Felkészülés: nagy zakót szabott a Napoli a Liverpoolra

2019.07.28. 20:30
Nemzetközi felkészülési mérkőzésen a skóciai Edinburghben a Napoli 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt.

A skóciai Edinburghben játszott egymással felkészülési mérkőzést a Napoli és a Liverpool, vagyis a legutóbbi olasz és angol bajnoki ezüstérmes. Némi meglepetésre az olaszok kezdtek jobban, holott náluk bő két héttel később, csak augusztus 24-én rajtol a bajnokság, miközben az angolok már augusztus 9-én megkezdik a Premier League küzdelmeit.

Az első negyedóra végén gyors kontra lezárásaként Lorenzo Insigne lőtt a BL-győztes kapujába, Simon Mignolet nem érhette el a pontos lövést. A gyors kontrák továbbra is sok fejtörést okoztak Jürgen Klopp csapatának, ám bő tíz perc múlva mégis inkább egy agresszív letámadás utáni nápolyi akció volt az, amelynek végén Arkadiusz Milik megduplázta az olaszok előnyét.

Mennyivel jobban örültek volna az olaszok, ha ezt decemberben teszi meg, hiszen akkor a Napoli jutott volna tovább a csoportjából, nem pedig a Liverpool, amely meg sem állt ezt követően a végső sikerig...

A második félidő elején a fordulás után pályára lépő Amin Younes passzolta be az üres kapuba a labdát egy Mignolet-védés után – a belga kapus Insigne lövését hárította vetődve. 0–3

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Liverpool (angol)–Napoli (olasz) 0–3 (0–2)
Edingburgh. V: Madden (skót)
Liverpool: Mignolet – Alexander-Arnold (J. Gomez, 73.), Matip (Lovren, 62.), Van Dijk (Van den Berg, 79.), Robertson (Hoever, 74.) – Henderson (Lallana, 62.), Fabinho (Duncan, 79.), Milner (Elliott, 79.) – Oxlade-Chamberlain (Wilson, 79.), Origi (Brewster, 62.), Wijnaldum (A. Lewis, 79.)
Napoli: Meret – Di Lorenzo (Hysaj, 61.), Manolasz (Chiriches, a szünetben), Makszimovics (Luperto, 61.), Rui (Gulam, a szünetben) – Verdi (Gaetano, 61.), Callejón, Zielinski, Insigne – Mertens (Younes, a szünetben), Milik