Szenzációs fordítás, mínusz kettőről nyert a Leipzig

2021.02.27. 18:16
Poulsen szép lövéssel vette be a Gladbach kapuját (Fotó: AFP)
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig kétgólos hátrányból felállva 3–2-re legyőzte hazai pályán a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 3–2 (0
–2)
Lipcse,Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Gräfe
LEIPZIG:Gulácsi – Orbán, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, T. Adams, Sabitzer (Sörloth a szünetben), Nkunku – Kluivert, Poulsen, Dani Olmo.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
MÖNCHENGLADBACH:Sommer – Beyer, Ginter, Elvedi (Benszebaini, 62.), Wendt (Pléa, 80.) – Zakaria (Stindl, 80.), J. Hofmann (Neuhaus, 62.) – Lazaro, H. Wolf, Thuram (Kramer, 62.) – Embolo.Vezetőedző:Marco Rose
Gólszerző:Nkunku (54.), Poulsen (66.), Sörloth (90+3.), ill. J. Hofmann (6. – 11-esből), Thuram (19.)

Nem indult jól a mérkőzés a Leipzig számára. Az 5. percben Dayot Upamecano túl erősen lökte fel Breel Embolót a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt. Jonas Hofmann végezte el a büntetőt, lövésére jól mozdult Gulácsi, bele is ért a kapu bal oldalába tartó labdába, de hárítani nem tudta. 0–1

A Leipzig gyorsított a tempón, de a második gólt is a Gladbach szerezte! A 19. percben Breel Embolo szépen fejelte középre Lazaro jobb oldali beadását, a labda megpattant Marcus Thuram vállán, és onnan a kapuban kötött ki. Gulácsinak most esélye sem volt. Először Embolónak adták a gólt, végül mégis Thuramé lett. 0–2

A második találat után Sabitzer is eredményes lehetett volna, és Hofmann is megint betalálhatott volna, de előbbi tiszta helyzetben csúnyán fölé vágta Olmo passzát, utóbbi meg pár centivel a jobb kapufa mellé lőtt.

A félidő előtt nem sokkal ismét Hofmann került helyzetbe, de az egyébként remek lövést Willi Orbán nagyszerűen blokkolta. Így a szünetben 0–2 volt az állás.

A második félidő elején a félidőben becserélt Alexander Sörloth szépített! Illetve majdnem... Kluivert passza után Sörloth lábáról a karjára pattant a labda, onnan meg be a kapuba. A játékvezető először gólt ítélt, de a VAR után visszavonta.

Aztán az 54. percben mégis összejött a szépítés! Gyönyörű hazai támadás volt, Upamacano passza után Sörlothkapta meg a labdát a bal oldalon, középre lőtt, Christopher Nkunku pedig pár méterről a léc alá bombázott. 1–2

Sőt, a 66. percben az egyenlítés is összejött! Yussuf Poulsen kapott labdát, 20 méterről lőtt, Sommer tehetetlen volt a jobb alsó sarokba tartó labda ellen. 2–2

Az egyenlítés után továbbra is a Leipzig irányította a játékot, de Yann Sommer bravúrokkal életben tartotta a vendégeket.

Már-már mindenki elkönyvelte a 2–2-t, amikor a 93. percben szép akció végén Alexander Sörloth közeli fejessel megszerezte a vezetést a Leipzignek, ami egyben a győzelmet jelentette! 3–2

23. FORDULÓ
További eredmények
Bayern München–Köln 5–1
(Choupo-Moting 18., Lewandowski 33., 65., Gnabry 82., 86., ill. Szhiri 49.)
Borussia Dortmund–Bielefeld 3–0 (Dahoud 48., Sancho 58. – 11-esből, Reinier 81.)
VfB Stuttgart–Schalke 5–1 (Endo 10., 26., Kalajdzic 34., Klement 88., 90+2., ill. Kolasinac 40.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–0 (Klünter 37. – öngól, Lacroix 89.)

Vége a mérkőzésnek!

90+6. perc: Nkunku helyre Lukas Klostermann érkezett.

90+5. Forsberg is betalált, de lesről.

90+3. perc: Lars Stindl sárgát kapott, lökést reklamélt a gólnál.

90+3. perc: góóóól! vezet a Lipcse! Nkunku beadására Alexander Sörloth érkezett a túloldalon, aki a kapuba fejelt, Sommer most nem tudott védeni. 3–2

Továbbra is a Leipzig irányítja a játékot, nagyon nyom a győzelemért.

83. perc: Poulsen beadása után Sommer megint parádésan mentett, középen Sörloth teljesen üresen állt.

80. perc: Zakaria ment le, Lars Stindl jött be, valamint Wendt helyett Alassane Pléa folytathatja.

77. perc: lipcsei szabadrúgás 28 méterről, az éppen becserélt Forsberg gyönyörű tekerését Sommer hatalmas bravúrral védte.

76. perc: Kluivert helyére Emil Forsberg érkezett.

72. perc: nagyon nyom a Leipzig. Előbb Olmo 30 méteres bombáját védte Sommer, majd rögtön utána Kluivert csavart éppen mellé.

68. perc: Poulsennek majdnem meglett az újabb gólja, de 10 méterről éppen a léc fölé lőtt.

66. perc: máris egyenlített a Leipzig! Yussuf Poulsen kapta meg a labdát, 20 méterről lőtt, Sommer tehetetlen volt a jobb alsó sarokba tartó labda ellen. 2–2

64. perc: Mukiele távoli lövését Sommer nagyszerűen védte.

