Ligue 1: Lang csapata kínozta a Monacót, aztán jött Falcao

2017.04.15. 23:01
A szünetben meglepetésre még vesztésre állt, de a csereként beálló Radamel Falcao hajrábeli góljával a Monaco 2–1-re legyőzte a Dijont hazai pályán, és a 33. forduló után is őrzi előnyét a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabellájának élén.

Lang Ádám ott volt a dijoni kispadon, de edzője nem küldte pályára.Lang Ádám ott volt a dijoni kispadon, de edzője nem küldte pályára.

Kora este a Nice az eltiltott Mario Balotelli nélkül is győzelemmel tudta le a bennmaradásért harcoló Nancy elleni meccset, és ezzel biztossá tette, hogy a dobogón végez. A kérdés már csak az: milyen sorrendben zár az első három helyen a Monaco, PSG, Nice trió?

A francia bajnokság első és második helyezettje a csoportkörben, a harmadikként végző csapat a selejtező 3. fordulójában kezdi a Bajnokok Ligája következő kiírását.

FRANCIA LIGUE 1
33. FORDULÓ
Nice–Nancy 3–1 (Le Bihan 35., Seri 51., 84. – az elsőt 11-esből, ill. Dalé 26.)
Montpellier–Lorient 2–0 (Budebuz 8., Mbenza 27.)
Rennes–Lille 2–0 (Mubele 3., Sio 29.)
Guingamp–Toulouse 2–1 (Briand 53. – 11-esből, A. Mendy 62., ill. Delort 67. – 11-esből)
Metz–Caen 2–2 (I. Sarr 65., C. Diabaté 83., ill. Santini 74., Rodelin 88.)
Monaco–Dijon 2–1 (Dirar 69., Falcao 81., ill. Varrault 42.)

1. Monaco 32 24 5 3 90–27 +63 77
2. Paris SG 32 23 5 4 66–21 +45 74
3. Nice 33 21 10 2 55–27 +28 73
4. Lyon 32 17 3 12 65–39 +26 54
5. Bordeaux 32 13 10 9 46–39 +7 49
6. Marseille 32 13 9 10 44–38 +6 48