Videó: egy életem, egy halálom – mit műveltek a kapusok?!

B. D. K.B. D. K.
2021.04.01. 14:26
Unai Simón ezt túlcifrázta (Fotó: Getty Images)
Mint arról beszámoltunk, Dánia Ausztriában nyert 4–0-ra, míg Spanyolország hazai pályán Koszovó legjobbjait győzte le 3–1-re. A két találkozóban az a közös, hogy egy-egy hatalmas kapusbaki borzolta a kedélyeket. Mutatjuk!

A spanyol válogatott ugyan nyert, ám az Atheltic Bilbao kapusának, Unai Simónnak az öröme nem lehet felhőtlen. A 23 éves kapuvédő a találkozó 70. percében úgy döntött, megpróbál lefülelni egy távoli indítást – bár ne tette volna! Simón „kalandozása” a koszovói Besar Halimi szépségdíjas góljával zárult…

Az osztrákok kapusa, Alexander Schlager is pórul járt. Ő a 67. percben iszkolt ki a kapujából azért, hogy mentsen. De ez nem jött össze, nem ért a labdához, a dán játékos átugrotta őt, és csapattársát százszázalékos helyzetbe hozta…

Mind a két szituációra elmondható, hogy a kapusok fölöslegesen jöttek ki, viszont ennek ellenére is tisztázhattak volna, ha nem bonyolítják túl a helyzetet.

EURÓPAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK
B-CSOPORT
Görögország–Grúzia 1–1 (Kakabadze 76. – öngól, ill. Kvarachelia 78.)
Spanyolország–Koszovó 3–1 (Olmo 34., F. Torres 36., G. Moreno 75., ill. Halimi 70.)