Találatok a Giro d’Italia címkére

Találatok száma: 627

Kerékpár: Vos 32. etapsikere, Vas végigtekerte a szakaszt

2022-07-06 16:28:44

Marianne Vos 32. etapsikerét ünnepelhette a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyen, amelynek hatodik szakaszán Vas Kata Blanka – keddi bukása ellenére dolgozott a csapattársaiért – teljesítette a Sarnico és Bergamo közötti 114.7 kilométeres távot.

Vas Kata Blanka Giro d’Italia

Kerékpár: Vas Blanka nagyot dolgozott a Giro 2. szakaszán

2022-07-01 19:01:19

A világbajnok Elisa Balsamo nyerte a második szakaszt a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyen, amelyen Vas Kata Blanka a 90. helyen ért célba.

Kerékpár: az évad végén visszavonul Tom Dumoulin

2022-06-03 16:07:46

Visszavonul Tom Dumoulin holland kerékpáros, a Giro d'Italia 2017-es bajnoka, világbajnok, olimpiai ezüstérmes.

országúti kerékpár Tom Dumoulin Giro d’Italia

Giro: véget ért, de örökké emlékezetes marad a 2022-es olasz kör

2022-05-30 23:45:31

A feledhetetlen első három hazai szakasz után is volt miért végigizgulnunk a 105. Olasz kört, amely a hajrában meg is hozta a remélt magyar eredmény(eke)t. Az itthoni rendezés mellett mindhárom magyarra, Valter Attilára, Fetter Erikre és Peák Barnabásra is nagyon büszkék lehetünk.

kerékpár Valter Attila Peák Barnabás Giro d’Italia Fetter Erik

Giro: Fetter Erik elégedett, és pozitív emlékekkel zárta a versenyt

2022-05-31 09:49:33

Saját maga eredményével elégedett és pozitív élményekkel, emlékekkel zárta pályafutása első Giro d'Italiáját az olasz országúti kerékpáros körversenyen összetettben 83. helyen záró Fetter Erik, az EOLO-Kometa versenyzője.

Giro d’Italia Giro Fetter Erik

Giro: Hindley nyerte az összetettet, Valter Attila a legjobb magyar

2022-05-29 17:39:15

Az olasz kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia utolsó szakaszát, a Veronában rendezett 17.4 kilométer hosszú egyéni indításos időfutamot az olasz Matteo Sobrero nyerte meg Thymen Arensman és Mathieu van der Poel előtt, a legjobb magyar a 23. időt elérő Fetter Erik lett, Valter Attila a 31. helyen végzett, Peák Barnabás a 48. idővel ért be. Összetettben a rózsaszín trikót tegnap átvevő Jai Hindley diadalmaskodott Richard Carapaz és Mikael Landa előtt, a legjobb magyar Valter a 35. helyen zárt, Fetter a 83., Peák a 110. helyen fejezte be a versenyt.

kerékpár Valter Attila Peák Barnabás Jai Hindley Giro d’Italia Fetter Erik

Giro: olasz siker a királyetapon, Carapazról lehullott a rózsaszín

2022-05-28 17:31:38

Az olasz Alessandro Covi nyerte meg az Olasz kerékpáros-körverseny, a Giro d'Italia kemény hegyi befutóval végződő 20. szakaszát szombaton Domen Novak és Giulio Ciccone előtt. Az összetettben eddig élen álló Richard Carapaz nem bírta a királyetap utolsó emelkedőjét, több mint egy percet kapott a remekül hajrázó Jai Hindleytől, aki a vasárnapi záró időfutam előtt átvette tőle a rózsaszín trikót. A legjobb magyar, az előző szakaszon fantasztikusan tekerő Valter Attila az 51. helyen ért célba 17:29 perc hátránnyal, Fetter Erik 97., Peák Barnabás 103. lett.

Valter Attila Richard Carapaz Peák Barnabás Olaszország Jai Hindley Groupama-FDJ

Giro: Nem gondoltam, hogy ekkora harc lesz – Valter

2022-05-27 19:27:59

Mint arról beszámoltunk, Valter Attila a negyedik helyen végzett a 2022-es Giro d'Italia 19., hegyi befutóval véget érő pénteki szakaszán. A verseny után Valter Attila az Eurosportnak értékelte a történteket.

Valter Attila Giro d’Italia

Giro: elképesztő siker! Hazaért a szökés, Valter 4. a szakaszon

2022-05-27 15:13:17

A 2022-es Giro d'Italia 19., hegyi befutóval véget érő pénteki szakaszán hazaért a szökés, amelyben végig ott volt a Groupama-FDJ magyar kerékpárosa, Valter Attila is, aki a balszerencsés befutó után a negyedik helyen ért célba. A szakaszt a hegyi pontverseny éllovasa, Koen Bouwman nyerte meg.

