Bundesliga: elképesztő széria szakadt meg, 3356 perc után Elia-gól

2013.09.29. 17:35
Elia lehet, maga sem hiszi, hogy megszakadt sorozata <br />(Fotó: Reuters, archív)
Továbbra sem apadnak el a gólok a német Bundesligában: a brémai Weserstadion 40 ezer nézője előtt a Werder Bremen 3–3-as döntetlent játszott a még mindig nyeretlen Nürnberggel a 7. forduló első vasárnapi mérkőzésén.

A meccset a Werder kezdte jobban: Dabanli öngóljával már a 8. percben vezetést szereztek a brémaiak, majd a volt holland válogatott szélső, Eljero Elia a 34. percben megtörte a rá nehezedő átkot: 48 Bundesliga-mérkőzés és 3356 játékperc után végre betalált, 2–0-ra alakítva az állást. Elia ezelőtt legutóbb a 2010–2011-es szezon 17. fordulójában (2010. december 17-én), a Mönchengladbach ellen szerzett Bundesliga-gólt!

A japán Kijotake a szünet előtt a semmiből szépített, majd Drmic nem sokkal a szünet után egyenlített, visszajött a meccsbe a Nürnberg. Elia második góljával a 66. percben ismét a Werder szerzett vezetést, de nem tudta megtartani az előnyt: Adam Hlousek négy perccel később kialakította a 3–3-as végeredményt.

A másik mérkőzésen a Stuttgart kiütötte a Braunschweiget, mely éretlennek tűnik az élvonalra – az újabb súlyos vereséget elszenvedő újonc mindössze egy ponttal sereghajtó. A Stuttgartnak 40 percig tartott megtörni a Braunschweig ellenállását Vedad Ibisevic révén, a második félidőre pedig összeomlott a házigazda: a román válogatott Alexandru Maxim az 50. percben megduplázta az előnyt, a hajrában pedig Ibrahima Traoré és Martin Harnik tette teljessé a kiütést.

A Braunschweig eddig minden idők leggyengébb Bundesliga-csapata: hét forduló után ennyire rosszul (1 pont, 3–18-as gólkülönbség) még soha nem állt egyetlen gárda sem.

NÉMET BUNDESLIGA, 7. FORDULÓ
Werder Bremen–Nürnberg 3–3
(Dabanli 8. – öngól, Elia 34., 66., ill. Kijotake 44., Drmic 53., Hlousek 70.)
Eintracht Braunschweig–VfB Stuttgart 0–4 (Ibisevic 40., Maxim 50., I. Traoré 76., Harnik 86.)

1. Borussia Dortmund 7 6 1 21–5 +16 19
2. Bayern München 7 6 1 14–2 +12 19
3. Bayer Leverkusen 7 6 1 17–7 +10 18
4. Hannover 7 4 3 10–10 0 12
5. Hertha 7 3 2 2 13–8 +5 11
6. VfB Stuttgart 7 3 1 3 15–9 +6 10
7. Mönchengladbach 7 3 1 3 17–13 +4 10
8. Augsburg 7 3 1 3 8–11 –3 10