Serie A: a Juventus nem simán, de legyőzte a sereghajtót

R. P.R. P.
2021.11.30. 22:47
Dybala szép gólt lőtt távolról (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Juventus 2–0-ra legyőzte idegenben a Salernitanát.

A várakozásnak megfelelően a Juve az elejétől kezdve nyomás helyezett a Salernitanára, de a félidő közepéig várni kellett az első gólra. A 21. percben Paulo Dybala 18 méterről pontos lövéssel vette be a hazaiak kapuját. A 28 éves támadónak ez volt a 24., tizenhatoson kívülről szerzett gólja az olasz bajnokságban.

A Juve továbbra is nagy fölényben futballozott. Ugyanakkor az 58. percben a Salernitana könnyen egyenlíthetett volna, ha Luca Ranieri nem lő kapufát teljesen tiszta helyzetben néhány méterről.

Nem sokkal később jött a „büntetés”, Álvaro Morata egy méterről passzolta kapuba a labdát Federico Bernardeschi beadása után.

0–3 is lehetett volna a vége, de Dybala kihagyta a büntetőt a 95. percen – megcsúszott a lövése előtt. Így azonban maradt a 0–2.

Az Atalanta–Venezia (4–0) és a Fiorentina–Sampdoria (3–1) mérkőzésről ide kattintva olvashat!

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Salernitana–Juventus 0–2 (Dybala 21., Á. Morata 70.)
Verona–Cagliari 0–0
Korábban
Atalanta–Venezia 4–0 (Pasalic 7., 12., 67., Koopmeiners 57.)
Fiorentina–Sampdoria 3–1 (Callejón 23., Vlahovics 32., Sottil 45., ill. Gabbiadini 15.)