Ibra megsérült, a Milan nem villogott, de a Juve a kaput sem találta el

2022.01.23. 20:34
McKennie (balra) és Messias sem tett hozzá sokat csapata játékához (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 23. fordulójának záró mérkőzésén az AC Milan hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a Juventusszal.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ

AC Milan–Juventus 0–0
Milánó, San Siro. V.: Di Bello.
AC Milan: Maignan – Calabria (Florenzi, 76.), Kalulu, Romagnoli, T. Hernández – Krunic, Tonali – Messias (Saelemaekers, 61.), B. Díaz (Bennaszer, 61.), Leao (Rebic, 76.) – Ibrahimovic (Giroud, 28.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Juventus: Szczesny – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (Bernardeschi, 66.), Bentancur (Rabiot, 90.), Locatelli (Arthur, 66.), McKennie – Dybala (Kulusevski, 90.), Morata (Kean, 74.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri

A Milan azzal a céllal várhatta a Juventus elleni rangadót, hogy egy győzelemmel visszavegye a tabellán a Napolitól a 2. helyet, míg a Juve egy idegenbeli sikerrel a BL-szereplést érő 4. pozícióba jöhetett volna előre.

A tétnek megfelelően mindkét csapat nagyon keményen kezdte a meccset, 12 perc alatt kétszer is villant a sárga lap (a Juvéból Manuel Locatellinek, a Milanból Rafael Leaónak), 17 perc alatt már 12 szabálytalanságot is láthattunk, a szünetig pedig 21-re emelkedett ez a szám (11–10-es megoszlásban). Tegyük hozzá, ebben azért a kritikán aluli talaj is szerepet játszhatott.

Nem volt tehát igazán jó meccs, de az első félidőből két olyan jelenetet azért feljegyeztünk, melyek láttán csettinthettek a futballínyencek: Paulo Dybala Theo Hernándeznek sarokkal kiosztott kötényénél, no meg Rafael Leao szép egyérintőzést követő lövésénél, melyet Wojciech Szczesny védett (ez volt az első félidő egyetlen kaput eltaláló kísérlete).

Ami kevésbé tetszhetett a Milan-szurkolóknak, az Zlatan Ibrahimovic sérülése volt, ugyanis a korábban a Juventusban is szerepelt csatárt már a 28. percben le kellett cserélni, Olivier Giroud váltotta.

A játék képe a második félidőben sem sokat változott: a futballisták a folytatásban is többször találták el egymást, mint a kaput. A Juventus egyetlen kaput eltaláló lövést sem tudott felmutatni. A Milan előtt több lehetőség is adódott, de Wojciech Szczesny ezeknél résen volt.

A mérkőzés 35 szabálytalansággal, ám gól nélkül fejeződött be.

20. Salernitana21321614–50–3611

VÉGE A MECCSNEK! Maradt a gól nélküli döntetlen.

90. perc. Dybala helyett Kulusevski és Bentancur helyett Rabiot állt be.

89. perc. Kean pakolt oda Romagnolinak sárga lapot érően.

86. perc.Giroud ordított nagyot a félpályánál, miután kapott egyet a bokájára, de folytatni tudta.

86. perc. MÉG ILYET !? JUVENTUS-HELYZET. Hosszú idő után először jutott el a Juve a Milan kapujáig: Alex Sandro beadásából McKennie fejelt a kapu mellé.

76. perc. A Milannál Rebic és Florenzi állt be Leao és Calabria helyett.

74. perc. Morata helyett Kean állt be a Juvéba.

69. perc. GIROUD! Jobb oldali beadásból 9 méterről fejelt, de Szczesny lehúzta a labdát.

66. perc. Juve-cserék: Cuadrado helyett Bernardeschi, Locatelli helyett Arthur állt be.

63. perc. ÚJRA A MILAN TALÁLTA EL A KAPUT! Theo Hernández egy szóló végén 15-ről, kissé balról lőtt, Szczesny leért a lapos labdára.

61. perc. Milan-cserék. Bennaszer váltotta Díazt. Bejött Saelemaekers is Messias helyett..

Dybala sarokkal kiosztott köténye még az 1. félidőből.

56. perc. A 2. KAPUT ELTALÁLÓ LÖVÉS A MECCSEN.
Ez is Leao nevéhez fűződött, de a lapos kísérlet középre ment, nem okozott gondot a kapusnak.

51. perc. MORATA! De Sciglio jobbról középre tekert labdáját fejelte 14 méterről a kapu mellé a spanyol csatár.

50. perc. 20 méterről, ballal Dybala lőtt, a közelben álló Romagnoli lépett bele a labdába.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Csere nincs.

Sokat elmond a meccsről, hogy 21-szer szabálytalankodtak eddig a csapatok, 11-szer, illetve 10-szer. A kaput egyetlenegyszer találták el a csapatok, egész pontosan Leao, melynél Szczesny védett.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Sok szabálytalanság, kevés futball. A Milan egy hajszállal ugyan közelebb állt a gólhoz, de a játék képe alapján eddig reális a döntetlen.

43. perc. Messias kapott sárga lapot buktatásért.

43. perc. Aláfordult Chiellini bokája. fájdalmas arccal folytatja a védő.

36. perc. Dybala lekészítéséből jó 30 méterről Locatelli az égbe bombázta a labdát (nem az ő meccs eddig...).

