A magyar válogatott döntetlent játszott az Eb-főpróbán

2014.12.04. 17:28
Az első félidő a franciáké volt, a második a mieink, a vége pedig döntetlen lett (Fotó: Korponai Tamás)
A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott felkészülési mérkőzésen 22–22-es döntetlent játszott Franciaországgal Győrben. Németh András szövetségi kapitány együttese vasárnap Oroszország ellen kezdi meg szereplését a tornán.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 22–22 (10–13)
Győr, 2000
néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Bognár-Bódi, TOMORI 4, SZUCSÁNSZKI 4, Szamoránsky P. 2, Klivinyi, Kovacsics 3. Cs: BÍRÓ B., Herr O. (kapusok), Triscsuk 3 (3), Kovacsicz, Temes, Tóth G., Erdősi 1, MAYER SZ. 2, Bulath 2, Planéta 1
FRANCIAORSZÁG: GLAUSER – Prouveuseir 1, Ayglon, NIOMBLA 4, Landre 2, Pineau 1, Baudouin. Cs: Attingre (kapus), LACRABÉRE 3 (2), Kamto 1, Zaadi 1, DEMBÉLÉ 5, Gnabouyou 1, Nze Minko, Leveque 1, K. Cissé 2
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 9. p.: 6–3. 15. p.: 6–5. 18. p.: 6–7. 25. p.: 7–11. 28. p.: 9–11. 41. p.: 15–14. 46. p.: 15–17. 49. p.: 17–17. 53. p.: 20–19. 57. p.: 22–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Németh András:
– Hasznos mérkőzést játszottunk a franciákkal, jó zárása volt válogatottunk előkészületeinek. Nagyra értékelem, hogy a csapat jelentős hátrányból fel tudott állni, és végül csak a balszerencsén múlt, hogy nem nyertünk.

1. félidő

Az első, és lényegében az utolsó igazi erőfelmérő várt a magyar válogatottra a hazai Eb előtt. Németh András a héten arról beszélt, sajnálja, hogy nem tudtak erős ellenfelekkel megmérkőzni a felkészülés során, a franciák ellen azonban le lehetett mérni, hol tartunk.

A két csapat játékosain látszódott, hogy nem akarnak megszakadni a kontinenstorna előtt, az sem könnyítette a dolgukat, hogy többnyire nem volt igazi meccshangulat a győri arénában, amely a csoportkörben majd a mieink otthona lesz. Jól kezdtük a meccset, a védelem megfelelően működött, és a kapunkban Kiss Éva is többször jól avatkozott játékba. A 10. percben még 6–3-ra vezettünk, utána azonban jött egy negyedórás gólcsend, amikor látványosan nem ment a támadójáték. Ezt kihasználva a franciák 10–6-ra fordítottak.

A magyar szövetségi kapitány próbálgatta a játékosokat (főleg beállóban és irányítóban volt sok csere), akik bizonyíthatták, helyük van a 16-os keretben. A 25. percben kikért időnk után valamelyest sikerült felzárkózni, de a szünetben 13–10-re mentek a vendégek.

2. félidő

A második játékrész első tíz percében Triscsuk Krisztina többször is megkülönböztető mezben kapcsolódott be a támadásokba. Ez a taktikai húzás először még döcögött, de később eredményre vezetett, Németh András csapata négy perc alatt 15­–14­-re fordított. A franciák két gyors góllal azonnal visszavették a vezetést, de egyik csapat sem tudott egynél több góllal ellépni másiktól.

Mindkét kapitány nyugodtan variálta a csapata összetétel, kísérletezgetett hol támadásban, hol védekezésben. Az 52. percben a magyar kapitány időt kért, a pihenő pedig láthatóan jót tett a lányoknak. Mayer Szabina és Tomori Zsuzsanna is szép gólt lőtt, elmentünk kettővel, azonban a franciák a végén egyenlíteni tudtak. Igaz, a 22. góljukhoz hozzátartozik, hogy Tomori hatalmas kapufája után került Dembélé kezébe a labda, aki végigfutott a pályán és nem hibázott.

Az utolsó támadást Magyarország vezethette, de lejárt az idő. Planéta időn túli szabaddobását védte a vendégek kapusa, így a vége igazságosnak mondható 22­–22­-es döntetlen.

„Inkább most legyen pechünk, mint a jövő héten”

• TÖLTSÉK LE A TORNA SZURKOLÓI SZOFTVERÉT!
SZURKOL, UTAZIK, LÁJKOL? – A KÉZI EB KISOKOSA!

NŐI KÉZILABDA
A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (IPress Center-Vác), HERR Orsolya (Győri Audi ETO KC), KISS Éva (Fehérvár KC)
Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC-Galerius Fürdő), KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO KC),
Balátlövők: BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), KLIVINYI Kinga (Érd), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungária), TEMES Bernadett (Tus Sies Metzingen), TÓTH Gabriella (Mosonmagyaróvári KC)
Beállók: MAYER Szabina (Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungária), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC-Rail Cargo Hungária)
Jobbátlövők: PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO KC), TOMORI Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungária)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO KC), KOVACSICZ Mónika (FTC-Rail Cargo Hungária)

Szövetségi kapitány: NÉMETH András
Csapatmenedzser: PÁLINGER Katalin
Edző: KÖSTNER Vilmos

