Hiába az emberelőny, 2–2-t játszott a Hertha a Gladbachhal

2021.04.10. 15:20
Dárdai Pál csapata nagy győzelmi lehetőséget hagyott ki (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a 13. perctől kezdve emberelőnyben játszó Hertha BSC 2–2-t játszott hazai pályán a Borussia Mönchengladbachhal. Dárdai Pál csapata ezzel visszaelőzte a Bielefeldet a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
HERTHA BSC–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 2–2 (1–2)

Berlin, Olimpiai Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Ittrich
HERTHA: Schwolow – Klünter, Stark, Dárdai M. – Zeefuik (Radonjics, a szünetben), Ascacíbar (Khedira, 57.), Guendouzi, Mittelstädt (Plattenhardt, a szünetben) – Lukebakio (Piatek, a szünetben), Matheus Cunha – Jh. Córdoba. Vezetőedző: Dárdai Pál
MÖNCHENGLADBACH: Sommer – Ginter, Zakaria, Benszebaini (Herrmann, 77.) – Lainer, Kramer, Neuhaus, Wendt (Sippel, 17.) – Stindl (Lazaro, 61.), Pléa – Thuram (Embolo, 77.).Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Ascacíbar (23.), Jh. Córdoba (49.), ill. Pléa (27.), Stindl (38. – 11-esből)
Kiállítva: Sommer (13.)

Igazán eseménydús első félidőt láthattunk. Már a 13. percben kiállították Yann Sommert, a Gladbach kapusát, miután szabálytalanul állította meg a remek kiugratást kapó Jhon Córdobát.

Nem kellett sokat várni, hogy az emberelőnyben játszó Hertha gólt érjen el. A 23. percben Córdoba szépen játszott vissza Santiago Ascacíbarhoz, aki Kramer mellett a kapuba lőtt 16 méterről. 1–0

Beindult ezzel a Hertha-henger? Nem!

Mindössze négy perccel később egyenlített a Mönchengladbach. Marcus Thuram indította nagyszerűen Alassane Pléát, aki elfutott a 16-osig, majd még mielőtt a védők beérték volna, szépen lőtt Schwolow mellett a kapuba. 1–1

A Hertha nagy bánatára a vezetést is megszerezték a vendégek a 38. percben. Thuram kapott remek labdát a berlini 16-oson belül, Stark érkezett szerelni, de a támadó lábát találta el. A megítélt büntetőt Lars Stindl értékesítette. 1–2

A második félidő előtt hármat is cserélt a Hertha, és ennek gyorsan meglett az eredménye. A 49. percben Ascacíbar 30 méteres lövését még bravúrral védte Sippel, ám a kipattanó után Cunha beadott a jobb oldalról, Jhon Córdoba pedig közelről a kapuba helyezett. Pár percig videózták az esetet, mert a partjelző lest jelzett, de a monitor megmutatta: érvényes a gól.2–2

Az emberelőny birtokában bátrabban támadott a Hertha, de a lehetséges Gladbach-kontrák miatt nagyon kellett vigyáznia.

A Hertha 11 szögletet is rúghatott, ám a támadások végébe rendre hiba csúszott, így nem született újabb gól. Dárdai Pál csapata pontszámban beérte a pénteken győző Bielefedet, és jobb gólkülönbséggel meg is előzte riválisát.

18. Schalke27171917–71–5410

90+6. perc: vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Córdoba fejelhetett 8 méterről, de fölé ment. Nagy helyzet volt.

89. perc: Gladbach-kontra végén a védők szögletre tisztáznak.

Ha ez marad az eredmény, a berliniek visszaelőzik a Bielefeldet.

85. perc: Hertha-szöglet után Gladbach-kontra, a végén Neuhaus 20 méterről lőtt, éppen fölé.

84. perc: már tíz szögletnél jár a Hertha.

82. perc: Kramer kapott sárga lapot.

77. perc: kettőt cserél a Mönchengladbach, Herrmann és Embolo folytatja Bensebaini és Thuram helyett.

Nyom a Hertha becsülettel, de nagyon kell vigyáznia a kontrák miatt.

72. perc: gyanús eset a berlini 16-oson belül, de nincs büntető Thuram esése után.

70. perc: Cunha viszonylag tiszta helyzetben lőtt 20 méterről, de a labda nem találta el a kaput.

64. perc: Pléa ütközött Starkkal, némi feszültség támadt, de jött Ittrich, a játékvezető, és mindenkit megnyugtatott…

61. perc: csere a Gladbachnál, Lazaro érkezett, Stindl ment le.