Valter Attila Peák Barnabás Olaszország Groupama-FDJ Giro d’Italia Fetter Erik

Giro: hazaért a szökés, De Bondt ünnepelhetett Trevisóban

2022-05-26 17:02:51

Az Olasz körverseny 18. etapján meglepetésre hazaért a szakasz elején kialakult négyfős elmenés, Dries De Bondt nyolc évvel az után, hogy egy balesetben kis híján életét vesztette, élete első szakaszsikerét ünnepelhette háromhetes körversenyen. Valter Attiláék ezúttal 6. helyhez segítették Arnaud Démare-t.

Giro d’Italia Giro

Giro d'Italia: koronavírusos az összetett negyedik helyezettje

2022-05-26 13:13:02

Pozitív lett a koronavírustesztje, ezért nem folytathatja a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt az összetettben negyedik helyen álló Joao Almeida – írja az MTI.

Joao Almeida Giro d’Italia

Giro: Buitrago első szakaszsikere, Valter 15. lett

2022-05-25 17:52:13

A Bahrain-Victorious remek formában lévő kolumbiai versenyzője két nappal azután, hogy lemaradt a szakaszgyőzelemről, a szerdai 17. etapon már bukása ellenére is ünnepelhetett, Valter Attila a 15. helyen ért célba Lavaronéban, két pozícióval Vincenzo Nibali előtt.

kerékpár Valter Attila Santiago Butirago Peák Barnabás Giro d’Italia Fetter Erik

Giro: a kőkemény Mortirolo-szakaszon Hirt-elen jött a cseh siker

2022-05-24 17:39:56

Peák Barnabás csapattársa, a cseh Jan Hirt nagy győzelmet aratott az idei Giro egyik legnehezebb etapján, Richard Carapaz megtartotta a rózsaszín trikót Jai Hindley előtt, de fontos másodperceket vesztett ausztrál riválisával szemben.

Jan Hirt Giro d’Italia

„Az olaszok azt mondták, ilyen élményben még nem volt részük” – Szita Károly és a sport

2022-05-24 10:09:11

Kaposvár polgármestere a Giro-lázról, az élethosszig tartó mozgásról és arról, hogy Eb-t és vb-t is rendezne a somogyi megyeszékhely.

interjú Szita Károly Képes Sport Kaposvár Giro d’Italia

Giro: Nem vagyok kibékülve az eredményeimmel – Valter Attila

2022-05-24 09:33:48

A Giro d'Italia legutóbbi, 15. szakaszán (Rivarolo Canavese–Cogne) a 127. helyen végző, összetettben az 51. pozíciót elfoglaló Valter Attila a Facebook-oldalán értékelte az eddigi szereplését a versenyen. A Groupama-FDJ magyar versenyzője nem elégedett az eddigi teljesítményével, de úgy érzi, az utolsó héten még van esélye javítani.

kerékpár Valter Attila Giro d’Italia Giro

Giro: fantasztikus etap, Yates nyert, Carapaz rózsaszínben

2022-05-21 16:38:30

Fantasztikus versenyt hozott az olasz országúti kerékpáros-körverseny 14. szakasza, amely 147 kilométerével az idei Giro d'Italia legrövidebb etapja: a Santenából induló és Torinóban két kört leíró útvonal 3100 méter szintkülönbséget tartalmazott, s a végén Simon Yates örülhetett a győzelemnek, míg az olimpiai bajnok Richard Carapaz átvette az összetettben a vezetést. A magyarok közül Valter Attila zárt a legjobban: 31. lett, s összetettben feljött a 40. helyre.

Simon Yates Richard Carapaz Juan Pedro López Giro d’Italia

Giro d'Italia: változtattak – előre kibontják a pezsgőt a versenyzőknek

2022-05-19 20:50:21

A Giro d'Italia kerékpáros-körverseny szervezői változtattak a dobogós ceremónián. Szerda óta már előre kibontott pezsgőt kapnak a versenyzők a pódiumon – írja a Cyclingnews.

kerékpár Giro d’Italia

Kerékpár: Mark Cavendish két évig még folytatná a pályafutását

2022-05-19 17:45:55

Két évig még folytatná profi kerékpáros pályafutását a brit Mark Cavendish – írja az MTI.

kerékpár Mark Cavendish Giro d’Italia

Giro: megvan a második olasz szakaszsiker; a magyarok a mezőnnyel értek be

2022-05-19 15:10:54

Stefano Oldani nyerte meg a 2022-es Giro d'Italia 11. – Parmától Genováig tartó – szakaszát. Honfitársa, Lorenzo Rota lett a második, míg a holland Gijs Leemreize a harmadik. A magyarok a főmezőnnyel együtt értek be: Fetter Erik 70., Peák Barnabás 76., Valter Attila pedig 100. lett.

kerékpár Valter Attila Stefano Oldani Lorenzo Rota Giro d’Italia

Giro: Martonvásár és Zámoly különdíjat kapott a szervezőktől

2022-05-19 11:16:04

A Giro d’Italia magyarországi hivatalos Facebook-oldala eredményt hirdetett a magyarországi települések között kiírt két pályázatban. Az aktivitás kategóriában a huszáraival büszkélkedő Martonvásár, míg a településdekoráció kategóriában a Mark Cavendish kalandjairól híressé vált Zámoly lett a nyertes. A díj mellé másfél millió forint pénzjutalom is járt.