62. perc: hármat cserél a Gladbach. Thuram helyett Christoph Kramer, Elvedi helyett Rami Bensebaini, Hofmann helyett Florian Neuhaus jött.

61. perc: Upamacano most jól lépett közbe, szépen szerelte Embolót.

54. perc: szépít a Leipzig! Gyönyörű hazai támadás volt, Upamacano passza után Sötlorth kapta meg a labdát a bal oldalon, ő középre lőtt, Christopher Nkunku pedig pár méterről a léc alá bombázott. 1–2

51. perc: Alexander Sörloth szépített! Illetve majdnem… Kluivert passza után Sörloth lábáról a karjára pattant a labda, onnan meg be a kapuba. A jatékvezető először gólt ítélt, de a VAR után visszavonta.

48. perc: Elvedi kapott sárgát, Kluivertet vitte a földre.

Elkezdődött a második félidő!

Csere a szünetben: Sabitzer helyére Alexander Sörloth jött.

ELSŐ FÉLIDŐ

Vége az első félidőnek!

45+3. perc: Hofmann 25 méteres lövését Orbán gyönyörűen blokkolta szögletre. Ha nem ér bele, lehet, hogy gól.

45+1. perc: Olmo közeli fejesét blokkolták a védők.

Négy perc a ráadás.

43. perc: újabb sárga, ezúttal Upamecano kapta Embolo földre viteléért.

41. perc: Sabitzer kap sárgát a Hofmann elleni szabálytalanságáért. Ki kell hagyni a jövő heti, Freiburg elleni csatát.

39. perc: majdnem 0–3. Óriási védelmi hiba, eladták a labdát a lipcseiek a tizenhatoson belül, Hofman csapott le rá, majd Halstenberg mellett pár méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

37. perc: Sommer szenzációsan mozdult ki a kapujából Justin Kluivert kiugratásánál, az utolsó pillanatban mentett lábbal a tizenhatos vonalánál.

33. perc: Olmo erőszakosan megszerezte a labdát, szépen adott középre, az érkező Sabitzer tisztán lőhetett 25 méterről középről, de csúnyán fölé vágta a labdát. Nagy helyzet volt!

Becsülettel próbálkoznak a hazaiak a szépítéssel, de a vendégek védelme eddig nagyszerűen működik.

19. perc: Már kettővel vezet a Gladbach! Breel Embolo szépen fejelte középre Lazaro beadását, a labda megpattant Marcus Thuram vállán, és onnan a kapuban kötött ki. Gulácsinak most esélye sem volt. Először Embolónak adták a gólt, végül mégis Thuramé lett. 0–2

16. perc: Nkunku próbálkozott a jobb oldalon, de beadására senki sem érkezett, csak Sommer.

13. perc: Tyler Adams gyönyörűen lőtt kapura 25 méterről középről, de az erős lövést Sommer magabiztosan védte.

Magasabb fokozatba kapcsolt a Leipzig, érthető…

10. perc: Sabitzer bombáját blokkolták a védők.

8. perc: Sommernek kellett két veszélyes lövés védenie másodperceken belül.

6. perc: Jonas Hofmann végezte el a büntetőt, lövésére jól mozdult Gulácsi, bele is ért a kapu bal oldalába tartó labdába, de hárítani nem tudta. Vezet a Mönchengladbach! 0–1

5. perc: Tizenegyes a Gladbachnak! Upamenaco szabálytalankodott Embolóval szemben a tizenhatoson belül.

4. perc: Sommernek kellett résen lennie, szépen öklözte ki a középre ívelt labdát.

3. perc: Halstenberg tört a tizenhatos felé a bal oldalon az alapvonalnál, de a középre gurított labdáját könnyűszerrel elvették.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A lipcsei klub vezérigazgatója, Oliver Mintzlaff péntek reggel a ZDF televízióban azt mondta, mivel az előző idény őszi részében még listavezetők voltak, végül harmadikként zártak, most nem mondják azt, hogy a bajnoki címért szállnak harcba. „Nincs értelme az előzetesen kitűzött célunkat, vagyis a BL-kvalifikációt sutba dobni, és helyette megtámadni a Bayernt” – mondta Mintzlaff.

Ebben az idényben Gulácsi Péter eddig 11 bajnoki mérkőzést úszott meg kapott gól nélkül, oroszlánrészt vállal abban, hogy a lipcseieké a legjobb védelem az élvonalban.

„A kapusoknak a rutin nagyon fontos, ezért örülök, hogy a Bundesliga mellett a nemzetközi porondon is szerepelhetek – mondta Gulácsi Péter a Bundesliga hivatalos honlapjának. – Nehéz összehasonlítani és rangsorolni a kapusokat, hiszen a csapataik különböző stílusban játszanak. Ha a legutóbbi éveimet veszem figyelembe, hiszem, hogy én vagyok az egyik legjobb kapus Európában.”

A forduló előtt a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és az egyelőre sérült Szoboszlai Dominikot is a soraiban tudó Leipzig RB Leipzig a második helyen állt, mindössze két ponttal lemaradva a Bayern Münchentől – az idény felénél a lipcseiek még hét ponttal voltak lemaradva a bajor sztárcsapattól.

A Borussia Mönchengladbachnakkomolyan meg kell nyomnia a hajrát, ha indulni szeretne a Bajnokok Ligájában, hiszen 12 fordulóval a vége előtt a lemaradása kilenc pont a még BL-szereplést jelentő negyedik helytől.

Ha már BL: a Leipzig és a Gladbach is elveszítette első meccsét a nyolcaddöntőben a Puskás Arénábabn, előbbi a Liverpooltól, utóbbi a Manchester Citytől szenvedett vereséget 2–0-ra.