34. perc. Chiellini szabálytalansága után 25 méterről végezhetett el szabadrúgást Giroud, de a lapos lövés levágódott, és bár kétszer is próbálkoztak lövéssel a hazaiak a lepattanóból, nem tudtak kapura lőni a blokkoló vendégvédők mellett.

32. perc. Ismét Calabria lőtt a tizenhatoson kívülről, ezúttal jobbal csavart a bal felső mellé.

30. perc. MILAN-HELYZET! A Locatellitől megszerzett labdát Calabria tekerte a léc fölé 17 méterről.

28. perc. IBRA LEMEGY! Ibrahimovic feltehetően megsérült, ugyanis Giroud áll be a helyére.

24. perc. EGY LÖVÉS A MÁSIK OLDALON IS! Dybala becsapta a jobb szélen a védőjét egy csellel, befelé vitte a labdát, majd 14 méterről, jobbról lőtt, de nem találta el a kaput.

20. perc. AZ ELSŐ IGAZI HELYZET! Szép egyérintős játék végén Leao lőhetett a tizenhatos vonaláról, középről, de Szczesny vetődve védett.

18. perc. MICSODA MEGOLDÁS! Dybala sarokkal kiosztott egy kötény Theo Hernándeznek, más kérdés, hogy utána érkezett Romagnoli, így nem alakult ki helyzet.

17 perc alatt 12 szabadrúgást láthattunk (a kapura egyik sem jelentett veszélyt), ezzel mindent el is mondtunk a meccs eddigi képéről...

12. perc. Cuadrado vezeti jobbról középre a labdát, 16 méterről lőtt, nem sokkal a kapu fölé.

12. perc. Leao rángatta meg Cuadradót egy sárga lapért.

A hazai szurkolók már a meccs előtt tüzes hangulatot teremtettek a stadion környékén, a San Siro azonban egyelőre meglehetősen csendesnek tűnik, a játék még hozta lázba a drukkereket.

9. perc. Locatelli rúgta fel Tonalit. Sárga lap.

8. perc. A jobb oldali Milan-szöglet után Leao került lövőhelyzetbe, de 16 méterre a kaputól, középről méterekkel fölé lőtt.

7. perc. Szöglet a másik oldalon is: Leao adna be a bal oldalról, de belelép az egyik Juve-játékos. A kisszöglet után Tonali tekerte középre a labdát a tizenhatos vonaláról, blokkoltak a vendégek, szöglet a másik oldalról is.

1. perc. Rögtön kiharcolt egy szögletet a bal oldalon Morata. Cuadrado beívelését a kimozduló Maignan ütötte el.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS! A fekete-fehérben játszó Juve kezdett, piros-feketében a Milan.

ELŐZMÉNYEK

A korábbi Juve-játékos, Ibrahimovic 12-szer játszott eddig pályafutása során a Juventus ellen, négy-négyszer győzött, ikszelt és játszott döntetlent, két gólt és három gólpasszt jegyzett. Legutóbb 2020 júliusában a Milan játékosaként szerzett gólt a torinóiak ellen, azon a meccsen gólpasszt is adott, csapata 4–2-re győzött.

A forduló előtt 2. helyen álló AC Milan a bajnoki címért folyó versenyfutás szempontjából győzelmi kényszerben várja a Juventus elleni bajnokit, hiszen a városi rivális, listavezető Inter, ha nehezen is, 2–1-re legyűrte szombaton a Veneziát, és ezzel öt pontra növelte előnyét a piros-feketékkel szemben. Más kérdés, hogy közben már a vasárnap a Salernatinát legyőző Napoli is megelőzte a Milant, tehát Stefano Pioli csapata csak győzelemmel tudja pontszámban visszaelőzni a nápolyiakat és ismét két pontra megközelíteni az Intert.

A Milannál a meghatározó játékosok közül Simon Kjaer és Fikayo Tomori sérült, Franck Kessié pedig az Afrika-kupán szerepel. A Juvéból két kulcsember hiányzik sérülés miatt, Leonardo Bonucci és Federico Chiesa.

A Juventus sokáig a Milan mumusának számított, ugyanis 2013 és 2019 között a két gárda húsz tétmeccséből 18-at a torinóiak nyertek meg, viszont a legutóbbi hat meccsükből a Juve csak egy meccset nyert meg, a Milan kettőt, három döntetlen mellett. Az előző idényben a Milan otthon 3–1-re kikapott, idegenben viszont 3–0-ra győzött. Ebben az idényben Torinóban 1–1-et játszottak.

A Milan legutóbb nagy meglepetésre kikapott otthon a Speziától, előtte viszont három bajnokit nyert meg sorozatban. Igaz, a legutóbbi három hazai mérkőzéséből hármat is elveszített, hiszen a Spezia előtt a Napolitól is kikapott. Az 5. helyen álló Juve nyolcmeccses veretlenségi szériában van, a nyolcból hat mérkőzést meg is nyert.

23. FORDULÓ

KORÁBBI, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Napoli–Salernitana 4–1
(J. Jesus 17., Mertens 45+4. – 11-esből, Rrahmani 47., Insigne 53. – 11-esből, ill. Bonnazzoli 33.)
Spezia–Sampdoria 1–0 (Verde 69.)
Torino–Sassuolo 1–1 (Sanabria 16., ill. Raspadori 88.)

Cagliari–Fiorentina 1–1 (Joao Pedro 47., ill. Sottil 75.)
Empoli–Roma 2–4 (Pinamonti 55., Bajrami 72., ill. Abraham 24., 33., Sérgio Oliveira 35., Zaniolo 37.)