NL, B-liga: a skótok nyertek, a szlovákok döntetlent játszottak

B. A.B. A.
2020.09.07. 22:42
A cseheket verő Skócia a csoport élére ugrott (Fotó: AFP)
A skótok Csehország ellen gyűjtötték be a három pontot a Nemzetek Ligájában, a B-liga 2. csoportjában, míg Izrael az utolsó pillanatokban egyenlített Szlovákia ellen.

Hosszas huzavona után döntöttek úgy, hogy megrendezik a Csehország–Skócia találkozót. A Cseh Labdarúgó-szövetség szóvivője váratlanul bejelentette, hogy már pénteken, idő előtt véget ér a válogatott összetartása, és elmarad a hétfőre tervezett skótok elleni meccs, szombaton azonban megváltozott a helyzet, úgy döntöttek, mégis lejátsszák a mérkőzést.

Mint utóbb kiderült, nem jártak jól a csehek, akik bár megszerezték a vezetést, a vendégek még az első félidőben egyenlítettek, majd a szünet után tizenegyesből a győztes gólt is megszerezték (1–2).

A csoport másik mérkőzésén Szlovákia hamar előnybe került, Izrael a hajrában egyenlített (1–1).