60. perc: Guendouzi lőtt 20 méterről, Sippel remekül hárított.

57. perc: újabb berlini csere, Khedira jött be Ascacíbar helyett.

54. perc: Stindl jutott helyzetbe, de rosszul találta el a labdát, Schwolownak nem okozott gondot.

49. perc: egyenlített a Hertha! Ascacíbar 30 méteres lövését még bravúrral védte Sippel. Ám a kipattanó után Cunha adott be a jobb oldalról, Córdoba pedig közelről passzolt a kapuba. Pár percig videózták az esetet, mert a partjelző lest jelzett, de a monitor megmutatta: érvényes a gól 2–2

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben hármat is cserélt a Hertha: Lukebakio helyett Piatek, Mittelstädt helyett Plattenhardt, Zeefuik helyett Radonjics érkezett.

Vége a félidőnek!

45. perc: 5 perc hosszabbítás jön.

Nem mondhatni, hogy unalmas a meccs…

40. perc: Mittelstädt kapott sárgát, Lainert állította meg szabálytalanul.

38. perc: vezet a Mönchengladbach! Thuram kapott kapott remek labdát a berlini 16-oson belül, Stark érkezett szerelni, de a támadó lábát találta el. A megítélt büntetőt Lars Stindl értékesítette. 1–2

A Hertha agresszívebben játszik.

30. perc: Stindl távoli lövését védte Schwolow.

27. perc: máris egyenlített a Gladbach! Thuram indította nagyszerűen Alassane Pléát, aki állva hagyva a védőket, szépen lőtt Schwolow mellett a kapuba. 1–1

25. perc: Córdoba fejelhetett közelről, de Sippel bravúrral védett.

23. perc: vezet a Hertha! A jó labdát kapó Córdoba szépen játszott vissza Santiago Ascacíbarhoz, aki Kramer mellett a kapuba lőtt 16 méterről. 1–0

20. perc: Zeefuik besárgult, szabálytalankodott Bensebainivel szemben.

17. perc: Cunha szabadrúgása 18 méterről megpattant a sorfalon. Szöglet.

17. perc: persze kell egy új kapus is a Gladbachnak, így némi vita után jön Sippel mégpedig Wendt helyére.

14. perc: Sommer piros lapot kapott. A kapus kimozdult, hogy szerelje Córdobát, de mindezt szabálytalanul tette utolsó emberként, így villant a piros. Az eset még a 16-os előtt történt.

10. perc: némi izgalmat jelentett, amikor Thuram és Stark ütközött össze a Hertha 16-osán belül. Szabadrúgás kifelé.

8. perc: Cunha lőtt 16 méterről, de gyeNgén találta el, lelassult a labda, így Sommernek csak le kellett hajolnia.

6. perc: Guendouzi tört be a 16-oson belülre, be is tudta adni a labdát, de az egyenesen Sommer kezében landolt.

4. perc: Thuram lépett ki a védők között egy nagyszerű indítás után, de a védők gyorsabban voltak, így nem lett ziccer.

1. perc: máris ápolni kell, Pléa megsérült Zeefuik belépője nyomán.

Elkezdődött a mérkőzés!

Dárdai Pál felettébb mosolygós kedvében érkezett meg a kispadhoz.

ELŐZMÉNYEK

A Herthának – a forduló előtt 14. helyen állt – továbbra is minden pontra szüksége van a kiesés elleni harcban. Ráadásul a Bielefeld győzött pénteken, így „átugrotta” Dárdai Pál együttesét.

Dárdai Pál a sajtótájékoztatón: Minden meccs döntő, mert minden pont fontos számunkra. Az összes csatát meg akarjuk nyerni!

A Bild szerint a Hertha meghosszabbítaná Dárdai Márton jelenleg 2022 nyaráig érvényes szerződését.

A mérkőzést a 9. pozícióban váró Mönchengladbachnak az Európa-liga-részvételre van még reális esélye.

A Hertha legjobb támadói, Dodi Lukebakio, Matheus Cunha, Jhon Córdoba és Krzysztof Piatek egyaránt egészségesek.

Aki a Hertha következő gólját szerzi, beírja magát az egyesület históriás könyvébe, az lesz ugyanis a klub történetében az 1800. találat a Bundesligában.

A Mönchengladbach az 1800. Bundesliga-mérkőzését játssza.