Felkészülés: Calhanoglu nem hagyta, hogy a potya döntsön

K. Zs.K. Zs.
2022.11.19. 20:12
A törökök az első góljukat ünneplik (Fotó: AFP)
Törökország 2–1-re legyőzte vendégét, Csehországot a már a jövő évi Eb-selejtezőkre hangoló két labdarúgó-válogatott szombat esti gaziantepi felkészülési mérkőzésén.

A törökök a 31. percben szerezték meg a vezetést, Cengiz Ünder jó ütemű kiugratása után Enes Ünal lőtt a hosszú sarokba, 1–0. VIDEÓ ITT!

Jelentős kapushiba kellett a csehek egyenlítéséhez a második félidő elején: Václav Cerny ballábas távoli lövése nyomán az előtte felpattanó labda alaposan megtréfálta Dogan Alemdart, 1–1… VIDEÓ ITT!

A lelkes gaziantepi közönség végül mégis örülhetett, nem a potya gól alakította ki a végeredményt: a 70. percben megint Cengiz Ünder volt az előkészítő, a gólt a csapatkapitány Hakan Calhanoglu lőtte éles szögből a rövid alsóba, kihasználva a cseh cserekapus, Tomás Koubek figyelmetlenségét, 2–1. VIDEÓ ITT!

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Törökország–Csehország 2–1 (E. Ünal 31., Calhanoglu 70., ill. Cerny 56.)
Albánia–Örményország 2–0 (Skuka 28., Asllani 64. – 11-esből)
Koszovó–Feröer 1–1 (Bislimi 64., ill. Radosavljevic 77.)
Gibraltár–Andorra 1–0 (R. Chipolina 34.)
Arab Emírségek–Kazahsztán 2–1 (Fábio Lima 13., 71., ill. Ajmbetov 62.)
Burkina Faso–Elefántcsontpart 2–1 (Da. Ouattara 11., E. Tapsoba 43. – 11-esből, ill. I. Sangaré 20.)
Svédország–Algéria 2–0 (Forsberg 45+3. – 11-esből, Claesson 47.)