabb gólt szerezni, így maradt az 1–1-es döntetlen. A Lazio ezzel továbbra is a harmadik helyen áll, a Fiorentina a tizenkettedik.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Lazio–Fiorentina 1–1 (Casale 8., ill. N. González 49.)

KÉSŐBB
Napoli–Roma 1–1 (Osimhen 17., G. Simeone 86., ill. El Shaarawy 75.)

Hétfő
20.45:
Udinese–Verona (Tv: Sport1)

KORÁBBAN
Juventus–Monza 0–2 (Ciurria 18., D. Mota 39.)
Milan–Sassuolo
2–5 (Giroud 24., Origi 81., ill. Defrel 19., Frattesi 21., Berardi 30., Laurienté 47. – 11-esből, M. Henrique 79.)
Bologna–Spezia 2–0 (Posch 37., Orsolini 77.)
Lecce–Salernitana 1–2 (Strefezza 23., ill. Dia 5., Vilhena 20.)

Cremonese–Internazionale 1–2 (Okereke 11., ill. Lautaro Martínez 21., 71.)
Empoli–Torino 2–2 (Luperto 37., R. Marin 69., ill. Ricci 82., A. Sanabria 85.)
Atalanta–Sampdoria 2–0