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI AZ EURÓPA-BAJNOKSÁGON
December 7., 20.30: Magyarország–Oroszország (Tv: m1, élőben az NSO-n)
December 9., 20.30: Lengyelország–Magyarország (Tv: m1, élőben az NSO-n)
December 11., 20.30: Magyarország–Spanyolország (Tv: m1, élőben az NSO-n)

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A két hosszanti lelátón foglaltak helyet a nézők, de sok volt így is a foghíjas rész. A magyar csapat a Kiss Éva – Bódi, Szamoránsky P., Triscsuk (támadásban Klivinyi), Tomori, Szucsánszki, Kovacsics összeállításban kezdett. Az első gólunkat újdonsült csapatkapitányunk, Tomori Zsuzsanna szerezte átlövésből, de rögtön jött is a válasz. Több góltalan támadás után Niombla góljával fordítottak a vendégek. Szucsánszki talpról lőtt nagy gólt. Kovacsics a bal szélről volt eredményes éles szögből. 3–2

6–10. perc: Kovacsics ezután indulásból ejtette át Glausert, majd szintén rendezetlen védelemmel szemben Szamoránskyt találtuk meg beállóban, így hárommal megléptünk. Kiss Éva többször is jól avatkozott játékba, Landré lövésével szemben azonban tehetetlen volt. Ezt leszámítva jól zártunk hátul, elöl pedig Szucsánszki állította vissza a háromgólos különbséget. 6–3

11–15. perc: Egyébként lassan csordogált a mérkőzés, látszódott, hogy a játékosok nem akarnék még megszakadni az Eb előtt. Niombla góljával zárkóztak a közben kétszer is emberhátrányba kerülő franciák. Az ellenfél irányítója jelentette az elsődleges veszélyforrást, amikor csapata tanácstalanná vált, akkor is gólt tudott szerezni. A félidő feléhez érve Tóth Gabriella is lehetőséget kapott, míg a túloldalon Alain Portes a 15. percben kérte ki első idejét. 6–5

16–20. perc: Hátul nem volt különösebb gondunk, támadásban azonban megakadt a szekér. Ezt kihasználva két gólt szerezve a 18. percben fordítottak a franciák. Temes vette át Szamoránsky helyét beállóban és a kettes védő pozíciójában. Lacrabére büntetőből is betalált, ráadásul Tóth Gabriellát kiállították. 6–8

21–25. perc: Szucsánszki vette fel a megkülönböztető trikót, és állt be a támadásban. A lelátón helyet foglalók többnyire csendben figyelték az eseményeket. A franciák sem remekeltek, de mivel legutóbb a 9. percben találtunk be, így lassan elléptek tőlünk. Támadásban sok volt a hiba és a pontatlanság, ezt megelégelve Németh András a 25. percben időt kért. 6–10

26–30. perc: Az időkérés után megkezdtük a felzárkózást, Szucsánszki, Mayer és Erdősi is gólt lőtt, közte csak Dembélé talált be a túloldalon. A kapunkban Bíró Blanka jött be Kiss Éva helyére a szünet előtti percekre. Tomori két percet érően szabálytalankodott, a hetest Lacrebére lőtte be. Az utolsó másodpercekben még a francia kapus talált be a kinn álló Bírónak, de időn túl esett a gól. 10–13

31–35. perc: Kihúztuk az emberhátrányt, pedig a megkülönböztető trikóban szereplő Triscsuk többször sem jó időben futott le. Sőt, Szucsánszki negyedik góljával még csökkentettük is a hátrányt. A második félidőben Bulath és Planéta is beállt a csapatba, de a franciáknál is lassan mindenki lehetőséget kapott. Gnbaouyou gólja után Triscsuk hetesből válaszolt. 12–14

36–40. perc: Planéta első góljánál nagy tapsot kapott a győri átlövő. Mínusz egynél Bulathot állították ki, jött megint Triscsuk zöld mezben, és ezúttal jobban sikerült az akció, Szamoránsky egyenlített belőle. Bulath elhajlásos találata már vezetést jelentette. 15–14

41–45. perc: Dembélé egyből egalizált, ezután többször is visszaszerezhettük volna a vezetést, de nem éltünk vele. Temes irányítóban is megmutathatta magát, beállóban visszajött Mayer. Kamto lőtte a franciák 16. gólját. 15–16

46–50. perc: Újabb francia gól után Mayert rántották látványos módon, Triscsuk bevágta a büntetőt. Francia időkérés jött, de kimaradt a támadásuk, Bulath pedig egyenlített. Niombla közbelövése után Tomori iratkozott fel újra a góllövők közé. 18–18

51–55. perc: Cissé szép támadás végén szerzett gólt,de Kovacsicsnak is megvolt a válasza. Az 52. percben magyar időkérés következett. Mayer kapott jó labdát, és nem is hibázott, de Dembélé szabadon maradt a szélen, és negyedik gólját lőtte. Tomori két emberrel a nyakán is belőtte. 21–20

56–60. perc: Herr is lehetőséget kapott a hajrára, így csak Mészáros Rea nem állt be a meccsen. Tomori újabb góljával kettővel mentünk három perccel a vége előtt, jött a francia időkérés, de kihagyták a támadást. Tomori lövése sem ment be, a kapunknál pedig a francia beálló volt eredményes. Újabb kimaradt támadás után Dembélé nyargalt végig, és egyenlített. Fél perccel a vége előtt kértünk időt, de csak időn túli szabaddobásig jutottunk, Planéta lövését védte Attingre. 22–22 a vége.